Pospieszalski rezygnuje z prowadzenia programu, bo TVP Info nie zgadza się na zaproszenie Karnowskiego

Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

Jan Pospieszalski zrezygnował ze zrealizowania dzisiejszego odcinka programu "Bliżej", ponieważ kierownictwo TVP Info nie pozwoliło do niego zaprosić Jacka Karnowskiego. To skutek publikacji w serwisie braci Karnowskich na temat zmarłego niedawno dziennikarza Andrzeja Turskiego.
Powód tej niezgody był oczywisty: portal wSieci.pl Jacka Karnowskiego dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej. Sprawa ta będzie, jak wiadomo, miała swój finał w sądzie - informuje rzecznik prasowy Telewizji Polskiej Jacek Rakowiecki w komunikacie opublikowanym na stronie TVP Info.

TVP pozywa serwisy braci Karnowskich

Na początku grudnia w serwisie wPolityce pojawił się artykuł sugerujący, że Andrzej Turski był pijany podczas prowadzenia jednego z odcinków "Panoramy". Napisano m.in., że "Turski miał 'zasiedzieć się' w jednym z warszawskich lokali", co spowodowało zaniedbanie obowiązków zawodowych. Gdy TVP zaprotestowała, na jaw wyszła informacja, że Turski miał problemy ze zdrowiem. Zrezygnował z prowadzenia "Panoramy", a kilka dni później trafił do szpitala. Andrzej Turski zmarł 31 grudnia ubiegłego roku.

W związku z publikacjami braci Karnowskich TVP złożyła w sądzie pozew. Żąda zamieszczenia na obu portalach oświadczeń, że redaktorzy naczelni tych serwisów przepraszają "za rozpowszechnienie nieprawdziwych, godzących w dobre imię Telewizji Polskiej, informacji o prowadzeniu przez Andrzeja Turskiego w dniu 30 listopada 2013 r. audycji informacyjnej 'Panorama' będąc pod wpływem alkoholu". TVP chce także, aby dwójka naczelnych (Marek Pyza i Dorota Łosiewicz) oświadczyli, że "zawarte w artykule informacje były nierzetelne i niepoparte faktami", i przyznali, że "nie mieli żadnych podstaw do formułowania tezy o pozostawaniu Andrzeja Turskiego pod wpływem alkoholu".

Pospieszalski nie zgadza się na zmianę

W związku z pozwem TVP Info zdecydowała, że obecność Jacka Karnowskiego w studiu jest niepożądana. Jan Pospieszalski natomiast nie zgodził się na wprowadzenie zmian w zaplanowanej liście gości. Nie przyjął więc propozycji stacji, by zamiast Karnowskiego w dyskusji o nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych wzięła udział inna osoba, mająca odpowiednie kompetencje w tym zakresie.

Jan Pospieszalski jest publicystą i autorem programów radiowych oraz telewizyjnych. W telewizji publicznejw latach 1994-1997 realizował i prowadził program Swojskie klimaty. Od 2004 do 2011 r. prowadził talk show Warto Rozmawiać, który ostatecznei z powodów politycznych został zdjęty z anteny. Obecnie prowadzony przez niego program Bliżej nawiązuje do wypróbowanej wcześniej formuły. Jan Pospieszalski publikuje też na łamach "Rzeczpospolitej", "Przewodnika Katolickiego", "Gazety Polskiej Codziennie" i rzadziej "Naszego Dziennika".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
 • Jacek Karnowski "Portal Karnowskich o Turskim? Skandaliczne. Ale nie możemy używać ich języka inwektyw!"
 • Wojciech Maziarski "Do Polski wkroczyła cenzura religijna. A wy, Tomku Terlikowski, Janie Pospieszalski? Teraz możecie..."
Komentarze (626)
Pospieszalski rezygnuje z prowadzenia programu, bo TVP Info nie zgadza się na zaproszenie Karnowskiego
Zaloguj się
 • pere_noel

  0

  w TV Trwam pewnie przyjmą go z otwartymi ramionami

 • wojtusz

  Oceniono 2 razy 2

  Na wieki wieków. Amen

 • kaczkawrydzykach

  0

  Co z człowieka robi wiara w to, że został stworzony do uprawiania polityk,bo nie publicystyki ?... Pamiętam Pospieszalskiego pierwsze wystąpienia w tv przed kilku laty – polot wikarego, żarliwość hunwejbina, gramatyka ucznia powtarzającego szóstą klasę. Potem pracował nad sobą i uznał, że jest w tym dobry. W dyskusjach, telewizyjnych, zaczął okazywać przyciężkie poczucie humoru, rzucać przysłowiami i dygresyjkami, uśmiechać się szelmowsko, a dziennikarzy uwodzić zawieszeniem głosu z gracją ciężarnej krokodylicy. Te jego poklepywania po ramionach, chwytanie adwersarzy za ręce, mizdrzenie się i nagłe przyjmowanie tzw. poważnej miny... Erudycja belfra po Studium Nauczycielskim, wiedza prymusa szkółki niedzielnej, swoboda elektronu metali ciężkich

 • 04an

  Oceniono 3 razy -1

  Cudowna wiadomość!

 • Janusz1144

  Oceniono 4 razy 0

  -
  Już miałem nadzieję,że Pospieszalski w ogóle zrezygnuje ze współpracy z TVP, ale talib za bardzo kocha szmal.
  -

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 4 razy 0

  Kochana TVP - życzę wam byście mieli jak najwięcej takich "mistrzów" jak to tak przez was fetowane komusze ścierwo i oby obecni "Ludzie Honoru" zrobili wam to, co ówcześni zrobili waszym starszym koleżankom i kolegom w jego czasach.

 • urian

  Oceniono 5 razy 3

  I Krzyż na drogę!!!! Wreszcie!!! Niech zatrudni się u Rydzyka- tam jego miejsce!!!!

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy -3

  Tuwim też nadużywał i z tego powodu chorował.
  A kilka ładnych wierszy napisał. Również i Słownik Pijaka.
  Był wielkim wzorem dla wielu kierowców i motorniczych.

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy -3

  Ludzie nie pijcie, bo alkohol to śmierć. Chociaż pomaga nawiązać znajomości. Gorzej z ich utrzymaniem.
  Po trzech latach związku popularny dziennikarz Andrzej Turski i jego partnerka Małgorzata postanowili się rozstać Wszystko się jednak zmieniło. Dziennikarz się zakochał! - Mamy z Anną świetną relację. Chciałbym, aby to przetrwało, bo to wspaniała osoba - mówi z nadzieją w głosie Andrzej Turski w rozmowie z "Super Expressem".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje