USA: co najmniej 50 osób z poparzeniami. Próbowali udowodnić, że w tak niskiej temperaturze wrzątek zamarza w powietrzu

Kilka dni temu pisaliśmy o filmie opublikowanym przez telewizję BBC, którego bohater - aby pokazać, jak zimno jest na północy USA - wylał na śnieg kubek wrzątku. W pokazanym materiale woda zamarzła, zanim zdążyła dotknąć ziemi. Teraz w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy i zdjęcia osób, które poparzyły się przy próbie powtórzenia tej sztuczki w domu.
Wrząca woda, która zamarza w powietrzu z powodu wręcz arktycznego zimna, wygląda bardzo efektownie. Nikogo nie powinno więc dziwić, że po tym, jak trick pokazali reporterzy telewizji ABC, BBC czy kanał telewizji meteorologicznej, znalazło się wiele osób chcących powtórzyć go samemu. - Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć trochę wrzątku, wylać go w odpowiednio niskiej temperaturze i zobaczyć, co się stanie - zachęcali dziennikarze i użytkownicy mediów społecznościowych.Tak się też stało i Amerykanie mieszkający na północy USA zaczęli przeprowadzać eksperyment na własną rękę. Jak donosi Los Angeles Times zaledwie w ciągu dwóch ostatnich dni znaleźli na portalach społecznościowych co najmniej pięćdziesiąt osób, które poparzyły siebie albo swoich znajomych podczas próby zamiany wrzątku w lód. Niektóre poparzenia były na tyle poważne, że niezbędna okazała się interwencja lekarza."Próbowaliśmy zrobić własny film z zamarzającą wrzącą wodą, taki jak te, które oglądaliśmy cały dzień. Skończyliśmy na ostrym dyżurze"

"Być może wyrzucanie wrzącej wody w powietrze ostatniej nocy nie było dobrym pomysłem"

Jak doszło do wypadków? Najprawdopodobniej część osób zapomniała, że wrzątku nie można wyrzucać w powietrze pod wiatr.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (145)
USA: co najmniej 50 osób z poparzeniami. Próbowali udowodnić, że w tak niskiej temperaturze wrzątek zamarza w powietrzu
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Reakcja skóry na silne odmrożenie jest bardzo podobna jak na silne oparzenie gorącą wodą, zatem wszystko jedno.

 • szpiegowsky

  Oceniono 1 raz 1

  teraz w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy i zdjęcia osób, które poparzyły się przy próbie powtórzenia tej sztuczki W DOMU. #zabrakłomisłów.

 • gniewkosynrybaka

  Oceniono 1 raz 1

  Najwazniejsze by rzucac ten wrzatek POD WIATR!!! i ustawiac sie twarza i golymi czesciami ciala prosto pod goraca ciecz! a Najlepiej robic to wszystko na GOLASA!

 • jusekp

  Oceniono 4 razy 2

  Pal licho obywateli USA "inteligentnych dyskretnie", a.l.e. co sądzić o 'inteligencji' Polaków - przeczytawszy 150 wpisów - obawiam się napisać, pomimo faktu, że język nieparlamentarny jest mi znany..?

 • qwww

  Oceniono 9 razy -1

  większość Amerykanów od zawsze była debilami... pokazał to już Orson Welles w latach, bodajże 30-tych...

 • matmeteor

  Oceniono 2 razy -2

  No pszesz McDonalds daje. Stoi jak byk: "caution. HOT!".

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 8 razy 0

  Dowiemy się, jaki był kolor skóry poparzonych?

 • porque

  Oceniono 18 razy 10

  Komentarze z tego artykulu powinna Gazeta przeslac do Ministerstw Zdrowia, jako dowod epidemii glupoty, ktora zalala Polske. Tak sfrustrowanej i zawistnej nacji nie ma nigdzie na swiecie. To juz jest kliniczna patologia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX