Rodzina Andrzeja Turskiego apeluje: Potrzebna krew

Andrzej Turski

Andrzej Turski (Fot. za tvp.pl)

Bliscy dziennikarza telewizyjnego Andrzeja Turskiego proszą o oddawanie krwi. Apel skierowany jest zwłaszcza do osób o grupie krwi A Rh minus.
Krew dla Andrzeja Turskiego można oddawać w Centrum Krwiodawstwa w szpitalu MSWiA na ulicy Wołoskiej w Warszawie. Osoby, które zdecydują się na udzielenie takiej pomocy, są proszone o poinformowanie Centrum, że krew - nawet innej grupy - jest przeznaczona dla Andrzeja Turskiego.

"Stan zdrowia dziennikarza się poprawia"

Do apelu przyłączyła się telewizja TVP Info. "Gorąco i najserdeczniej wspieramy prośbę córki pana Andrzeja, naszej koleżanki Urszuli Chincz, o oddawanie - zwłaszcza przez osoby o grupie krwi A Rh minus - krwi" - czytamy na profilu telewizji na Facebooku.

"Stan zdrowia Andrzeja Turskiego powoli się poprawia, choć jak informują jego bliscy: Długa droga jeszcze przed nim i lekarze mówią, że trzeba się uzbroić w cierpliwość" - poinformowała stacja.

Jak skontaktować się z centrum?

Z Centrum Krwiodawstwa na Wołoskiej można skontaktować się pod numerem telefonu: 22 508 13 12, 22 508 12 10.

Prowadzący od 2002 r. "Panoramę" znany dziennikarz Andrzej Turski miał przed tygodniem atak serca. Trafił do szpitala. Turski zmaga się z cukrzycą, ma za sobą walkę z nowotworem.

Zobacz także
Komentarze (90)
Rodzina Andrzeja Turskiego apeluje: Potrzebna krew
Zaloguj się
 • mej2

  Oceniono 1 raz -1

  Coś mnie się widzi że będzie musiał odejść do wielkiego Manitu bo kumple nie kwapią się do pomocy. Dawniej zebrali by w jednostkach ZOMO czy szkołach MSW.

 • mej2

  Oceniono 2 razy 2

  Polacy oddają krew za czekoladkę i kawę a krwiodawstwo sprzedaje krew szpitalom które płacą im z naszych pieniędzy które płacimy na służbę zdrowia na NFZ.

 • bokassa

  Oceniono 4 razy 0

  kONIECZNIE MUSI TO BYĆ KREW SB-ecka lub tajnych współpracowników,bo gdyby dostał krew uczciwego człowieka to mógłby być drugi zawał.A tak po prawdzie co wy pie...cie,poco człowiekowi po zawale krew do przetaczania,znowu jakiś przekręt,handlujecie krwią.Co za tekst dla debili.

 • lob1

  Oceniono 2 razy 0

  KREW powinna być równo dawana wszystkim,czy to pan Turski czy sierotka Marysia.Ale niestety tak się nie dzieje.Biednemu zawsze wiatr w oczy.

 • lob1

  Oceniono 5 razy 5

  Mój ojciec przez 30 lat oddawał krew a potem jak był chory,miał anemię ,leżał w szpitalu blady jak trup to nie było dla niego krwi.Dopiero jakzaczęłam wrzeszczeć i wymachiwać złotą odznaką krwiodawstwa wtenczas znalazła się krew.Ale on nie był gwiazdorem,tylko zwykłym człowiekiem,chemikiem ,który pracował 52 lata a na końcu w 1998 miał 1 tysiąc emerytury.Ale mimo wszystko zdrowi ,młodzi ludzie powinny oddawać krew,tylko,żeby była uczciwie wykorzystana.

 • gokle

  Oceniono 3 razy 1

  No to ja nie wiem, co by tu wypisywano, gdyby krew potrzebowal np. taki Jaruzelski.....

 • enpori

  Oceniono 2 razy 2

  czy jest w Warszawie jakiekolwiek miejsce gdzie będę mogła oddać krew po pracy, tj. po godz 16?

 • kutabare

  Oceniono 8 razy -2

  Krew Karnowskich pasuje? Bo jeśli tak, dobre 10 litrów się marnuje. Tylko nie wiem, czy nie byłaby zabójcza mimo zgodności antygenowej.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 12 razy 6

  Hmm moze ktos z ministerstwa zdrowia by oddal ? ............ albo ktos z politykow ........... wszak to oni rozwalili polska sluzbe zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje