Pospieszalski rezygnuje z prowadzenia programu, bo TVP Info nie zgadza się na zaproszenie Karnowskiego

09.01.2014 18:30
Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

Jan Pospieszalski zrezygnował ze zrealizowania dzisiejszego odcinka programu "Bliżej", ponieważ kierownictwo TVP Info nie pozwoliło do niego zaprosić Jacka Karnowskiego. To skutek publikacji w serwisie braci Karnowskich na temat zmarłego niedawno dziennikarza Andrzeja Turskiego.
Powód tej niezgody był oczywisty: portal wSieci.pl Jacka Karnowskiego dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej. Sprawa ta będzie, jak wiadomo, miała swój finał w sądzie - informuje rzecznik prasowy Telewizji Polskiej Jacek Rakowiecki w komunikacie opublikowanym na stronie TVP Info.

TVP pozywa serwisy braci Karnowskich

Na początku grudnia w serwisie wPolityce pojawił się artykuł sugerujący, że Andrzej Turski był pijany podczas prowadzenia jednego z odcinków "Panoramy". Napisano m.in., że "Turski miał 'zasiedzieć się' w jednym z warszawskich lokali", co spowodowało zaniedbanie obowiązków zawodowych. Gdy TVP zaprotestowała, na jaw wyszła informacja, że Turski miał problemy ze zdrowiem. Zrezygnował z prowadzenia "Panoramy", a kilka dni później trafił do szpitala. Andrzej Turski zmarł 31 grudnia ubiegłego roku.

W związku z publikacjami braci Karnowskich TVP złożyła w sądzie pozew. Żąda zamieszczenia na obu portalach oświadczeń, że redaktorzy naczelni tych serwisów przepraszają "za rozpowszechnienie nieprawdziwych, godzących w dobre imię Telewizji Polskiej, informacji o prowadzeniu przez Andrzeja Turskiego w dniu 30 listopada 2013 r. audycji informacyjnej 'Panorama' będąc pod wpływem alkoholu". TVP chce także, aby dwójka naczelnych (Marek Pyza i Dorota Łosiewicz) oświadczyli, że "zawarte w artykule informacje były nierzetelne i niepoparte faktami", i przyznali, że "nie mieli żadnych podstaw do formułowania tezy o pozostawaniu Andrzeja Turskiego pod wpływem alkoholu".

Pospieszalski nie zgadza się na zmianę

W związku z pozwem TVP Info zdecydowała, że obecność Jacka Karnowskiego w studiu jest niepożądana. Jan Pospieszalski natomiast nie zgodził się na wprowadzenie zmian w zaplanowanej liście gości. Nie przyjął więc propozycji stacji, by zamiast Karnowskiego w dyskusji o nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych wzięła udział inna osoba, mająca odpowiednie kompetencje w tym zakresie.

Jan Pospieszalski jest publicystą i autorem programów radiowych oraz telewizyjnych. W telewizji publicznejw latach 1994-1997 realizował i prowadził program Swojskie klimaty. Od 2004 do 2011 r. prowadził talk show Warto Rozmawiać, który ostatecznei z powodów politycznych został zdjęty z anteny. Obecnie prowadzony przez niego program Bliżej nawiązuje do wypróbowanej wcześniej formuły. Jan Pospieszalski publikuje też na łamach "Rzeczpospolitej", "Przewodnika Katolickiego", "Gazety Polskiej Codziennie" i rzadziej "Naszego Dziennika".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (626)
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 2293 razy 1973

  Brak programu Pospieszalskiego to żadna strata dla TVP, a jedynie mniej głupoty na antenie.

 • michalpopiel

  Oceniono 1568 razy 1366

  To bedzie mozna wlaczyc TVP Info, wioedzac ze nie zobacze wieczorem przed snem facjaty Karnowskiego i Pospieszalskiego. Do TV Trwam z nimi...

 • hispar

  Oceniono 1311 razy 1147

  BRAWO! TV Szkoda, że tak późno. Dla hien dziennikarskich w telewizji nie ma miejsca.

 • mm2074

  Oceniono 1028 razy 910

  Panie Pospieszalski, brawo! Niech Pan zniknie z mojego telewizora na zawsze! Nie wiem tylko, dlaczego nachalna, prymitywna propaganda była puszczana jako program publicystyczny...

 • dynac

  Oceniono 985 razy 857

  Dureń z durniem chciał sobie za publiczne pieniądze urządzić orgie dla pisowskich przygłupów. Gonić dziadostwo kijem, ścierą albo mietłą!

 • fidelxxx

  Oceniono 822 razy 714

  Nie pozwolili Pospieszalskiego zaprosić kolejnego klakiera?

  Buhuhu, a czy Karnowski przeprosił już za Turskiego?

 • raf_ogniomistrz

  Oceniono 670 razy 584

  No to nie. I luzik! Pewnie brat głupszy uzewnętrzniałby się nad wyższością Caritasu nad WOŚP. wSzczyjni.pl mówimy stanowcze NIE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje