Olejnik: Feministki tak pouczają kobiety, a pani Bratkowska nie wie, że są środki antykoncepcyjne

- Szkoda, że pani Katarzyna Bratkowska nie wie o tym, że są środki antykoncepcyjne, skoro nie chciała mieć dziecka. Feministki tak pouczają kobiety, że powinny je brać - powiedziała Monika Olejnik w programie ?7 dzień tygodnia? w Radiu ZET. Odniosła się w ten sposób do deklaracji feministki, że 24 grudnia dokona aborcji.
W programie "Tak czy nie" podczas dyskusji o proponowanym przez Komisję Kodyfikacyjną przy Ministerstwie Sprawiedliwości zaostrzeniu kary za przerwanie ciąży starli się feministyczna działaczka Katarzyna Bratkowska i Jacek Żalek, poseł Polski Razem.

W trakcie programu feministka niespodziewanie wyznała: - Jestem teraz w ciąży i zamierzam ją przerwać. Więc bardzo proszę, żeby pan doniósł na mnie, żeby pan pilnował mnie i rozkazał mi rodzić. Niech pan mi powie: "rozkazuję pani urodzić, będę nasyłał na panią policję i zostanie pani zmuszona, bo zakaz jest rozkazem". Bratkowska zapowiedziała, że planuje przerwać ciążę 24 grudnia. Przeczytaj więcej >>

"Kobiety mają prawo do aborcji, ale niekoniecznie trzeba to robić w świetle kamer"

Wyznanie Bratkowskiej komentowali dzisiaj goście programu "7 dzień tygodnia" w Radiu ZET. - Co pan sądzi o pani Bratkowskiej, feministce, która postanowiła w Wigilię, dokonać aborcji, bo uważa, że każda kobieta ma do tego prawo i albo weźmie pigułkę, albo skoczy z krzesła? - pytała Andrzeja Rozenka Monika Olejnik. - To jest odważna decyzja, choć ja jej nie popieram. Uważam, że kobiety mają prawo do aborcji, ale niekoniecznie trzeba to robić w świetle kamer i tak demonstracyjnie - odparł poseł Twojego Ruchu.

- Polacy są katolikami, ale stosują środki antykoncepcyjne. Szkoda, że pani Bratkowska nie wie o tym, że są środki antykoncepcyjne, skoro nie chciała mieć dziecka. Feministki tak pouczają kobiety, że powinny je brać - skomentowała sprawę Olejnik.

Zmiany w prawie dotyczącym przerywania ciąży

Przypomnijmy: przygotowywana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu karnego proponuje zmiany w artykule 152, dotyczącym nielegalnego przerwania ciąży. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego przy resorcie proponuje, by zapis: "Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech" zastąpić następującym: ''Kto powoduje śmierć dziecka poczętego niezdolnego do samodzielnego życia poza organizmem matki, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5''.

Wokół propozycji, firmowanej m.in. przez znanego prawnika Andrzeja Zolla, rozpętała się - po raz kolejny - gorąca dyskusja w mediach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (393)
Olejnik: Feministki tak pouczają kobiety, a pani Bratkowska nie wie, że są środki antykoncepcyjne
Zaloguj się
 • czarek.marek

  0

  brawo Pani Moniko ! gest wart Kozakiewicza ...
  - a co Pani powie swojej dorastającej córce gdy to ona znajdzie się w nagłej "potrzebie" ?
  - mamo, nie wiem jak to się mogło stać - jestem w przypadkowej ciąży, , nie chcę teraz mieć dzieci, nie z nim ...
  Czy wówczas też popuka się Pani w czoło i zacznie ją pouczać ? obstawiam jednak że nie ......

 • czarek.marek

  0

  Pani Moniko, gest wart Kozakiewicza ...
  - a co Pani powie swojej dorastającej córce gdy to ona znajdzie się w nagłej "potrzebie" ?
  - mamo, nie wiem jak to się mogło stać - jestem w przypadkowej ciąży, , nie chcę teraz mieć dzieci, nie z nim ...
  Czy wówczas też popuka się Pani w czoło i zacznie ją pouczać ? obstawiam jednak że nie ......

 • flipvert

  0

  Nie ma antykoncepcji skutecznej w 100%. O tym tez pouczaja feministki Agato.

 • dac1

  Oceniono 1 raz -1

  naprawde jak widze OLE-NIK ZYGAC SIE CHCE PRZEPASKUDA

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Olejnik, im jest starsza - a ma już, chwała Bogu, 57 lat - tym bardziej poucza, wymądrza się, moralizuje. Autorytet od wszystkiego, z wykształcenia zootechnik. Ale o tym, że nie ma metod antykoncepcji skutecznych w 100 proc., nie słyszała.

 • bezportek

  Oceniono 1 raz -1

  Skrobanka powinna być nie tylko "na żądanie" ale też na koszt podatnika. Każda bratkowska, kowalska czy którakolwiek, powinna być wyskrobana kiedy tylko zechce. Sama zechce, albo partner (w końcu wspołtwórca zygoty) albo brat, siostra, sąsiadka, listonosz - każdy, komu niepożądany płód może ewentualnie przeszkadzać w harmonijnym dążeniu do szczęścia, równości i tolerancji, amen.
  My, podatnicy, powinniśmy bez szemrania płacić za wyskrobanie macicy rzeczonej kobiety, zabicie dziecka i utylizację powstałego odpadu, w końcu środowisko najważniejsze, nie?
  Aha, jako bezpłatny dodatek, wnioskodawca(czyni) będzie mieć podwiązane jajo- lub nasieniowody, stosownie do posiadanego genderu (płci, jak wiadomo, w tych kręgach się nie spotyka). To zmniejszy stres na przyszłość i wydatki budżetu.
  A jakiż to będzie postęp! W dwa pokolenia zniknie lewactwo, bezrobolstwo, gadzinowa prasa, feminizm, chamoseksualizm i sekta globociepów. Lewica pójdzie won z puli genetycznej, chamstwo z mediów a na koniec to może smród uryny wywietrzeje z bram na Piotrkowskiej.
  Pomarzyć dobra rzecz...

 • grajag

  Oceniono 2 razy 0

  A pani Olejnik nie wie co to ironia, sarkazm, prowokacja? W szarych komórkach coś ubyło?Nie wierzę, ze pani Bratkowska jest w ciąży albo że ją usunie....

 • grajag

  Oceniono 1 raz -1

  A pani Olejnik nie wie, co to ironia ,sarkazm i prowokacja??? :) W szarych komórkach coś ubyło? Nie wierzę żeby pani Bratkowska była w ciąży...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX