"Czytając Bratkowską, poczułam się, jakby mnie ktoś uderzył w twarz. Nagle stałam się katolicką oszołomką"

- Wypowiedź Katarzyny Bratkowskiej wstrząsnęła mną i to przy wszystkich założeniach, że kobiety, które podejmują decyzje o aborcji, są w trudnej sytuacji psychologicznej i w żadnym razie nigdy bym ich nie oceniała i potępiała - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Skomentowała wyznanie feministki, że usunie ciążę 24 grudnia.
A chodzi o słowa Bratkowskiej, która wyznała, że jest w ciąży i zamierza ją przerwać 24 grudnia. - Jest to moja deklaracja polityczna - tłumaczyła potem w rozmowie z Gazeta.pl. Odnosiła się do proponowanych przez Komisję Kodyfikacyjną zmian, czyli zaostrzenia kar za aborcję oraz wprowadzenia pojęcia "dziecka poczętego".

- Czytając jej wypowiedź poczułam się tak, jakby mnie ktoś uderzył w twarz i nagle stałam się katolicką oszołomką - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska. - Trochę mną to wstrząsnęło i to przy wszystkich założeniach, że kobiety, które podejmują decyzje o aborcji, są w trudnej sytuacji psychologicznej i w żadnym razie nigdy bym ich nie oceniała i potępiała - podkreśliła prowadząca Poranek.

"To zniechęci do feministek"

Wielowieyska kilkukrotnie zastrzegła, że mówi to "przy założeniu, że inaczej niż wielu katolickich fundamentalistów uważa, że zarodek to początek życia, a nie dziecko". - Uważam, że to potencjalne życie. Z zarodka może się rozwinąć życie, a może się i nie rozwinąć życie. Przy wszystkich tych zastrzeżeniach mam wrażenie, że każda aborcja jest porażką, jest złem - stwierdziła Wielowieyska.

- To, że ktoś ogłasza, iż dokona takiego aktu w wigilię Bożego Narodzenia tylko dlatego, żeby sprawdzić, czy odpowiednie służby będą sprawdzać, czy doszło do przestępstwa, czy nie, jakoś mną wstrząsnęło - podkreśliła prowadząca Poranek TOK FM. - Myślę, że tu zostały przesunięte granice i że Katarzyna Bratkowska sprawiła, że ludzie zniechęcą się do środowisk feministycznych, zamiast przekonać do ich argumentów. A wiele jest poważnych i warto je rozważać - podsumowała dziennikarka.

Więcej o:
Komentarze (23)
"Czytając Bratkowską, poczułam się, jakby mnie ktoś uderzył w twarz. Nagle stałam się katolicką oszołomką"
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Dominiko.
  To nie tylko Pani.
  My też w szpetny sposób
  Bywamy nazwani.

  Ten kto broni życia
  W czasie prenatalnym,
  Ten, dla zło czyniących,
  Nie bywa normalnym.

 • bork21

  Oceniono 2 razy -2

  Ale o co chodzi? Bratkowska głośno powiedziała to, co myśli większość feministek: aborcja to taka fajna zabawa, będąca tylko i wyłącznie sprawą kobiety. I wara Wam od tego jak dziewczyna chce się bawić.

 • Anna Leszczynska

  Oceniono 15 razy 9

  Ciemnota Polek, na tle krajow zachodnich, jest porazajaca
  Prosze poszukac w internecie "abortion in Canada" i dowiecie sie ze w 2009 r. w Kanadzie, pomimo swietnej edukacjji seksualnej w szkolach, dostepnych wszedzie srodkow antykoncepcyjnych, dokonano 100 000 udokumentowanych aborcji.
  W Kanadzie, decyzja o takim zabiegu nalezy do kobiety i jej lekarza. Polska jest swiatopogladowo w inkwizycyjnym sredniowieczu.

  (In 2005, 97,254 abortions were reported in Canada; it is estimated that this number "represents approximately 90% of all abortions performed in Canada involving Canadian residents".[5] This number has been decreasing since at least 1998.[5] This represents a ratio of about 30 abortions to every 100 live births.[6]
  Canada has had no criminal laws governing the subject and abortion is a decision made by a woman with her doctor)

  Polskie sredniowiecze w tym wzgledzie propagowana przez zacofany o wieki kosciol prowadzi to wielu tragedii wsrod biednych i niewyksztalconych ludzi, stad tylke mordow i zabojstw dzieci w Polsce.

  Wyksztalcone i dobrze sytuowane kobiety zawsze sobie poradza, wyjezdzajac zagranice.
  Pamietamy tez z lekci historii co powiedziala krolowa Maria Antonina
  “nie stac ich na chleb, niech kupua ciasteczka”.

  W Polsce kobiety wciaz spelniaja w wiekszosci role przyglupich poslugaczek tepych i brzydkich facetow.

 • Pan Bru

  Oceniono 15 razy 1

  Aroganckie, wręcz socjopatyczne wypowiedzi Szczuki i Bratkowskiej, zdają się potwierdzać tezę, że ruch feministyczny zabrnął w ślepą uliczkę. Czy ruch feministyczny do końca sfiksował i jak wychować dzisiejsze feministki?
  pochwalony.cba.pl/?p=422

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 13 razy 3

  " i nagle stałam się katolicką oszołomką - komentowała w TOK FM Dominika Wielowieyska."
  A czymże Kościół przekonał panią Dominikę a może nastraszył, że zaczęła popierać poglądy największej mafii gospodarczej Świata? Owieczka dołączyła do stada...
  (czy moherek i różaniec zakupiony ? )

 • kniazwitold

  Oceniono 21 razy 7

  Wielowieyska prawdę mówi. Jest katooszołomem, który uzurpuje sobie prawo do pouczania, moralizowania, atakowania i poniżania z powodu innych poglądów czy wiary.

  Aborcja jest zwykłym zabiegiem medycznym, takim samym jak wycięcie migdałków, czy przecięcie wrzodu, ale lata katofaszystowskiej propagandy zrobiły pani Wielowieyskiej papkę z mózgu, z rozgotowanego opłatka i wina mszalnego.

 • jabbaryt

  Oceniono 13 razy -3

  A co za róznica czy aborcji dokonuje się w Wigilie czy w Świeto Zmarłych.
  Jakie to ma znaczenie dla mordowanego dziecka?

 • hapita

  Oceniono 29 razy 9

  Co zrobić z ciążą, to sprawa tylko kobiety, która w tej ciąży jest, tylko, że w Polsce ciąża stała się sprawą polityczną i przez religijnych oszołomów narzuconą państwu.

 • dorik2

  Oceniono 24 razy 2

  Bratkowska dokonała prowokacji - intelektualnej, moralnej, politycznej (czy skutecznej, to inna sprawa). Wielowieyska tego nie zrozumiała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX