Matka Trynkiewicza: Modlę się dwa razy dziennie, żeby umieścili go w szpitalu

09.01.2014 13:42

AG

- Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu. Żeby już nie skrzywdził żadnego dziecka - mówiła w emocjonalnej rozmowie w Polsat News matka Mariusza Trynkiewicza. Dzisiaj szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił, że "policja dostała polecenie skutecznego działania w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia z więzienia pedofila Trynkiewicza".
- On nawet o tym nie wie, że ja się oburzam. Że mówię, że ma iść do szpitala. Ja mu tego nie mówię, bo po co mam go jeszcze dobijać. Ale modlę się dwa razy dziennie, żeby już tę ustawę podpisał prezydent i jego umieścili w szpitalu - mówiła w programie "Państwo w państwie" w Polsat News matka Trynkiewicza.

Pytana, czy można wybaczyć taką zbrodnię, odpowiedziała, że trzeba. - Nawet jak ksiądz tu był, to też tak mówił. Matka musi wybaczyć dziecku zawsze - mówiła.

Z przykrością stwierdziła, że nie darzy już syna miłością. - Jeżeli chodzi o miłość, to raczej nie. On pisze do mnie "ukochana mamuniu", ja do niego nigdy nie piszę "kochany", tylko życzenia mu przesyłam. Uważam, że on mi też zrobił wielką krzywdę. Ale co z tego, jestem jego matką, to jest moje jedyne dziecko, muszę mu pomóc, dokąd jeszcze będę żyła - mówiła.

I dodała: - Moim największym marzeniem jest to, żebym mogła tym rodzicom zwrócić ich dzieci. Ale niestety, jest to niemożliwe.

"Prawdopodobnie uda się w terminie"

Dzisiaj minister Sienkiewicz powiedział, że liczy, że Trynkiewicz zostanie objęty przepisami ustawy dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców już po odbyciu przez nich kary. Ustawa ta wejdzie w życie 22 stycznia. - Prawdopodobnie uda się w terminie (...) wprowadzić rozwiązania prawne z mocą obowiązującą; natomiast jeżeli chodzi o policję, (to) dostała w tej sprawie polecenie skutecznego działania, skutecznego działania w tym sensie, że to jest nie tylko ochrona innych ludzi przed niebezpiecznymi przestępcami, ale także niebezpiecznych przestępców przed linczem i jestem przekonany, że z tego zadania będzie w stanie się wywiązać - powiedział Sienkiewicz.

Minister podkreślił, że policja ma obowiązek zapobiegania przestępstwom, a nie tylko ich ścigania i - jak mówił - w tym kontekście będzie podejmować działania. - Jestem przekonany, że policja da radę i zdąży się przygotować do tego - dodał szef MSW.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (178)
Matka Trynkiewicza: Modlę się dwa razy dziennie, żeby umieścili go w szpitalu
Zaloguj się
 • wudugurus

  0

  to co kolejny cud tuska? prawo będzie działać wstecz?

 • foryou22

  0

  Jak ktoś zabił raz może i bym uwierzył, że przez 25 lat jakoś go tam wyprostowali.Ale ten gość zamordował i zgwałcił 4 chłopców powinień siedzieć do końca życia w kopalni i codziennie wydobywać łopatą węgiel .

 • sqlwysyn

  Oceniono 2 razy 2

  Pisanie ustawy pod jednego człowieka po to by uniemożliwić mu wyjście na wolność po odsiedzeniu wyroku - to kolejna kpina z państwa prawa.

 • chumski

  0

  Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ja i rodziny tych chłopców musimy łożyć na ludzi pokroju Trynkiewicza??Przecież ta kasa mogłaby być wykorzystana w inny sposób.25 lat podatnicy utrzymywali bandytę obrońcom praw człowieka proponuję obejrzeć zdjęcia chłopców zabitych przez Trynkiewicza i wczuć się w rolę ich rodzin.Tacy ludzie powinni być eliminowani ze społeczeństwa.Zdecydowanie!!!

 • chumski

  0

  A może przed bramą ustawić snajpera i w ewidentny sposób zakończyć wszelkie obawy.
  Przecież antyterroryści mają wyszkolonych ludzi.Panowie do dzieła i przy okazji odstrzelić tych którzy ustawę uchwalili-debile!!!!

 • ppo

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętam tą sprawę. Byłem dzieckiem i rodzice straszyli mnie "panem, który pociął finką 3 chłopców", żebym nie rozmawiał i nie łaził nigdzie z obcymi. Wtedy nie mówiło się jeszcze pedofil, tylko po prostu sadysta. Teraz sam mam syna i będę go tak samo ostrzegał. Szkoda, że przed tym samym człowiekiem. Niektórzy stanowczo za długo żyją.

 • andello

  Oceniono 4 razy 0

  niezła suka z tej matki, a prawa w polsce nie ma, niezależnie co i jak, to on odbył karę i wolność należy mu się, jak psu buda. Jak go wsadzą do jakiegokolwiek zakładu, to polska dla mnie nie istnieje kompletnie, niech ja szlag trafi, niech spadnie atom na ten kraj i wszystko i wszystkich rozpieprzy.

 • cookies9

  Oceniono 3 razy 1

  Kara smierci powinna byc zamieniona na dożywocie i nie byłoby dziś problemu...

 • indian57

  0

  @cleryka
  Witam ,twoje przypuszczenia moga byc mylne!?
  Co powiesz na temat "lizbijek pederastow"?
  Czy oni,tez "to Maja w genach odziedziczyli po kims?
  Czy tak "wszyscy naraz"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje