Seremet o Macierewiczu: Ręce opadają. Powstaje wniosek o uchylenie immunitetu

Prokurator generalny zapowiedział w Radiu Zet, że ?w ciągu kilku tygodni? zapadnie decyzja prokuratury o śledztwie w sprawie odpowiedzialności Antoniego Macierewicza za likwidację WSI.
Seremet ujawnił też, że w prokuraturze powstał wniosek o uchylenie Macierewiczowi immunitetu. Seremet dwukrotnie zgłaszał do niego uwagi prawne. - One nie zostały początkowo przez prokuratorów prowadzących postępowanie przyjęte do aprobaty, doszło do zmiany referenta. Zobaczymy jaki będzie efekt - stwierdził.

"Ręce opadają"

- Słyszę, że prokuratura jest niepolskim organem, a jedynym polskim organem jest zespół do spraw wyjaśniania katastrofy. Trochę mi ręce opadają - powiedział prokurator generalny.

Seremet komentował pomysł zaostrzenia przepisów ustawy antyaborcyjnej. - Myślę, że debata emocjonalna, na wysokim poziomie emocji jest zdecydowanie przedwczesna - powiedział prokurator generalny w Radiu Zet. Gdy dziennikarka spytała go, czy zaostrzenie przepisów w tej sprawie jest potrzebne, odpowiedział: - Przepisy w tej dziedzinie są rezultatem pewnej aksjologii, jakie wyznaje projektodawca i ustawodawca. Na pewno mamy w Polsce do czynienia z wrażliwym obszarem, który szczęśliwie został opanowany przez ustawę, o której mówimy.

- Jest też tak, że każdy, kto proponuje jakieś rozwiązanie, chce osadzić je w swoim systemie wartości. Pytanie, gdzie znajdziemy granicę między taką propozycją a wrażliwością innych. Czasami różnimy się w podejściu do spraw, które nie są do rozwiązania algebraicznie czy matematycznie - dodał Seremet.

Praktyczne zmiany? Tylko w sprawie in vitro

Dziennikarka spytała też Andrzeja Seremeta o to, czy zmiany w ustawie antyaborcyjnej mają szansę sprawdzić się w praktyce. - Na pewno należy rozwiązać sytuację związaną z brakiem regulacji prawnych dotyczących in vitro - odpowiedział prokurator generalny. - Natomiast co do kwestii odpowiedzialności kobiety czy lekarza, to myślę, że z trudem dopracowaliśmy się określonego kompromisu i on ma wartość społeczną - zakończył.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (74)
Seremet o Macierewiczu: Ręce opadają. Powstaje wniosek o uchylenie immunitetu
Zaloguj się
 • foniawizja

  0

  I to jak najszybciej i zaraz tego typa "zapudlowac" na pare dekat!!!

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  a kiedy trafi sprawa do prokuratury przeciwko Seremetowi,
  który ochrania bezkarne łamanie prawa przez prok. Marka Wełnę ?

 • oczko26

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli wiekszosc narodu Polskiego! Jest przeciwko ustawom,wsprawie aborcji! Proponowanym przez,takich idiotuw jak Wrubel i inni pizdzielce! Glosojmy na Twoj Ruch Pana Palikota! Zachecam. i Sprawa rozwiazana!

 • krzysztof_ptk

  0

  Trochę mi ręce opadają...Tylko trochę. Gdy Michalczewski wydaje miliony o walkę o jakąś bzdurną wodę, Antoni siedzi co tydzień u prokuratorów. Ile on kosztuje podatnika?

 • wiac_z_kraju

  0

  Seremet wasze jedyne dzieło to coraz mniej Polaków w Polsce, co wam dał zakaz aborcji? g_ó_w_n_o

 • jnd

  0

  Prokurator zaczyna się totalnie kompromitować.
  Widac ze jest na usługach PO.
  Tusk bardziej zasluguje na skazanie za bezprawne przywłaszczenie oszczednosi z OFE.
  W Polsce dalej rzadza sily postkomunistyczne i to dzięki ustawie o dekomunizacji rodem z bialorusi i ukrainy, gdzie jakies pionki zwane donosicielami sa scigani a prominentni członkowie PZPR i służby specjalne dale mogą robic co chcą na stolkach w roznych sluzbach i administracji państwowej.
  Sciga się Macierewicza za to ze rząd PO nie odwoluje się od wyrokow sadow w sprawie likwidacji WSI. To Tusk powinien być scigany za niegospodarność a nie Macierewicz za realizacje ustawy uchwalonej przez sejm.
  Ciekawe jest Tusk, który z gorliwoscia komuchy razem z Walesa i Pwawlakiem obalili rząd Olszewskiego, który rzeczywiście chciał się zabrać za cholote postkomunistyczna, która teraz skutecznie psuje państwo w szeregach PO i psuje mentalność Polskiego narodu za pośrednictwem propagandy we wszystkich opanowanych mediach,

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Antosiowi by się bardziej lobotomia przydała niż pozbawienie immunitetu, tyle, że już nie ma z czego ciąć...

 • mawohe

  0

  Seremet jest znany z tego że jest kompletnie nijaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX