Wiadomości >  Wiadomości dnia

Oszust matrymonialny: "Jestem amerykańskim generałem, znalazłem skarb w Afganistanie..."

sz
09.01.2014 11:12
A A A Drukuj
Uwaga na oszustów z portali randkowych.

Uwaga na oszustów z portali randkowych. (Fot. Renata Dąbrowska AG)

50-letnia mieszkanka powiatu elbląskiego padła ofiarą oszusta matrymonialnego, którego poznała na jednym z internetowych portali randkowych.
- Mężczyzna podawał się za amerykańskiego generała. Pisał , że jest obecnie w Afganistanie. Obiecywał, że  przyjedzie do Polski, a co więcej przywiezie skarb, który znalazł będąc na misji - opowiada Krzysztof Nowacki, rzecznik elbląskiej policji. - Kobieta uwierzyła we wszystko co jej pisał. Dała się uwieść i przekazała oszustowi ponad 200 tysięcy złotych.

Policjanci przestrzegają przed tzw. "oszustwem na żołnierza". - Uwaga! Ofiarą sprawców takich czynów mogą paść również mężczyźni. Znany jest bowiem przypadek, gdy kobieta podająca się za oficerów wojska na zagranicznej misji, oszukała poznanego przez Internet mężczyznę. Sprawcy tego specyficznego oszustwa działają na dwóch  płaszczyznach najpierw zdobywają serce, a później pieniądze - dodaje aspirant Nowacki.

- Sprawa oszustwa nad którą obecnie pracują elbląscy policjanci wydaje się niewiarygodna. Z dotychczasowych ustaleń wynika bowiem, że oszust, aby wyłudzić pieniądze, posunął się do wymyślenia najbardziej nieprawdopodobnej historii jaką można sobie wyobrazić. Twierdził, że znalezione podczas misji w Afganistanie złoto warte jest kilkanaście milionów dolarów, ale jest problem z przewiezieniem wszystkiego przez granicę. Dlatego musi wynająć prywatny samolot. Obiecywał, że podzieli się z ukochaną skarbem i poprosił o przesłanie 200 tys. zł. 50-latka we wszystko uwierzyła i pożyczyła taką kwotę od krewnych i znajomych. Po otrzymaniu pieniędzy "amerykański generał" więcej się już do niej nie odezwał.

 • 2
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • Oceniono 18 razy 16

  Oj, oj, gdyby głupota mogła latać, to by mnie fruwała... Jak ta gołębica z pewnego czeskiego serialu

 • fajnychristoph

  Oceniono 18 razy 16

  Ja pierdooole...aż popatrzyłem na kalendarz czy dziś nie jest 1 kwietnia

 • Oceniono 19 razy 15

  Po raz pierwszy nie żal mi idiotki która tak się dała wrobić . Mając 50 lat zachowała się jak by miała 5.

 • Oceniono 13 razy 9

  imbecylizm wtórny choć rozumiem potrzebę bycia kochaną
  każde następne słowo komentarza będzie już aktem niełaski więc na tym poprzestanę

 • Oceniono 12 razy 8

  A jaka to nowość?.
  Ja o tym przekręcie słyszałem parę miesięcy temu.
  Współczuję oszukanym.
  Współczuję bezgranicznej głupoty oczywiście....

 • Oceniono 5 razy 5

  Trzeba być niewiarygodnnie głupią, żeby uważać, że Amerykanin będzie szukał pomocy akurat w Polsce, obcej osobie powierzy taką tajemnicę i się podzieli. Proszę dane tej osoby, żebym jej nigdy, przez przypadek, nie zatrudnił...

 • Oceniono 3 razy 3

  To przecież kolejna wersja przekrętu nigeryjskiego. Coś znacznej wartości, kłopot z wywiezieniem za granicę, potrzebne pieniądze aby to załatwić - zawsze ten sam scenariusz, który chyba już każdy powinien znać i bezbłędnie rozpoznawać...

 • Oceniono 9 razy 3

  Mądrze zarobione pieniądze z jednej strony i głupio zainwestowane z drugiej. To w skrócie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX