Wielowieyska: Chce pan, by pański syn chodził w sukience? Gawkowski: Nie ma problemu. Moja córka...

- Za zamieszanie wokół gender odpowiada kościelna hierarchia - mówił Krzysztof Gawkowski z SLD w Poranku Radia TOK FM i przekonywał, że nie niepokoją go programy w przedszkolach, w których dzieci wcielają się w role męskie i damskie. - A gdyby tak pański syn w przedszkolu nosił cały dzień sukienkę z krepiny? - dopytywała prowadząca program Dominika Wielowieyska. - Mam czteroletnią córkę. Lubi się bawić lalkami, ale ma też ulubioną straż pożarną. Samochodzik - odparł polityk.
Dominika Wielowieyska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że prawica boi się programów równościowych. Chodzi o walkę z osławioną "ideologią gender". - Protestują przeciw programom, w których dzieci wcielają się w role męskie i damskie - zauważyła. Dziennikarka zapytała swego gościa, Krzysztofa Gawkowskiego, sekretarza generalnego SLD, czy takie programy go niepokoją.

"Ideologia gender? Sztuczny problem, który został wywołany przez Kościół"

- W żadnym wypadku. To w żaden sposób nie szkodzi kształceniu młodego pokolenia - zaznaczył Gawkowski. - To sztuczny problem, który został wywołany nawet nie przez Kościół, ale hierarchów kościelnych, episkopat, który broni się przed różnymi oskarżeniami. Ostatni list pasterski daje świadectwo, że księża próbują bronić swojej pozycji nie umacniając wiarę, ale szukając konfliktu. A partie prawicowe podpuszczają i rozpalają ognisko nad całym programem genderyzmu - wyjaśniał polityk SLD.

"A gdyby tak pański syn w przedszkolu nosił cały dzień sukienkę?"

- Zadam pytanie rodem z "Misia" - nie ustępowała Wielowieyska. - A gdyby tak pański syn w przedszkolu nosił cały dzień sukienkę. Byłby pan zadowolony? - Słuchałem wielu wypowiedzi specjalistów w tej sprawie. I nie znalazłem przypadku, gdzie ktoś kazał komuś w przedszkolu zakładać sukienki - zapewniał Gawkowski.

Jednak dziennikarka skontrowała, że po rozmowie z Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, dostała mail ze zdjęciem z "przedszkola równościowego". - Chłopiec ma perukę i sukienkę z krepiny - powiedziała Wielowieyska. - Mam czteroletnią córkę - odparł Gawkowski. - Lubi się bawić lalkami, ale ma też swoją ulubioną straż pożarną. Samochodzik. Według teorii genderyzmu, którą opisuje Tomasz Terlikowski czy wielu prawicowych komentatorów, ona nie powinna bawić się tym samochodzikiem. Bo od samochodzików jest mężczyzna, kobieta jest od kuchni. To jest dopiero łamanie równości - wskazywał polityk.

"Jeśli ktoś nie rozumie gender, nie przeczytał nawet regułki na Wikipedii"

- Nie odpowiada pan na pytanie. Ma pan coś przeciwko temu, żeby pański syn cały dzień chodził w sukience? - naciskała Wielowieyska. - Nie widzę problemu - zapewnił Gawkowski. - Sprowadziliśmy gender do problemu, czy dziecko w przedszkolu założy sukienkę. To, czy ktoś chodzi w sukience czy nie, czy powinien bawić się zabawkami chłopców czy nie, to drugorzędny temat - zaznaczył polityk.

Zdaniem Gawkowskiego "normalność genderyzmu" to wyrównywanie szans i równość płci. - Gender mówi o tym, że kobieta nie jest skazana na kuchnię, dzieci i dom. Może robić karierę i rozwijać się zawodowo. Jeśli ktoś tego nie rozumie, nie przeczytał nawet regułki na Wikipedii. Może wtedy zrozumie, że ludzie nie są skazani na role, które zostały przypisane im kilkanaście pokoleń temu - wyjaśniał sekretarz SLD.

"Parafrazując pana księdza Oko, księża przygotowują strategię, jak być pedofilem"

Gość Poranka Radia TOK FM protestował przeciwko przekłamaniom wokół gender. - Czytałem słowa pana księdza Oko, który powiedział, że program gender piszą pedofile - dodał Gawkowski. - Sparafrazuję to tak, że księża przygotowują strategię, jak być pedofilem. Jak? Na podstawie tego, co abp Wesołowski robił na Dominikanie, jak Watykan odnosi się do kwestii jego ekstradycji. Jedno z drugim ma tyle samo wspólnego z rzeczywistością. Takie porównania szkodzą Polkom i Polakom - zakończył Gawkowski.

Więcej o:
Komentarze (39)
Wielowieyska: Chce pan, by pański syn chodził w sukience? Gawkowski: Nie ma problemu. Moja córka...
Zaloguj się
 • uo.rety

  Oceniono 4 razy 4

  Nawet książę Karol chodzi często w sukience, a mimo to zrobił dwóch synów. Niech ta Multiwiejska zada to samo pytanie królowej Elżbiecie.

 • drojb

  Oceniono 7 razy 5

  Kolenda: ..."SUKIENECZKI mam mu nie dała". I polecam zdjęcie Jana Pawła II w wieku 1-2 lat W SUKIENCE!!!! ŁO żgroziusiu!

 • janne.darc

  Oceniono 37 razy 31

  W Indiach jakieś pół miliarda mężczyzn chodzi w czymś co przypomina nasze spódniczki, i żaden z nich się nie czuje zniewieściały.

  Kiedyś kobieta w spodniach byłaby uznana przez społeczeństwo za kuriozum, teraz to normalność.
  Kiedyś faceci biegali o obcisłych rajtkach i było ok, teraz to oznaka gejostwa.

  Co ma sukienka do płci? To tylko wymysł kultury, norma społeczna, różna w różnych społeczeństwach.

 • witeral

  Oceniono 17 razy 11

  Niektórzy mogą pamiętać, jak to tę "kieckową ideologię" próbował wprowadzać jakiś "pracownik naukowy" wyższej uczelni przychodząc do pracy w damskich ciuchach i butach na szpilkach. Nie było to co prawda przedszkole, ale jednak placówka oświatowo-wychowawcza...
  A tak na marginesie - znam człowieka, który urodził się jako najmłodsze dziecko w rodzinie składającej się z rodziców i czterech sióstr. Naśladując starsze rodzeństwo posługiwał się tymi samymi formami gramatycznymi, jakich używały siostry, a one traktowały go jak laleczkę przebierając w dziewczęce ubranka. Rodzice nie protestowali, ba, bawiło ich to na równi z dziewczynkami i twierdzili, że mają pięć córek. Mijały lata, chłopczyk poszedł do szkoły posługując się poprawnie formami gramatycznymi stosownymi do płci (wszak w domu miał ojca, więc rozróżniał występujące odmienności). Wyrósł na normalnego mężczyznę, bez odchyleń i kłopotów z tożsamością płciową.
  Uważam, że żadne przebieranki nie mają wpływu na to, kim jest człowiek ze względu na uwarunkowania biologiczne. Innym problemem jest kształtowanie preferencji płciowych i przedwczesne rozbudzanie seksualności.

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 3

  " Mam czteroletnią córkę. Lubi się bawić lalkami, ale ma też ulubioną . Samochodzik - odparł polityk."

  Ale ta straż pożarna u Gawkowskiego jest na pewno bez sikawki?!

 • hare-hare

  Oceniono 15 razy 9

  noszenie majtek przez chłopców i dziewczynki może powodować zaburzenia rozwojowe

 • rasmc

  Oceniono 40 razy 30

  Jakby syn chciał nosić sukienkę to i tak będzie ją nosił, a jak nie chce, to kto niby do tego zmusza oprócz rodziców ministrantów?

 • a-z2005

  Oceniono 10 razy -8

  A może zamiast głupotami gender zająć się prawdziwymi dramatami wynikłymi z nietolerancji:
  naszeblogi.pl/43418-asia-bibi-skazana-na-smierc-za-wiare-temat-tabu
  A zapomniałem to katolka, można ją powiesić a byle muzułmańskie ścierwo będzie nam mówić, że obraża go krzyż w polskim szpitalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX