Kloch u Kraśki: Gender ma przykryć pedofilię w Kościele? To nieprawdopodobnie niemądre

Ks. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo odrzuca tezę, że Kościół, zajmując się gender, przykrywa problemy z pedofilią. - Czegoś tak nieprawdopodobnie niemądrego dawno nie słyszałem - stwierdził. Dodał, że ?absolutnie nie ma wrażenia?, że Kościół w sprawie walki z gender jest na czele, a w sprawie walki z pedofilią jest reaktywny.
Gender to największy problem? - pytał Piotr Kraśko w TVP rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. - A kto mówi, że tak jest? - odrzekł ks. Józef Kloch. - Zalecanie w programach edukacyjnych przedszkola przebieranek chłopców za dziewczynki i odwrotnie jest złe - dodał, tłumacząc, że taka sytuacja wydarzyła się w "pewnym przedszkolu równościowym w Rybniku". - Nie zamazujmy różnic między kobietą a mężczyzną, nie redefinujmy definicji małżeństwa - apelował rzecznik Episkopatu Polski w TVP.Gender ma przykryć pedofilię? To niemądre

Ks. Kloch stanowczo odrzuca też tezę wielu komentatorów, że Kościół, zajmując się gender, przykrywa problemy z pedofilią. Media w ciągu ostatnich kilku miesięcy ujawniły kilkanaście przypadków molestowania dzieci przez osoby duchowne. - Czegoś tak nieprawdopodobnie niemądrego dawno nie słyszałem - stwierdził rzecznik. Dodał, że "absolutnie nie ma wrażenia", że Kościół w sprawie walki z gender jest na czele, a w sprawie walki z pedofilią jest reaktywny.

Dziennikarz dopytywał, czy zdaniem kościelnych hierarchów faktycznie gender jest "śmiertelnym zagrożeniem". Ks. Józef Kloch odcinał się od sformułowań "jednego z duchownych" (chodzi zapewne o ks. Dariusza Oko, który o gender mówi m.in., że to "zorganizowany, zbiorowy gwałt na duszach dzieci"). I apelował, by skupiać się na tym, co mówią biskupi.

"Darek sądzi, że jest na froncie walki dobra ze złem" [KIM JEST KS. OKO?]

Zdaniem ks. Klocha w Polsce brak "kultury spotkania". W wyniku tego dochodzi do strasznych sporów. - Mnie to niepokoi - dodał w programie Piotra Kraśki.

Biskupi piszą ostro o gender

W niedzielę w kościołach odczytywano list pasterski. Biskupi pisali w nim: "Ideologia gender stanowi efekt trwających od dziesięcioleci przemian ideowo-kulturowych, mocno zakorzenionych w marksizmie i neomarksizmie, promowanych przez niektóre ruchy feministyczne oraz rewolucję seksualną. Genderyzm promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i integralnym pojmowaniem natury człowieka. Twierdzi, że płeć biologiczna nie ma znaczenia społecznego i że liczy się przede wszystkim płeć kulturowa, którą człowiek może swobodnie modelować i definiować, niezależnie od uwarunkowań biologicznych. (...) Niebezpieczeństwo ideologii gender wynika w gruncie rzeczy z jej głęboko destrukcyjnego charakteru zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego. Człowiek o niepewnej tożsamości płciowej nie jest w stanie odkryć i wypełnić zadań stojących przed nim zarówno w życiu małżeńsko-rodzinnym, jak i społeczno-zawodowym. Próba zrównania różnego typu związków jest de facto poważnym osłabieniem małżeństwa jako wspólnoty mężczyzny i kobiety oraz rodziny, na małżeństwie zbudowanej".

Wcześniej wielokrotnie ws. gender krytycznie z ambon wypowiadali się różni biskupi, dopatrując się w tym niebezpieczeństwa dla rodziny. - Gender to równość. Taki jest cel Europy. Zresztą - chrześcijański - tłumaczyła niedawno prof. Magdalena Środa.

Więcej o:
Komentarze (30)
Kloch u Kraśki: Gender ma przykryć pedofilię w Kościele? To nieprawdopodobnie niemądre
Zaloguj się
 • atero

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kloch.Przebieranie się dorosłych facetów w czarne kiecki jest niemoralne.Albowiem prowadzi do kompletnej demoralizacji tychże,wszelkiego rodzaju zboczeń i dewiacji seksualnych.

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  To rzeczywiście jest nieprawdopodobnie niemądre.Dobrze chociaż że Kloch przyznaje rację że to co kk wymyślił czyli gender służy do przykrycia haniebnego skandalu pedofilii wśród księży i biskupów w Polsce.

 • poznaniak42

  0

  To walka z gender czy walka o utrzymamie "rzadu dusz" . Moim zdaniem "kosciol" nie moze pogodzic sie z sytuacja ze ktos smie go krytykowac , stawiac zarzuty.

 • frusto

  0

  Czytam co to jest "gender" i myślę, faktycznie, o co ten cały hałas. Po czym czytam wywiady udzielane przez zwolenników "genderyzmu", czytam jakieś angielskie artykułu i myślę "jednak ten gender to porąbana ideologia pod warstewką lukru" (vide ostatni wywiad jakiejś profesor, który, gdyby się skończył po pierwszym akapicie, to bym pomyślał, jaka mądra kobieta i jak ładnie wytłumaczyła o co chodzi.. ale potem były dalse akapity, w których co rusz łapałem się za głowę).

  Wyjaśniam. Nie chodzi o walkę z równouprawnieniem, ani nawet z feminizmem. Chodzi o walkę z jednym odłamem, czymś, co Steven Pinker w swojej książce "the blank slate" nazwał "gender feminism" (dla odróżnienia od "equity feminism"). Sami ci ideolodzy nie nazywają się "genderystami", ale utarło się ich nazywać zwolennikami "ideologii gender", chociaż nazwa jest nieszczęśliwa.

  W skrócie, "ideologia gender" nie mówi jedynie o tym, że "jest płeć kulturowa w dodatku do biologicznej". Mówi także o tym, że wszelkie różnice między kobietami a meżczyznami są efektem tylko i wyłącznie kultury; a wnioskiem jest to, że wszelkie różnice w zarobkach, dokonywanych zawodach na sto procent muszą być efektem dyskryminacji, i to dyskryminacji wrednej, bo nie ujętej w prawie, ale w kulturze; stąd trzeba tą kulturę zmienić.

 • rasta-mw

  0

  Zboczeńcy w czarnych sukniach słusznie boją się gender! Wyedukowane dziecko "samo" nie wejdzie im do łóżka, będzie wiedziało co jest złe.

 • mczes57

  Oceniono 1 raz -1

  Któż wywołał tą całą aferę z gender? Listu nie słyszałem w moim kościele nikt go nie czytał.To rodzice mają decydować jak ma być wychowane ich dziecko. Raz już państwo brało się za wychowanie nowego człowieka i bardzo marnie to się skończyło.Zasada "róbta co chceta" też się nie sprawdziła.

 • kniazwitold

  Oceniono 2 razy 2

  Czy Kloch to lizodup naczelnego pedofila RP?

 • wuem43

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze jeden piewca dobroci biskupów.Tfu!

 • hardy1

  Oceniono 5 razy 5

  Gadanie przez biskupów o "niebezpieczeństwie gender" to nie przykrywanie pedofilii w kościele katolickim? Nie? A to skąd nagle się tak im "zerwało"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX