Sondaż TNS Polska: Mocny PiS przed PO, rośnie poparcie dla SLD

PiS poprawia wynik z grudnia zeszłego roku. Na Prawo i Sprawiedliwość chęć oddania głosu deklaruje 30 proc. wyborców. To o cztery punkty procentowe więcej niż na PO. Platforma może liczyć na 26-proc. poparcie. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP 1. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: SLD z 12-proc. poparciem i Twój Ruch z 5-proc.
O ile partia Jarosław Kaczyńskiego poprawiła swoje notowanie o jeden punkt procentowy w stosunku do badania z grudnia, o tyle Platforma Obywatelska nie straciła głosów.

Z najnowszego badania TNS Polska wynika, że na miejsce w Sejmie może liczyć SLD z 12-proc. poparciem. A to oznacza, że partia Leszka Millera zyskała dwa punkty procentowe w stosunku do ostatniego sondażu.

Niezmiennie od grudnia na krawędzi progu wyborczego znajduje się Twój Ruch Janusza Palikota z 5-proc. poparciem.

Nadal zaskakuje bardzo słaby wynik PSL. Podobnie jak przed miesiącem na ludowców chce głosować 4 proc. pytanych, a to oznacza, że PSL nie znalazłoby się w Sejmie.

Los PSL podzieliły też: formacja Jarosława Gowina Polska Razem (3 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (3 proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.). 15 proc. badanych nie wiedziało, na kogo zagłosuje.

Badanie zrealizowano 9-10 stycznia na próbie 1000 osób. Osoby, które nie wykluczyły udziału w wyborach, miały sprecyzowane preferencje lub nie były zdecydowane, której partii przekazać poparcie, stanowiły 738 spośród pytanych.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (306)
Sondaż TNS Polska: Mocny PiS przed PO, rośnie poparcie dla SLD
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  0

  30% dla PiS? Aż 5% dla partyjki Twój Ruch?
  Jeśli to prawda, to widać Polacy się zupełnie pogubili.

 • grastep02

  Oceniono 2 razy 2

  Nikt przy zdrowych zmysłach NIE ZAGŁOSUJE NA PIS! Dobrze by było,aby członkowie tej "szlachetnej,sprawiedliwej i prawej " partii ,wreszcie dostrzegli finezję tych sondaży. CIESZCIE SIĘ ,PÓKI JESZCZE MOŻECIE! Rzeczywistość,okaże się okrutna /czyżby po raz SIÓDMY/?

 • 123jna

  0

  To tylko mniej wiarygodna sondazowania, ma pewnie wiekszosc pisowcow z prowincji w grupie reprezentatywnej, kolezkow itp. Jedynie CBOS, zawsze wiarygodne, podaje wyniki prawie w 100 % zblizone do rzeczywistosci. Jesli u nich PiS bedzie wygrywal (a nie) to wtedy sie tym przejme.

 • m8ts

  Oceniono 3 razy 3

  30% upośledzonych, ale jaja.

 • m.arco

  Oceniono 4 razy -4

  PO to partia patologia a ciągle ma poparcie, przedziwne.

 • zygosz

  Oceniono 7 razy -3

  Tylko z PiS-m pojdziemy po prawdziwe zycie .
  Tylko oni otworza dla nam sprawiedliwe drogi.
  Tylko z nimi siegniemy po gospodarcze wyzyny.
  Tylko oni maja prawo ,ktore nas bedzie bronic.

 • tak.ale

  Oceniono 6 razy 2

  PO coraz rozpaczliwiej sięga do naszych kieszeni. Zamiast zakodować sygnał, każe płacić abonament WSZYSTKIM, aby resortowym dzieciom żyło się lepiej.

 • angrusz1

  Oceniono 7 razy 5

  To tylko sondaże . Poczekamy na wybory .

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 0

  Już nie długo PIS wygra wybory a lemingi będą wykonywać skoki samobójcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX