Bloger i dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" odpowiada biskupom: Proponujemy księżom, by nie czytali waszego listu

- Proponujemy księżom, by nie czytali waszego listu w ostatnią niedzielę tego roku. Chcemy w tym dniu posłuchać o Zbawicielu, Bogu i Ewangelii - pisze Błażej Strzelczyk, dziennikarz i twórca bloga #FollowJesus. Odpowiada w ten sposób na list polskich biskupów, w którym m.in. straszą oni osławioną już "ideologią gender".
List, w którym biskupi ostrzegają m.in. przed złowrogą "gender, która zagraża rodzinie" ma być odczytany w niedzielę w kościołach.

Nie o tym chcemy słuchać na mszy - podkreśla dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Błażej Strzelczyk. Jego list do biskupów szybko zyskał dużą popularność w sieci.

"Drodzy Księża Biskupi, właśnie przeczytałem Wasz list z dalekiego Episkopatu, za który bardzo Wam dziękuję. Macie tam dużo problemów, wielu wrogów, doszły mnie również słuchy, że przygotowujecie się na akcję masowych aresztowań. Bardzo się za Was modlimy. Pozwólcie więc na garść słów otuchy w tym trudnym dla Was czasie. U nas - wiernych Kościoła, którego jesteście pasterzami - jakby trochę lepiej, jakby radośniej i bez takich opresji jak u Was. My tu czekamy właśnie na przyjście Zbawiciela. Mamy Adwent, "czas radosnych oczekiwań". Na pewno pamiętacie jeszcze, mimo wojen które toczycie, na czym polega Adwent" - czytany na blogu #FollowJesus.

"Nie chcę wam zawracać głowy..."

Błążej Strzelczyk pisze o tym, co w okresie świąt robią katolicy i na czym chcą się skupić w okresie świąt Bożego Narodzenia.

"(...) Chodzimy na roraty, modlimy się, bierzemy udział w rekolekcjach. Część naszych księży przygotowała fantastyczną akcję na twitterze pod nazwą #budzik, która polega na pisaniu o Bogu, na zupełnie świeckim portalu społecznościowym - dacie wiarę!? Nie toczymy wojen, więc spokojnie mogliśmy wziąć również udział we Mszy Świętej robionej przez chłopaków ze wspólnoty Banita i ich duchowego kierownika - jezuitę Grześka Kramera. Po mszy - wyobraźcie sobie - przeszliśmy po krakowskim rynku z Najświętszym Sakramentem!" - pisze Strzelczyk.

"Proponujemy księżom, by nie czytali listu"

"Piszecie w swoim liście, że wojna którą toczycie ze znienawidzoną "ideologią gender", jest waszą walką o rodzinę. (...) Jak się mają nasze rodziny? Większość wzięła kredyty. Dużo rodzi się dzieci. Ostatnio w "Tygodniku Powszechnym", Michał Olszewski, pisał, że wcale nie jest tak źle: "Mam fantastyczną rodzinę, jeździmy starym samochodem, dzieci chodzą do państwowych szkół i przedszkoli, spłacamy kredyt, co miesiąc uprawiamy ekwilibrystykę finansową, żeby domowy budżet wyszedł na zero" - podkreśla dziennikarz.

"Tak prawdę mówiąc, mimo że wierzymy w Was i jesteśmy z Wami pamięcią, ostygł jakby nasz zapał. Czytamy te Wasze listy napełnieni smutkiem i powoli mamy już tego dość. Dlatego też proponujemy księżom, by jednak nie czytali waszego listu w ostatnią niedzielę tego roku. Chcemy w tym dniu posłuchać o Zbawicielu, Bogu i Ewangelii. Chcemy pokrzepienia serc i obudzenia ewangelicznego zapału" - pisze Błażej Strzelczyk.

Przeczytaj cały tekst na blogu #FollowJesus>>. A więcej tekstów Błażeja Strzelczyka znaleźć można w "Tygodniku Powszchnym">>

Więcej o:
Komentarze (967)
Bloger i dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" odpowiada biskupom: Proponujemy księżom, by nie czytali waszego listu
Zaloguj się
 • bogucjusz

  0

  Ten Gender to jakiś nowy święty?

 • shedows1969

  0

  GW i ten 25 letni smarkacz, razem oszaleli z głupoty i nienawiści. Dzisiaj byłem na Mszy św. Tłumy ludzi a wam sie wydaje że ktoś was słucha, chyba takie debile jak wy. Cha cha cha cha cha

 • zbych2028

  0

  Gender ma tyle wspólnego z nauką ile miały wspólnego z nauką teorie niejakiego Łysenki, który twierdził że wystarczy karmić pokrzewkę ogrodową gąsienicami, żeby powstała kukułka. To ideologia z tej samej samej stajni, wytoczona w ramach wojny religijnej judaizmu (ukrytego pod maską ateizmu) z Kościołem Katolickim, wcale nie nowa, bo przećwiczona w izraelskich kibucach już w latach dwudziestych XX wieku (podobnie jak wspólna własność i wspólne dzieci), która już tam okazała się zupełną klapą. Zainteresowanym z czym to się je proponuję wpisać do Wikipedii hasło "kibuc".

 • donmarek

  Oceniono 2 razy 2

  Jezus i polski biskup - konia z rzędem temu, kto znajdzie JEDEN PUNKT WSPÓLNY !!!

 • jogibaboo

  Oceniono 2 razy 2

  Do tej pory nie za bardzo wiem, na czym polega filozofia gender. Ale skoro biskupi tak zaciekle to zwalczają, to musi być postępowe dla ludzkości. Vide: sprawa Galileusza...

 • zelazny.karzel.wasyl

  Oceniono 3 razy -1

  Kulturalni Genderyści, jak przystyalo na ostoję tolerancji, bronią się przed napaścią fanatycznych milczących w zaciętej swej modlitwie katolików:
  www.youtube.com/watch?v=fOCD_T9Qqpc

 • zelazny.karzel.wasyl

  Oceniono 4 razy 0

  Słusznie robią polscy biskupi! Przebieranie chłopców przedszkolach w sukienki i tym podobne Gender bzdury szkodzą rodzinie! Genderyzm to dziecko Łysenkizmu!

 • klemens1999

  Oceniono 4 razy -2

  List jest skierowany do katolików i to tych którzy w tą niedzielę będą na Mszy Św. Gender nie jest niewinną teoryjką; świadczy o tym brak jakiegokolwiek tłumaczenia , na czym polega , a tylko opluwanie innych a może nieuświadomionych. Każda próba dyskusji wywołuje furię , najprostszy dowód na brak logicznych i prostych argumentów (n. wypowiedź p. ). Najgorsze jest pęd do seksualizacji dzieci już od przedszkola (gdyby jeszcze własne dzieci deprawowali - ale albo nie mają albo im mało). Marksizm już doprowadził do potwornych zbrodni na setkach milionów ludzi , a teraz neomarksizm proponuje kolejne .. . Chwała naszym biskupom ,że mimo opluwania mają odwagę ostrzegać wiernych. Panie Strzelczyk ośmieszanie biskupów (jako redaktor tygodnika mającego w nazwie KATOLICKI) jest haniebne - jeśli jest Pan już "dalej" niż Kościół to zostaw Pan Kościół w spokoju.
  życzę niespokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX