MSW podało listę najpopularniejszych imion mijającego roku. Były to...

Lena i Jakub to najczęściej nadawane imiona w 2013 roku. Równie popularne imiona w mijającym roku to od kilkunastu lat cieszące się dużą popularnością wśród rodziców Julie i zmieniające swoją pozycję na liście Zuzanny oraz Maje. Wśród imion męskich dominują: Kacper, Filip, Szymon i Jan. W 2012 r. obok Jakuba faworytką wśród imion dla dziewczynek od ponad 10 lat była Julia.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przeanalizowało statystykę kilkudziesięciu najczęściej i najrzadziej nadawanych imion żeńskich i męskich w 2013 r. Wynika z niej, że od ponad 10 lat nie zmienia się lista najpopularniejszych imion, najczęściej wybieranych m.in. przez rodziców dla swoich dzieci. Z jednym wyjątkiem. W 2013 r. liderką rankingu została Lena, wypierając z pierwszego miejsca imię Julia, które od 10 lat było najczęściej wybieranym imieniem żeńskim.

W pierwszej piątce najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek i chłopców nie odnotowano większych zmian. Nadal najwięcej jest dziewczynek o imieniu: Lena, Julia, Zuzanna i Maja. Wśród chłopców dominują takie imiona, jak: Jakub, Kacper, Filip i Szymon. W zestawieniu za 2013 r. pojawiło się kilka imion, które zyskały w rankingu popularności. Należą do nich takie imiona jak Stanisław czy Maksymilian, a w przypadku imion żeńskich są to: Liliana, Iga, Zofia i Antonina. W 2012 r. najwięcej było kolejno: Julii, Len, Maj, Zuzann, Wiktorii, Amelii i Oliwii, a wśród chłopców: Jakubów, Kacprów, Filipów, Szymonów i Janów.

Jessika, Jack, Collin - takie imiona też się zdarzają, ale nieczęsto

Równie ciekawie przedstawia się zestawienie imion najrzadziej nadawanych w mijającym roku. Jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek, najmniej jest imion obcojęzycznych, jak przykładowo: Jessika, Leah, Nathalie, Raisa czy Vivian. W przypadku imion dla chłopców warto wymienić takie, jak choćby: Collin, Jack, Philipp czy Yasin. Mniejszą popularnością cieszą się imiona oryginalne. Wśród imion żeńskich, jakie zostały nadane w 2013 r., można wymienić takie imiona, jak: Elif, Emi, Kenza, Zoya. Rodzice rzadko także wybierają dla swych potomków imiona staropolskie, typu Mieczysław czy Siemowit, a także nadawane u naszych wschodnich sąsiadów imiona: Witalij i Wadim.

Zestawienie najczęściej i najrzadziej nadawanych imion zostało opracowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na podstawie bazy PESEL, według stanu na 19 grudnia 2013 r.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (99)
MSW podało listę najpopularniejszych imion mijającego roku. Były to...
Zaloguj się
 • pies-333

  Oceniono 2 razy 0

  A kiedy najpopularniejsz dla dziewczynek beda Analia i Oralia?

 • pies-333

  0

  a kiedy najpopularniejsze imion dla dziewczynek to Analia i Oralia?

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 3 razy -1

  A lewaki z Wybiórczej i palikociarnia nadaj podobno swym zeskrobanym potomkom imie psichuj.

 • tomasz62

  Oceniono 1 raz 1

  a to o Polskę chodzi ?uf -a już myślałem że o Ukrainę? pisał ten tekst "bardzo dobry dziennikarz" MSW-może ten 6ekst tez dotyczyć np.Filipin

 • jerzyk444

  Oceniono 4 razy 4

  Lena? Straszne. Kojarzy mi się z paniami zza wschodniej granicy, które chodzą z butelką wody przy szosie.

 • Mary Polalove

  Oceniono 7 razy 5

  przeciez Pola to zdrobnienie od Apolonia ale uparli sie na Pole bo ladniej czy z niewiedzy?

 • arab-z-bajki

  Oceniono 2 razy 0

  A co na to Romeo ?

 • soso_soso

  Oceniono 3 razy 1

  A co z Donaldami? Przybywa?

  pzdrw

  soso

 • piehemoth

  Oceniono 5 razy 3

  Azor i pozamiatane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX