"Owsiak przypomina nam, że pomoc może być radosna. Że można ją świętować. Krzyczeć" [5 OPINII O WOŚP]

11.01.2014 00:00
Szymon Hołownia, Łukasz Warzecha, Maciej Stuhr, Jadwiga Staniszkis, Mikołaj Lizut

Szymon Hołownia, Łukasz Warzecha, Maciej Stuhr, Jadwiga Staniszkis, Mikołaj Lizut (Fot. AG/Gazeta.pl)

- WOŚP Przypomina nam, że warto dzielić się z innymi swoją pomocą, że ta pomoc może być radosna, można ją świętować, cieszyć się, krzyczeć z rozdartego gardła - twierdzi Maciej Stuhr. - Tych, którzy mają ochotę psioczyć, zachęcam, by znaleźli sobie niszę, w której będą realizowali swoje potrzeby dobroczynne - mówi Szymon Hołownia. Spytaliśmy pięć osób, co sądzą na temat Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Komentarze (824)
"Owsiak przypomina nam, że pomoc może być radosna. Że można ją świętować. Krzyczeć" [5 OPINII O WOŚP]
Zaloguj się
 • bezportek

  0

  Sztur chwali owsiaka, owsiak sztura, oba darmozjady na utrzymaniu podatnika.
  A tymczasem stado meneli na łódstoku naćpało się dopalaczy, nachlało piwska, nabiło kasę Lidlowi i zasrało parę hektarów Ziem Wycyckanych. Tak trzymać - odpady ewolucji muszą wyzdychać we własnych odchodach. Róbta co chceta, w gów.ie zdechnieta.

 • Brunon Maciszka

  0

  Ja już do puszki nic nie wrzucę,wolę wysłać sms dla biednych,a nie dawać takim co najpierw sobie zabiorą a za ochłapy coś kupią no bo coś muszą taki człowiek powinien zyć skromnie a nie hulać na Kanarach.

 • Brunon Maciszka

  0

  Taki człowiek moim zdaniem powinien zyć skromnie,a nie za nasze datki hulać na kanarach.

 • Dorota Kurowska

  0

  Ciekawe, skąd u ludzi tak chętnie wspierających drugiego człowieka (chorego, słabego), u ludzi doceniających inicjatywę pana Jurka Owsiaka i jego pracę dla społeczeństwa RP, u ludzi tak radosnych i szczęśliwych, że mogą komuś pomagać, kogoś wesprzeć w jego trudnej sytuacji, tyle wrogości, nienawiści, cynicznych komentarzy, prób dowodzenia swoich racji, tyle wyzwisk i agresywnych wypowiedzi w stronę Kościoła katolickiego, jego przedstawicieli i ludzi z nim związanych? Baaaardzo ciekawe to zjawisko... Myślę, że obrzucanie się wzajemne obelgami, argumentami mającymi jedynie pokazać, kto ma rację, a kto nie (w rzeczywistości żadne z tych argumentów niczego nie wnoszą, a tylko podjudzają spór) nie ma najmniejszego sensu. Granica dobra i zła, wartości i jej braku, miłości i nienawiści, zazdrości i dzielenia się sobą z innymi nie przebiega przez fundacje, instytucje państwowe, mogące mniej lub bardziej autentycznie zweryfikować ich działalność na rzecz społeczeństwa, ale znajduje się ona w sercu każdego z nas - ludzi. Każdy jest raz dobro-czynny, inny razem zaś swoją postawą czy komentarzem pokazuje, że jego dobro-czynność jest fikcją. Nie oszukujmy się, drodzy... Jeśli ktoś chce czynić dobro, to - jak powiedział Szymon Hołownia - znajdzie przestrzeń, aby w niej działać i odpowiednią fundację czy instytucję, którą będzie wspierał.
  Jeśli jesteście rzeczywiście ludźmi prawymi, ludźmi honoru i szacunku, nie obrzucajcie się błotem i nie przeszkadzajcie innym w podejmowanych próbach czynienia dobra dla innych.
  Pozdrawiam
  życzliwa_realistka

 • krzysztof5426

  0

  Jak nie wiadomo, tak naprawdę dlaczego atakują Owsiaka, to wiadomo, że chodzi o kasę.
  Te kilkadziesiąt milionów bardzo przydałoby się biskupom !

 • Ewelina Błajek

  Oceniono 2 razy 0

  Wspaniała akcja tylko barany i dewoci będą szukali sposobu na zniszczenie czegoś tak potrzebnego, Ci ludzie pracują za uśmiech i kubek gorącej kawy lub herbaty. Krytykują Ci którzy nic nie zrobili i nie zrobią dla innych, bo to jest poniżej ich godności. Niech WOŚP gra przez kolejne lata aż do końca świata.

 • queserasera

  0

  "Łukasz Warzecha: Nie da się rozdzielić osoby Jerzego Owsiaka od WOŚP" tak jak Rydzyka od rabowania emerytów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje