Matka Trynkiewicza: Modlę się dwa razy dziennie, żeby umieścili go w szpitalu

09.01.2014 13:42

AG

- Proszę Boga, żeby umieścili go w szpitalu. Żeby już nie skrzywdził żadnego dziecka - mówiła w emocjonalnej rozmowie w Polsat News matka Mariusza Trynkiewicza. Dzisiaj szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił, że "policja dostała polecenie skutecznego działania w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia z więzienia pedofila Trynkiewicza".
- On nawet o tym nie wie, że ja się oburzam. Że mówię, że ma iść do szpitala. Ja mu tego nie mówię, bo po co mam go jeszcze dobijać. Ale modlę się dwa razy dziennie, żeby już tę ustawę podpisał prezydent i jego umieścili w szpitalu - mówiła w programie "Państwo w państwie" w Polsat News matka Trynkiewicza.

Pytana, czy można wybaczyć taką zbrodnię, odpowiedziała, że trzeba. - Nawet jak ksiądz tu był, to też tak mówił. Matka musi wybaczyć dziecku zawsze - mówiła.

Z przykrością stwierdziła, że nie darzy już syna miłością. - Jeżeli chodzi o miłość, to raczej nie. On pisze do mnie "ukochana mamuniu", ja do niego nigdy nie piszę "kochany", tylko życzenia mu przesyłam. Uważam, że on mi też zrobił wielką krzywdę. Ale co z tego, jestem jego matką, to jest moje jedyne dziecko, muszę mu pomóc, dokąd jeszcze będę żyła - mówiła.

I dodała: - Moim największym marzeniem jest to, żebym mogła tym rodzicom zwrócić ich dzieci. Ale niestety, jest to niemożliwe.

"Prawdopodobnie uda się w terminie"

Dzisiaj minister Sienkiewicz powiedział, że liczy, że Trynkiewicz zostanie objęty przepisami ustawy dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców już po odbyciu przez nich kary. Ustawa ta wejdzie w życie 22 stycznia. - Prawdopodobnie uda się w terminie (...) wprowadzić rozwiązania prawne z mocą obowiązującą; natomiast jeżeli chodzi o policję, (to) dostała w tej sprawie polecenie skutecznego działania, skutecznego działania w tym sensie, że to jest nie tylko ochrona innych ludzi przed niebezpiecznymi przestępcami, ale także niebezpiecznych przestępców przed linczem i jestem przekonany, że z tego zadania będzie w stanie się wywiązać - powiedział Sienkiewicz.

Minister podkreślił, że policja ma obowiązek zapobiegania przestępstwom, a nie tylko ich ścigania i - jak mówił - w tym kontekście będzie podejmować działania. - Jestem przekonany, że policja da radę i zdąży się przygotować do tego - dodał szef MSW.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (178)
Zaloguj się
 • miszogun

  Oceniono 188 razy 158

  To niech pani Trynkiewicz wystąpi do sądu o ubezwłasnowolnienie syna i umieszczenie w szpitalu zamkniętym. I niech jakiś prawnik jej w tym pomoże.

 • buk1959

  Oceniono 179 razy 149

  Wypuszczają mordercę z więzienia, który powinien dostać dożywocie i nie mogą z tym wszystkim się uporać. Tacy mądrzy , wykształceni ludzie. Paranoja. Zabił człowieka z premedytacją dostaje dożywocie i pozbawienie praw publicznych na 100 lat. Idzie do więzienia i pracuje ,pracuje, pracuje na na swoje utrzymanie tak jak każdy zwykły obywatel. Dlaczego jest to takie trudne do zrobienia. Nie pojmuję.

 • another_messiah

  Oceniono 83 razy 77

  Ja bym chciał aby dziennikarze zwrócili się do polityków, do panów Niesiołowskiego, Kaczyńskiego, Jurka i do innych byłych członków OKP, którzy wniósł ustawę o amnestii z 7.12.89 z pytaniem kto odpowiada za feralny zapis z art 7 par 3 tejże...

 • antyimperializm.pl

  Oceniono 87 razy 63

  Matka Trynkiewicza wyznaje w telewizji to, czego nie chce mówić synowi, by nie było mu przykro.. Bo on z telewizji się tego nie dowie, tak?

 • stan-1

  Oceniono 76 razy 62

  Prawnicy dali ciała, ustawodawcy dawno przyklepali, problem pozostał na dzisiaj i będzie zapewne drastycznie rozwiązany co nie znaczy zgodnie z prawem. Teraz tworzyć prawo do sytuacji to żenada.

 • bart8777

  Oceniono 165 razy 57

  I tu pojawia się niecodzienna sytuacja, w której łysole mogliby przysłużyć się dobrej sprawie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje