Komentarze (307)
Szczuka: "Kampania nienawiści" ws. gender. Jakbyśmy wrócili do średniowiecza
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • iremus

  Oceniono 4 razy -2

  Mentalnie polaczki tkwią w średniowieczu po uszy. Na razie powstrzymują się przed stosowaniem "wynalazków" z tamtego okresu.

 • kapall

  Oceniono 5 razy 1

  No tak, wypowiadają się tutaj "postępowi nowo wyedukowani parweniusze umysłu. Kościół w średniowieczu powiadacie. Kościół jest be bo jest. religia jest be bo jest. Buntować się można przeciw wszystkiemu bo można. Twierdzenie, że na całym świecie wszyscy odchodzą od kościoła od religii jest twierdzeniem z rzędu twierdzenia "wszyscy już mają taka komórkę i ja też chcę mieć bo jestem gorszy". Nic zupełnie nie wnosi i nic nie mówi o poglądach. Wypowiadają się tu osoby, które "łyknęły" albo jak ktoś woli zostały zaprogramowane przez media na określony sposób pojmowania świata. Żałosne jest to, że sami myślą, że myślą ale niestety powtarzają tylko frazesy, które ktoś powiedział w odpowiedniej chwili przy odpowiednim przygotowaniu odbiorcy. Taka socjotechnika. Wracając ad rem ( do rzeczy - to tłumaczenie to dla edukacyjnych parweniuszy). Jeżeli przyjmiemy, że można pobyć sobie gender potem może dla odmiany trochę komunistą, potem może jeszcze narodowcem, potem transseksualistą - to tak naprawdę kim się jest? Ja osobiście wolę 10 przykazań bo z treściam tam zawartymi każdy moralny człowiek nie będzie dyskutował. I tu nie ma znaczenia, czy jest się wierzącym, czy nie. A po zastanowieniu można znaleźć odpowiedzieć, czy gender jest słuszne, czy nie.

 • Krzysztof Zych

  Oceniono 4 razy 0

  Szczuka i " jej" ideologia gender to ideologia nienawiści , zakłamania, zachęcania i promowanie pornografii i pedofilii , niszczenia naszej kultury osobistej i narodowej , nakłanianie do gwałtów i zabijania nienarodzonych dzieci . To jest jest chore !!!!!.

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy 1

  Ja, kieruję się tylko zdrowym rozsądkiem. Skoro Bóg spalił Sodome to pedał jest zbokiem. Ale jestem litosciwy i jesli "uprawia" w domu to jego sprawa.

 • fideldrugi

  Oceniono 4 razy 2

  Kościól osobno, Państwo osobno, patrz Konstytucja RP. Narzucanie obcej ideologii już było przerabiane, patrz tawariszczi , co nadal oprawcy mają się dobrze z ich emeryturami, a ile mają ofiary? UB i SBecy nadal są wśród Nas. www.ny.pl/Lista_Wildsteina/k/ka.html
  Nadal są i żyją, mają się dobrze. Wstyd się ciągnie od lat.

 • say69mat

  Oceniono 7 razy 1

  @gazeta.pl:
  Szczuka: "Kampania nienawiści" ws. gender. Jakbyśmy wrócili do średniowiecza

  say69mat:
  W 1935 roku Josef Mengele otrzymał tytuł lekarza za pracę pod tytułem „Badania rasowo-morfologiczne żuchwy u czterech grup rasowych”. Była to napisana suchym stylem, choć drobiazgowo zilustrowana praca, w której Mengele wykazywał możliwość identyfikacji przynależności rasowej ludzi na podstawie badań ... żuchwy.
  A czym jest gender, jak nie odmianą antropologii. Badającej kulturowe uwarunkowania naszej seksualności. Gdzie próbuje się udowodnić, że to model kulturowy jest w stanie definiować nasze zachowania i procesy identyfikacji seksualnej. Przecież to tak samo jak w oparciu o badanie kształtu żuchwy udowadniać przynależność ... rasową
  Kim był dr Josef Mengele, mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać. Jego pasja naukowa, realizowana na terenie Kl. Auschwitz kosztowała życie tysiące istnień.
  Jaki jest zatem związek badań społecznych 'gender studies' z ... nazizmem??? Studia gender są ... paranauką, bazują na błędnie ... ideologicznie ukonstytuowanych założeniach. Bo czym jest ... seksualność społeczna, mająca być różną od ... biologicznej. Jak nie próbą zakwestionowania na płaszczyźnie społecznej biologicznego podziału na kobietę i mężczyzną. Praktyka ... paradoks kucharza, czy kucharz pełniący zawodowo rolę kobiecą jest kobietą??? Kolejny, męska prostytutka, czy nasz 'wypasiony macho', jest w świetle społecznej roli seksualnej kobietą czy ... mężczyzną???

 • rikardino33

  Oceniono 11 razy 1

  Oni w tym ciepełku średniowiecznym,czują się jak w raju.
  Zgadza się,że to się ciągnie od średniowiecza.Kiedy kolejny raz Stanisław Leszczyński był
  wypędzany z kraju.W pierwszym rzędzie pakował widelce.
  Widelec wynaleziony we Francji,wywołał wściekłość francuskich purpuratów.Z ambon ryczeli
  "po to Pan Bóg dał człowiekowi palce,by czynił z nich użytek,widelec to diabelskie narzędzie".
  I co tu dodać.Pani Kazimiero?

 • politol59

  Oceniono 7 razy 1

  Racja, do tej epoki wróciliśmy 25 lat temu

 • robkita

  Oceniono 6 razy 0

  Przeczytalem ten artykul i nie ma tam mowy o powrocie do sredniowiecza tylko ze metody stosowane przez dzisiejszy kosciol stosowano juz w sredniowieczu. Powrot do sredniowiecza pochodzi z tytulu ktory pochodzi od autora artykulu a nie od Szczuki.

 • puuchatek

  Oceniono 10 razy 0

  "- Zarzuty Kościoła pod adresem polityki równouprawnienia (...)"

  Czy Pani jest naprawdę tak głupia - czy to czysta demagogia? Co ma RÓWNOUPRAWNIENIE (czyli równość wobec prawa!) do ideologii głoszącej że płeć jest wyłącznie konstruktem społeczno-kulturowym?

  Nie słyszałem, żeby Kościół jakkolwiek krytykował RÓWNOUPRAWNIENIE. Kościół krytykuje durne ideologie, nie mające cienia pokrycia w JAKICHKOLWIEK badaniach naukowych - i to, że według tych ideologii na siłę chce się nam przestawiać rodziny i uszczęśliwiać nas na siłę.

 • conspicuousfrom

  Oceniono 11 razy -1

  o kuhwa, Szczuka znowhu szczekha

  ciekawe kiedy znowu bedzie sie nabijac z wymowy innych

  jak si sie suko nie podoba to wypie...j z Polski

 • balada

  Oceniono 1 raz 1

  Uważam, że nie powinno być żadnego artykułu w gazecie o gender bez wymienienia (albo odnośnika do) konkretów. Mam wrażenie, że obie strony bredzą a nie wiadomo konkretnie o czym.

 • realistas

  Oceniono 11 razy 1

  Kościół nie wraca do średniowiecza. Kościół jest w średniowieczu. Kler wielu rzeczy nie rozumie, a ponieważ nie rozumie to hałasuje. Gender to nic innego jak kobieta na traktorze, czy kobieta policjantka. Właśnie takiemu gender sprzeciwia się kościół zapominając, że to właśnie kobiety są jego podporą. Gdyby to mężczyźni mieli być ostoją kościoła to dawno by go już nie było.

 • 1pytanie

  Oceniono 9 razy 1

  LOGIKA lub RELIGIA.... wybór należy do Ciebie !! -------------->
  Dopowiem jeszcze tylko krótkie zdanie..... JESZCZE NIKT NIE ZBUDOWAŁ SAMOLOTU wg WSKAZÓWEK BIBLII a według LOGIKI .......TAK !!

 • sclavus

  Oceniono 13 razy 1

  ... gdyby tylko mogli...
  Gdyby tylko mogli, jak kiedyś...
  Rozświetliłaby się Polska stosami!!!
  ***
  A tu doopa zimna - trzeba na ambonę się wspinać, żeby głupoty wygadywać... - a stawy kolanowe już nie te... oj, nie te... ;)

 • kkes

  Oceniono 8 razy 0

  A szczuka jest dawno przed 966 także przyganiał kocioł...

 • 11lech

  Oceniono 11 razy 1

  Kler katolicki cały czas tkwi w średniowieczu - tylko pieniądze wyłudza współczesne

 • magnusg

  Oceniono 8 razy -2

  Rydzyk+Szczuka-idealna para swietnie sie uzupelniajaca.Tak samo fanatyczni tworza idealna symbioze.Szczuka potrzebuje Rydzyka i vice versa,zeby notorycznie nekac Polakow swoimi wzajemnie chorymi tezami.Jeden widzi wszedzie szatana,inna antysemitow i nazistow.Powinni razem trzymajac sie za raczke pojsc sobie w swiat-im dalej od nas tym lepiej.

 • jerzysm42

  Oceniono 14 razy 6

  Póki mamy wiernych gotowych uwierzyć w największą nawet głupotę, całujących klechów po rękach i klękających na widok biskupa, oszuści w koloratkach będą utrzymywać swoich wyznawców w średniowieczu.

 • matitalolo

  Oceniono 10 razy 2

  Zboki muszą odwrócić uwagę od pedofilii sukienkowej.Po co to komentować jak wszystkim myślącym ludziom wiadomym jest o co kaman. Reszta to niereformowalne pachołki oraz stada owiec i baranów strzyżonych przez kościół.

 • s0ap

  Oceniono 12 razy 2

  3 miesiące temu nikt o gender nie słyszał. Dopiero jak zaczęły wychodzić na jaw wszystkie pedofilskie afery, wtedy pojawił się temat zastępczy - tzw. "ideologia gender"...

 • bratis29

  Oceniono 12 razy -2

  uwaza pani ze wkladanie 5 latkom do odbytu olowkow przez zwolennikow gender w pewnej szkole w UK to sa wymysly KK?

 • prezes_kaczynski_moim_panem

  Oceniono 15 razy -5

  takich ludzi jak szczuka nalezy nawracac sila. Niestety.

 • plus321

  Oceniono 7 razy -1

  ..,.
  "Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: "Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić".
  On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez proroka: "Z Egiptu wezwałem Syna mego".

  A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie i rzekł: "Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia".
  On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaus w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść. Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w stronę Galilei. Przybył do miasta, zwanego Nazaret i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: "Nazwany będzie Nazarejczykiem".

  Mt 2, 13-15. 19-23

 • maadzik3

  Oceniono 6 razy 0

  "Towarzysz Szmaciak"
  Janusz Szpotański

  początek - uzupełnienie (nie wkleiło się poprzednio)

  Tak się historii koło kręci,
  że najpierw są inteligenci,
  co mają szczytne ideały
  i przeobrazić świat chcą cały.
  Miłością płonąc do abstraktów,
  najbardziej nienawidzą faktów,
  fakty teoriom bowiem przeczą,
  a to jest karygodną rzeczą.

 • plus321

  Oceniono 8 razy 0

  ...,
  " Jako wybrańcy Boży, święci i umiłowani, obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy. Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani, w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni.

  Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem: ze wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.

  Żony, bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi. Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe Panu. Ojcowie, nie rozdrażniajcie waszych dzieci, aby nie traciły ducha.

  Kol 3, 12-21

 • maadzik3

  Oceniono 4 razy 0

  "Towarzysz Szmaciak"
  Janusz Szpotański

  Czyż nie pasuje idealnie?

  Kochają Ludzkość i Człowieka,
  ale człowieka przez „C” duże —
  ideę, która buja w chmurze;
  toteż ich żywy człowiek wścieka,
  gdyż będąc tej idei cieniem,
  zarazem jest jej wypaczeniem —
  empiria bowiem bardzo brudzi
  teoretycznych, czystych ludzi.
  W świecie im nie podoba to się,
  że wciąż pogrąża się w chaosie
  i że nie rządzi nim Zasada,
  którą u podstaw się zakłada.
  Wielkim nieszczęściem jest ludzkości,
  że ma sąd błędny o wolności,
  bo stąd się zło największe bierze,
  że nie żyjemy w falansterze,
  lecz każdy pragnie w pojedynkę
  zdobyć dla siebie szczęścia krzynkę.
  Oburzające to dążenie
  gmatwa historii bieg szalenie
  i zwodząc ludzkość na manowce,
  uniemożliwia wszelki postęp.
  Wokół się dzieją potworności,
  szaleją dzikie namiętności,
  egoizm oraz zysku żądza
  straszliwe orgie w krąg urządza,
  odczłowieczona zaś jednostka
  o wspólne dobro się nie troska
  i w walce jednostkowych racji
  ulega całkiem alienacji.

  Ludzkość to całość, jak wiadomo,
  a nie zaś zbiór, gdzie byle homo
  może na własną rękę rościć
  sobie pretensje do wolności.
  Za filozofa idąc radą,
  nareszcie sobie to uświadom,
  że Wolność właśnie tkwi w przymusie
  i z entuzjazmem poddaj mu się.
  By mogła zapanować Równość,
  trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gó...;
  by człowiek był człowieka bratem,
  trzeba go wpierw przećwiczyć batem;
  wszystko mu także się odbierze,
  by mógł własnością gardzić szczerze.
  Ubranko w paski, taczka, kilof
  niezwykle życie ci umilą,
  a gdy już znajdziesz się za drutem,
  opuści troska cię i smutek
  i radość w sercu twym zagości,
  żeś do Królestwa wszedł Wolności,
  gdzie wreszcie będziesz żył godziwie,
  tyrając w twórczym kolektywie.

 • plus321

  Oceniono 8 razy -2

  ....,
  "Pan uczcił ojca przez dzieci, a prawa matki nad synami utwierdził. Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarb gromadził. Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci, a w czasie modlitwy swej będzie wysłuchany. Kto szanuje ojca, długo żyć będzie, a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce.

  Synu, wspomagaj swego ojca w starości, nie zasmucaj go w jego życiu. A jeśliby nawet rozum stracił, miej wyrozumiałość, nie pogardzaj nim, choć jesteś w pełni sił. Miłosierdzie względem ojca nie pójdzie w zapomnienie, w miejsce grzechów zamieszka u ciebie.

  Ksiega Syracydesa
  3, 2-6. 12-14

 • milfur

  Oceniono 12 razy 0

  to jest ta sama pani, która naśmiewa się z niepełnosprawnych (vide madzia buczek), ona nienawidzi ludzi

 • jogar

  Oceniono 15 razy 3

  Przecież kościół nigdy nie wyszedł ze średniowiecza. I nie wyjdzie sam z własnej woli.
  Rozwiązać konkordat i ich myślenie się zmieni- będą musieli zarobic na siebie sami. Własnymi rączkami he he.

 • milfur

  Oceniono 17 razy -3

  natomiast pani Szczuka tkwi mentalnością głęboko w barabarzyńskiej starożytności,
  gdzie każdy mógł zerżnąć każdego, gdzie dziecko można było bez konsewkencji rozstrzaskać o skały, a władzę sprawowały "oświecone", wyuzdane elity pokroju pani srody, szczuki czy hartmana,.

  wasz świat to swiat okrucieństw

 • ulairi27

  Oceniono 17 razy -5

  Wole powrót do średniowiecza z Kościołem, niż doświadczanie postępu w wykonaniu Szczuki, Środy, czy Płatek. Przynajmniej mam jakąkolwiek szansę, że po śmierci moja dusza nie będzie cierpieć wiecznych piekielnych mąk jak to będzie w przypadku tych feministycznych czarownic. Będę się za nie modlił...

 • watyklan

  Oceniono 10 razy 2

  Poprawka - KOŚCIÓŁ TKWI W ŚREDNIOWIECZU!

 • kapusta61

  Oceniono 13 razy -3

  Od czasu kiedy pani Szczuka wyeksmitowała swój umysł nic się nie zmieniło. Pustogłowie i pustosłowie.

 • cyrkiel_r

  Oceniono 17 razy 5

  kler jest wściekły, ze raz i na zawsze stracił autorytet, napadając na dzieci molestowane przez księży. Fora ze dwora kościelna magmo!

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 15 razy -9

  Posluchaj glupia babo.Nie graj antysemityzmem bo przegrasz.Na starosc wprowadzic probujesz braki swojej mlodosci i szybkie parcie na cmentarz.Wybierz to ostatnie.Temat jest sztucznie podnoszony.Najlepszy w tej sprawie jest jednak antysemityzm.Jezeli go sie w taki sposob okresla,jestem antysemita.Wszystko glupio babo do jednego wora wkladasz,nie masz nawet pojecia co mieszasz i o co ci chodzi.Najlepiej gdy spojrzysz miedzy nogi, zobaczysz co tam ci wystaje.

 • scibor3

  Oceniono 15 razy -5

  Nie, nie. To gender ze swoją pogardą dla osiągnięć naukowych i prymatem ideologii jest rodem ze średniowiecza. I to z tego gorszego średniowiecza, bo średniowiecze, poza obskuranctwem religijnym miało do zaproponowania niezwykły rozwój wykorzystania siły wiatru i wody w produkcji, w stopniu większym nawet niż w wiekach późniejszych.

 • Oceniono 17 razy 7

  Od setek lat fałszowanie faktów,celowe ich zmyślanie i zakłamany język są metodami kościoła rzymsko-katolickiego.Toczy on przecież ciągłą walkę o wygodny byt doczesny,o wpływy i władzę.Dlatego teraz nie można się spodziewać,że będzie postępował inaczej.

 • kapitan_s

  Oceniono 11 razy 3

  Oby nam tylko Kk w ramach miłości bliźiego nie zafundował krwawej wyznaniowej wojny domowej.
  Bo gwałt sie gwałtem odciska!

 • bombel_01

  Oceniono 16 razy -8

  Szczuka, przechodzona 50-tka, cierpiąca na syndrom niedopchania. Kupa czubków usiłuje tworzyć nową "religię" zwana Gender. Jak widać poparańców i świrów siejących nienawiść w naszym kraju dostatek. Szczuka i Środa to przedstawicielki tego oszołomstwa.

 • po-pzpr

  Oceniono 20 razy -8

  Nienawiści nauczyli mnie takie osoby jak ty. Byłam tolerancyjna wobec lesb czy gejów, ale do czasu kiedy ze swoimi poglądami siedzieli w domu. Kiedy natomiast zaczęli swój sposób na życie narzucać innym, zmuszać ich i dyktować warunki powiedziałam STOP.

  Hartman, Szczuka i im podobni. Nie chciałabym wtrącać ideologii, ale nie jest

  przypadkiem, że włsanie te osoby są narodowości żydowskiej i są dyżurnymi

  "autorytetami" żydowskiej GW.

 • onefoks

  Oceniono 12 razy 2

  to jest odpowiedz KK na pedofilie księży,najleprzą obroną jest atak.

 • zal.p.l

  Oceniono 17 razy -7

  NO PROSZE ! Odezwala sie czolowa polska nazistka i ma czelnosc mowic o "kampanii nienawisci". Prawda jest taka ze sama rozpoczela nienawisc a jej psiapsiolki z ofemini.pl mają krew na rekach. Parszywa hipokrytka i jej akcje "seanse tylko dla kobiet". To ma byc filozofia milosci i rownouprawnienia ? Zalosne babsko, kradzierze pieniedzy na rzecz kobiet, przywileje i "rowne" pensje za nic nierobienie. Na horyzoncie kolejne przywileje, kolejne podwyzki, kolejne darmowe badania i wszystko pod JEDNYM warunkiem. Musisz meic dziure miedzy nogami. Zwykla, podla nazistka i ona ma czelnosc mowic o nienawisci... zalosne.

 • akenazy2

  Oceniono 14 razy -6

  Czy ta pani ma dzieci? Bo jak nie to niech się nie wypowiada. Egoisci na margines i niech się nie wtrącaja w życie normalnych rodzin.

 • mic234

  Oceniono 11 razy 1

  W średniowieczu w Polsce nie było żadnych pogromów. Zresztą nie było wtedy polowań na czarownice - odbywały się później. Średniowiecze było okresem wyjątkowo płodnym intelektualnie. Jeszcze nie było druku, autorzy nie musieli podlizywać się plebejskim gustom.

  Średniowiecze u pseudointelektualistów pełni taką samą rolę jak Białoruś czy Hitler. Wiadomo, że coś określone tymi słowami musi być złe z natury. Są to w zasadzie synonimy słowa "zły". Druga strona oczywiście też się posługuje podobną techniką. Wystarczy nazwać coś "gender", a już wiadomo, że szatan ogonem zamiata...

 • Oceniono 100 razy 80

  Powiem tak pomimo że nie wszystkim się to spodoba.Nie widzę żadnego pożytku z działalności jakiejkolwiek religii.Gdyby ludzie kierowali się sumieniem i ogólnymi zasadami współżycia nie potrzeba by było nikogo kto musiał by im rysować ścieżki postępowania.Jeżeli ktoś dobrze wychodzi na jakiejkolwiek religii to tylko jej przywódcy.Proszę prześledzić powstawanie wszystkich religii ich transformację i co się w międzyczasie działo.Ale tu trzeba by sobie zadać trochę trudu i spojrzeć obiektywnie.Byłem katolikiem tak zresztą jak moja żona ,która po pewnym czasie zapałała miłością do Świadków Jehowy.Była w tej Organizacji 16 lat.Wypisała się na własne życzenie.Z chwilą wypisania dawni bracia i siostry nie rozmawiają z nią nie mówią dzień dobry.Takie zasady są narzucone z góry.W dawnej organizacji pozostają dalej jej dwie siostry i matka które ledwie ją tolerują.Traktują ją jako człowiek 'Nikt'.Żeby się zbytnio nie rozwodzić,używajmy rozumu.Nie dajmy cwaniakom zapędzać się do stada.

 • prokurator_stefan

  Oceniono 9 razy 1

  "Szczeka ws. sporu o gender: Kościół wraca do średniowiecza"

  Kto szczeka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX