Marihuana jak alkohol. Kolorado jako pierwsze w historii umożliwiło jej sprzedaż w takim zakresie

01.01.2014 17:48
Marihuanę legalnie można kupić w całym Kolorado osobom powyżej 21. roku życia

Marihuanę legalnie można kupić w całym Kolorado osobom powyżej 21. roku życia (Fot. Brennan Linsley AP)

Kolorado - jako pierwszy amerykański stan w historii - ma umożliwić od dzisiaj sprzedaż marihuany w rozszerzonym zakresie. Zgodnie z nim osoby w wieku powyżej 21 mogą legalnie kupić marihuanę.
Sklepy powoli zaczynają się przygotowywać na legalizację marihuany. Kolorado, razem ze stanem Waszyngton, zadecydowało, że marihuana powinna być dostępna do celów medycznych. Zgodnie z nowym prawem posiadanie marihuany jest teraz tam legalne dla osób od 21 roku życia. Właściciele sklepów już przygotowują się na noworoczne "okazje".

Konopie mają być sprzedawane tak jak alkohol. Urzędnicy przewidują, że jeżeli marihuana będzie tak samo opodatkowana jak alkohol, to wpływy do budżetu państwa mogą wzrosnąć o nawet 40 mln dolarów.

Zwolennicy legalizacji marihuany pochwalają zmiany w prawie. Wielu z nich przyszło na pokojową demonstrację podczas której uczestnicy palili konopie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 361 razy 303

  Wszystkie narkotyki i używki powinny być ogólnodostępne. Jak nauczyła prohibicja , zakazy niczemu nie zapobiegają, a jedynie stymulują przestępczość w okół tego procederu.

 • byrcyn11

  Oceniono 177 razy 129

  Pierwszy krok zrobił Urugwaj - chwała mu za to ! Koniec z nabijaniem kabzy mafii ! Dla mnie takie naturalne substancje ziołowe jak marihuana czy haszysz nie są narkotykami. Ale sztucznych chemicznych gówien typu dopalacze bym ścigał z determinacją Tuska ;)

 • holywar

  Oceniono 130 razy 86

  sami widzicie co alkohol; robi z ludzi,ile wypadków szkód ludzie pijani zachowują sie jak zombie,zalegalizować inne uzywki które nie robia z ludzi takiego bydła pełnego agresji

 • koniu800

  Oceniono 84 razy 68

  u nas "politycy" na to nie pójdą za dużo na tych zakazach zarabiają

 • pszczy2000

  Oceniono 79 razy 63

  Co wy pieprzycie?Wplywy do budzetu panstwa moga wzrosnac nawet o 40 milionow dolarow?Przeciez to smieszne,nawet stan Colorado zyska znacznie wiecej,a co dopiero panstwo,czyli USA.

 • stefansonson

  Oceniono 54 razy 48

  gdyby zdecydował się na to nasz kraj, prawie cała europa by do nas waliła - bo tanio i było by można zayarać, gospodarka by się podreperowała, branża turystyczna, hotelarska i gastronomiczna, był by taki przychód z turystyki, że mogła by być to jedna z naszych lepszych branż, ożywienie gospodarcze, zmniejszenie dziury budżetowej - a tym czasem... nie wiem na co ci pajace czekaja? aż wszyscy wyjadą z tąd w pi...du?

 • kain_brat_abla

  Oceniono 40 razy 32

  A na zdjęciu: Polacy są największą społecznością w Wielkiej Brytanii z obcym paszportem - co wy palicie ? Radomskie ?

 • cucurucu

  Oceniono 13 razy 13

  W Polsce najpierw trzeba zalegalizowac gruszki na wierzbie a potem przyjdzie pora na maryche.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje