Środa jeszcze o aborcji Bratkowskiej. Pisze o hipokryzji toczącej nas jak rak i "waleniu młotem" Terlikowskiego. A on...

- Nawarstwia się, rozrasta wspierana przez kolejne rządy i mnożących się jak grzyby po deszczu "strażników moralności", którzy są mistrzami w waleniu młotem - pisze w "Gazecie Wyborczej" Magdalena Środa. Jako "niedościgły wzór w kategorii młotkowych medialnych" stawia Tomasza Terlikowskiego, prawicowego publicystę. Ten ustosunkował się do jej słów na Facebooku.
O sprawie aborcyjnej zapowiedzi Katarzyny Bratkowskiej pisze Magdalena Środa, filozof i etyk. Uważa ona, że było to "walnięcie młotem w problem, o którym się w Polsce nie mówi". - Nikogo nie dziwi, dlaczego w Polsce rodzi się tak mało dzieci. Choć zapewne "poczyna się" ich znacznie więcej. Co się dzieje z tymi niechcianymi ciążami? Samo pytanie jest niedopuszczalne! Nie pytać, nie rozmawiać, tylko potępiać. A kobiety? Kobiety przecież sobie poradzą, zrobią nielegalny zabieg, kupią nielegalne środki w internecie albo dziecko zakopią w ogródku. Byleby tylko o tym nie mówić! Byleby się oburzać! Byleby wszyscy mieli czyste ręce i mówili pięknym językiem o szacunku dla życia! Oczywiście "poczętego", bo przecież nie kobiet - pisze w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Magdalena Środa.

Młotkowanie zamiast dyskusji

Reakcję komentatorów uznaje za kolejne "walnięcia młotem". - Niedościgłym wzorem w kategorii młotkowych medialnych jest Terlikowski (już dawno odebrał palmę pierwszeństwa Niesiołowskiemu). Bez jego sztuki walenia młotem niektóre media zapewne by zbankrutowały; co kilka dni ostre walnięcie. I się dzieje! - ironizuje etyczka.

A wszystko to hipokryzja

- Od lat piszę, że najbardziej oburzającą rzeczą w Polsce jest gigantyczna hipokryzja - dodaje Środa już zupełnie na poważnie. - Jest ona jak rak, który toczy życie publiczne. Nawarstwia się, rozrasta wspierana przez kolejne rządy i mnożących się jak grzyby po deszczu "strażników moralności", którzy są mistrzami w waleniu młotem. To hipokryzja powoduje, że stajemy się pomału krajem paranoi, który całą publiczną moralność zredukował do (opresyjnej wobec kobiet) troski o zarodki. To hipokryzja uruchamia polityczne kariery różnych eleganckich panów, gorliwych obrońców "poczętego". Dziś ich wylęgarnią jest Ministerstwo Sprawiedliwości - stwierdza.

Cały felieton w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Terlikowski odpowiada

- Środa uznała mnie za "niedościgły wzór w kategorii młotkowych medialnych" i podkreśliła, że wykuwam "nowe średniowiecze" - napisał Tomasz Terlikowski na Facebooku . - Moja i innych prawicowych młotków wina polega na tym, że uniemożliwiamy dyskusję o zabijaniu, która gdyby się odbyła, to przezwyciężyłaby kryzys demograficzny - komentuje prawicowy publicysta.

Więcej o:
Komentarze (13)
Środa jeszcze o aborcji Bratkowskiej. Pisze o hipokryzji toczącej nas jak rak i "waleniu młotem" Terlikowskiego. A on...
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  Oceniono 2 razy 0

  Na poważną chorobę
  Psychiczną choruje,
  Kto się na aborcję
  W Wigilię decyduje.

 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz 1

  "Nawarstwia się, rozrasta wspierana przez kolejne rządy i mnożących się jak grzyby po deszczu "strażników moralności", którzy są mistrzami w waleniu młotem..."
  ===================================
  Co (kto) się "nawarstwia, rozrasta" zdaniem p. Środy (lub dziennikarza)? Nie wiadomo. Może dżender?? A może jakiś smok?

  Cytowany tekst nie jest zdaniem. Co jest w nim podmiotem? Dzieci w szkole podstawowej uczą się. że pytanie o podmiot w zdaniu brzmi kto, co?

  Czy to p. Środa tak pięknie po polsku mówi? Czy też dziennikarz relacjonujący jej opinię?
  "O mowo polska nad której kołyską szumiały wieki..." Jeśli tak mówią profesorowie i dziennikarze, to od kogo wymagać? Żal d... ściska jak mawia dzisiejsza młodzież.

 • politol59

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Profesorka ma rację.

 • dorik2

  Oceniono 18 razy 14

  Co ten Terlikowski bredzi: "dyskusja o zabijaniu" (czytaj: o dostosowaniu polskiego prawa aborcyjnego do standardów zachodnich) przezwyciężyłaby kryzys demograficzny??? To ma być ironia czy jakaś pokręcona katolska logika? A tak na serio, ustawa antyaborcyjna nie ma nic wspólnego z przyrostem naturalnym. Nie da się zmusić kobiet do rodzenia.

 • andaraos

  Oceniono 17 razy 9

  Skoro "prawda nas wyzwoli", po co ciągle skupiamy się na degeneratach pokroju Terlikowskiego.
  Od dawna wiadomo, że religie chrześcijańskie (i nie tylko) są wyłącznie zbiorem największych kłamstw, jakie dotknęły ludzkość.

  "Kościół jest z natury społeczeństwem zróżnicowanym; zawiera on dwie kategorie osób: pasterzy i trzodę. Jedynie hierarchia kieruje,....co się tyczy pospólstwa, to jego obowiązkiem jest cierpieć, być rządzonym i wykonywać posłusznie rozkazy tych, którzy kierują.
  Pius X z r. 1906

 • z-zimny

  Oceniono 25 razy 13

  Biedne te jego dzieci, za kilka lat o nich głośniej usłyszymy, wtedy młotka o doktrynę zapytamy.

 • gdsta

  Oceniono 30 razy 16

  kobiety muszą zacząć mówić o bardzo ważnych dla siebie sprawach
  stanowczym głosem

  nie dać się zmarginalizować, nie dać się wykpić, nie dać się ośmieszyć

  stanowczość i przykuwanie uwagi powagą tematu

  mądre kobiety w Polsce nie dajcie się wyprowadzać z równowagi

 • setpio

  Oceniono 22 razy 10

  Z jednej strony katolicki beton w którym nie wie rozmodlony mózg co czyni lubieżny członek, a z drugiej postępowe "sex in the city", które jest eko bo to trendy, ale wyrzuca jedzenie do kosza i kupuje więcej niż potrzebuje do życia. Są siebie warci.

 • chi_neng1

  Oceniono 40 razy 28

  “W Polsce jest gigantyczna hipokryzja”

  “Jest ona jak rak, który toczy życie publiczne. Nawarstwia się, rozrasta wspierana przez kolejne rządy i mnożących się jak grzyby po deszczu "strażników moralności", którzy są mistrzami w waleniu młotem. To hipokryzja powoduje, że stajemy się pomału krajem paranoi, który całą publiczną moralność zredukował do (opresyjnej wobec kobiet) troski o zarodki. To hipokryzja uruchamia polityczne kariery różnych eleganckich panów, gorliwych obrońców "poczętego". Dziś ich wylęgarnią jest Ministerstwo Sprawiedliwości”

  I wszystko zostalo powiedziane. Nic dodac, nic ujac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX