Marihuana jak alkohol. Kolorado jako pierwsze w historii umożliwiło jej sprzedaż w takim zakresie

01.01.2014 17:48
Marihuanę legalnie można kupić w całym Kolorado osobom powyżej 21. roku życia

Marihuanę legalnie można kupić w całym Kolorado osobom powyżej 21. roku życia (Fot. Brennan Linsley AP)

Kolorado - jako pierwszy amerykański stan w historii - ma umożliwić od dzisiaj sprzedaż marihuany w rozszerzonym zakresie. Zgodnie z nim osoby w wieku powyżej 21 mogą legalnie kupić marihuanę.
Sklepy powoli zaczynają się przygotowywać na legalizację marihuany. Kolorado, razem ze stanem Waszyngton, zadecydowało, że marihuana powinna być dostępna do celów medycznych. Zgodnie z nowym prawem posiadanie marihuany jest teraz tam legalne dla osób od 21 roku życia. Właściciele sklepów już przygotowują się na noworoczne "okazje".

Konopie mają być sprzedawane tak jak alkohol. Urzędnicy przewidują, że jeżeli marihuana będzie tak samo opodatkowana jak alkohol, to wpływy do budżetu państwa mogą wzrosnąć o nawet 40 mln dolarów.

Zwolennicy legalizacji marihuany pochwalają zmiany w prawie. Wielu z nich przyszło na pokojową demonstrację podczas której uczestnicy palili konopie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (121)
Marihuana jak alkohol. Kolorado jako pierwsze w historii umożliwiło jej sprzedaż w takim zakresie
Zaloguj się
 • ajk52

  0

  Nieszczęśliwość jest powodem takiej popularności narkotyków w tym alkoholu. Ludzie bezbożni oczuwają pustkę która przeradza się właśnie w nieszczęśliwość a narkotyki zmieniiaja chwilowo emocje ale nie tedy droga bo to prowadzi do gorszego stanu - lekiem jest porzucenie bezbożności __________Śmierć może nadejść w każdej chwili więc warto zastanowić się na życiem ponieważ Do ziemi nic się nie zabierze nawet wspomnień a wiec lansowany tryb życia polegający na gonitwie za materializmem i grzechem to głupota bo nie zabierze sie ani pieniedzy ani wspomnien a straci sie wieczność bo Bóg Jezus ze wszystkiego rozliczy sa Sądzie, a więc tylko pełnienie woli Bożej ma sens i wartość i daje trwałe szczęscie. Tylko dzieki ofierze z Golgoty człowiek może zostać usprawiedliwiony. 1 list apostoła Jana 2:15-17, biblia warszawska : " Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki". __ zerwać z grzesznym stylem życia trzeba już dziś bo jutra może nie być a że czyściec to oszustwo to po śmierci już będzie za późno na zmiany, dziś trzeba przyjąć ewangelię. Nie zamienie nieskończoności w uwielbionym ciele w nowym wszechświecie na góra kilkadziesiąt lat pożądliwości i przemijącej rozkoszy grzechu która nie daje trwałego szczęścia i nie daje pokoju duchowego - nie wypełnia pustki spowodowanej odcięciem się od Żródła Życia JEDNORODZONEGO BOGA JEZUSA CHRYSTUSA___ ,,Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni W-O-L-Ę OJCA mojego, który jest w niebie. (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie B-E-Z-P-R-A-W-I-E " - Ewangelia Mateusza 7:21-23======Google : Forum wieczne życie na odnowionej planecie ,-- Forum biblia o kulistej ziemi ,-- Daleko od Rzymu blisko Boga ,-- Były ksiądz biblia a doktryny rzymskokatolickie ,-- NOBLIŚCI BIBLIA A NAUKA ,--- solafide wiarygodnosc biblii ,--- błędy w naukach Świadków Jehowy ,-- youtube : młody wiek ziemi lektor ,-- youtube : 100 powodów dla których ewolucja jest głupia __________ -CZY PO TYM DOKUMENCIE NAUKOWYM MOŻNA BYĆ NADAL ATEISTĄ ===>>YOUTUBE : ODKRYWANIE TAJEMNICY ŻYCIA lektor

 • Patryk Łysak

  0

  dailycurrant.com/2014/01/02/marijuana-overdoses-kill-37-in-colorado-on-first-day-of-legalization/

  Czy to prawda ?

 • rabbinhood

  0

  alkohol trzyma 24h a trawa 24 doby...

 • hen-live

  0

  Bardzo dobre posunięcie z tą legalizacją.Cios dla mafi narkotykowych.

 • mniklasp

  0

  Sprostowanie, w kolorado jest prawo od dzisiaj sprzedawania i posiadania marihuany nie. Tylko w celach medycznych ale dla przyjemności. Dla celów medycznych można kupić marihuanę w wielu innych stanach na receptę. podatki ze sprzedaży marihuany zostają jedynie w stanie Kolorado a nie w rządzie federalnym .i to jest sales tax z 400 ml dolarów które szacuje się sprzedaż roczna w tym stanie czyli 10% to jest podatek. Jestem przeciwnikiem marihuany. W Kolorado będzie wiecej wypadków na stokach zima i na drogach cały czas.

 • dzbanuszek_iperytu

  Oceniono 9 razy 5

  Zacofane Colorado jest w mylnym błędzie. Polska jest w awangardzie, Polska jest mądra, Colorado głupie. Tak nam dopomóż Świebodziński Bóg.

 • rasta-mw

  Oceniono 8 razy 6

  A u nas tylko Gender... co prawda nie jaram tego od 15 lat bo taką mam pracę, że mi nie wolno. Ale jak będę na emeryturce to wyjadę z tego chorego kraju gdzieś gdzie można.

 • red_qublik

  0

  skoro posiadanie konopii jest przestepstwem federalnym (jest zakazane przez prawo USA), to w jaki sposob panstwo USA moze zarabiac na ich sprzedazy? A moze to wylacznie CO bedzie mialo wplywy z podatkow?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje