Arcybiskup Michalik: Chętnie pójdę do więzienia za obronę nauki, która pochodzi od Boga

- Chętnie pójdę do więzienia za obronę nauki, która pochodzi od Boga - mówi przewodniczący episkopatu Józef Michalik w rozmowie z ?Rzeczpospolitą?. - Kościół musi być gotowy także na prześladowania - dodał.
Arcybiskup chwali propozycje prawników z Komisji Kodyfikacyjnej, którzy proponują rozdzielenie prawne kobiety od płodu, a więc wprowadzenie ochrony prawnej dziecka od momentu poczęcia. - Propozycja jest logiczna i słuszna, ale trzeba pamiętać, że przyznanie podmiotowości dziecku poczętemu nie zwalnia matki z odpowiedzialności za poczęte życie. Zawsze warto mieć odwagę, by bronić podstawowych wartości, a taką wartością jest życie - stwierdza hierarcha w rozmowie z "Rz".

I zaznacza: - Polskie prawodawstwo, mimo że w porównaniu z europejskimi jest nieco lepsze, to nie jest etycznie doskonałe, ponieważ w trzech przypadkach nadal dopuszcza zabójstwo - stwierdza abp Michalik.

"Chętnie pójdę do więzienia"

Arcybiskup deklaruje, że nie "obawia się kolejnej wojny aborcyjnej w Polsce". - Prorok zawsze był tępiony i wyrzucany z miasta. Po każdym wygłoszeniu zasady posłuszeństwa Bogu Jeremiasz szedł do więzienia, a mimo to nie zaprzestał napominania króla. Kościół musi być gotowy także na prześladowania. Jeśli Bóg da mi siłę i łaskę, to chętnie pójdę do więzienia za obronę nauki, która pochodzi od Boga - mówi.

- Dziś dramat polega na tym, że nowe prądy postnowoczesne całą naturę chcą ustanowić na nowo - przestrzega duchowny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (494)
Arcybiskup Michalik: Chętnie pójdę do więzienia za obronę nauki, która pochodzi od Boga
Zaloguj się
 • marcinjk1978

  0

  co za zaklamany oszust! z jednej strony pieprzy o ochronie dziecka od momentu poczecia ale jak samotna matka urodzi, to ja kosciol odtraci, bo sie bekart wyklul! to samo z prezerwatywami! jakim trzeba zacofanym kretynem, zeby nadal nie akceptowac podstawy rozwoju cywilizacji! ciekawe, co by zrobil gdyby wierni go posluchali, narobili dzieciakow i zworcili sie do kosciola po pomoc! NIC nie zrobi oprocz wyciagniecia lapy po wiecej kasy! wtedy juz zapomni i ochrodzie dzieci i rodziny! chory jestes czlowieku! narod dal wam sile i teraz ja odbierze, bo zlekcewazyliscie podstawe idei kosciola! rozpasanie, zaangazowanie polityczne, brak postepu, "troska" podszyta klamstwem, chciwoscia i slepym egoizmem. to obecny obraz kosciola! na szczescie WSZYSCY sa rowni i zaden klecha niczym nie rozni sie ode mnie lub kazdego na tej planecie! zejdz na ziemie balwanie, bo nikt juz nie wierzy temu plugastwu plynacemu od ciebie!

 • mirekch60

  0

  Niedługo klecha Michalik,będzie nam Polakom wmawiał że ziemia jest płaska według nauki która pochodzi od BOGA.!!!!

 • mirekch60

  0

  Mamy XXI wiek,a klechy żyją jeszcze w średniowieczu.Jednak jesteśmy w Europie lub będziemy ostatnim bastionem katolickiej ciemnoty.

 • drasyr

  Oceniono 1 raz 1

  Bp Michalik postradał zmysły, o jakich prześladowaniach mówi? Takie przywileje jakie posiada kler w Polsce nie posiada żadna grupa społeczna. To już zakrawa na skandal.

 • Oceniono 1 raz 1

  Dogmat nigdy nie będzie nauką, nawet od Boga. Chyba że kształcą się na wiedzy opartej na dogmatach tacy "uczeni" jak Michalik, Terlikowski i inni,

 • wuem43

  Oceniono 1 raz 1

  Drań w sutannie, śmie mówić o nauczaniu? Tak nauczyliście dzieci,że same włażą wam do łużek. Paszli won łotry.

 • bacha45

  Oceniono 2 razy 2

  jego buta przekracza wszelkie granice,śmie porównywać się do proroka,następna kolejność to Chrystus a w niedalekiej przyszlości zapewne porówna się do Boga

 • bacha45

  Oceniono 1 raz 1

  Jego buta przekracza wszelkie granice,przecież porównuje się do proroka,zapewne niedlugo do Chrystusa,a w następnym wydaniu do samego Boga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX