Palikot: Konieczna komisja śledcza, która wyjaśni, czy Macierewicz jest agentem Rosji

- Rysuje się bardzo poważna sprawa. Czy Antoni Macierewicz jest rosyjskim agentem, czy doszło do zdrady stanu - powiedział Janusz Palikot na antenie Radia ZET. - Konieczne będzie zwołanie komisji śledczej do wyjaśnienia tej sprawy - dodał.
- Antoni Macierewicz wynosił tajne informacje na zewnątrz, do osób nieupoważnionych, jeszcze przed zapoznaniem się z nimi przez organy nadzorujące - stwierdził Palikot, sugerując, że wiceprezes PiS mógł przekazywać te informacje Rosjanom. - We wtorek będzie już trzecie posiedzenie Komisji do Służb Specjalnych poświęcone Macierewiczowi - dodał. Jego zdaniem "sprawa jest na tyle poważna, że konieczne będzie zwołanie komisji śledczej w tej sprawie".

- Jest pytanie, dlaczego prokuratura kryje Antoniego Macierewicza - powiedział Palikot. Chodzi mu o to, że ludzie wskazani przez Macierewicza w raporcie o WSI i donoszący na niego do prokuratury, otrzymują od sądu odszkodowania, mimo że prokuratorzy umarzali postępowanie. - Ta sprawa musi być wyjaśniona. To dotyczy milionów złotych odszkodowań - stwierdził polityk.

Palikot przypomniał, że Antoni Macierewicz, kiedy dowiedział się o katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, wyjechał z Rosji, zamiast pojechać na miejsce katastrofy. - Facet, który zatruwa polskie życie oskarżeniami wobec prezydenta i premiera, w popłochu uciekał ze Smoleńska. Jaki portret psychologiczny się za tym kryje? Co trzeba mieć w sercu, żeby tak się bać, żeby uciekać, a nie zobaczyć zwłoki najbliższych osób? - pytał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz Macierewicz: Jeśli ktoś myśli, że służby rosyjskie nie znają jęz. polskiego, to niech się zapisze do Ruchu Palikota
 • Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM Żakowski: Macierewicz zlecił tłumaczenie na rosyjski? Jeśli nas słucha, proszę o telefon z wyjaśnieniem, o co chodzi
Komentarze (210)
Palikot: Konieczna komisja śledcza, która wyjaśni, czy Macierewicz jest agentem Rosji
Zaloguj się
 • christhin

  0

  Życzę powodzenia.Trudna sprawa,jeśli jest to nic nie wskóracie.O tak!

 • pro-contra

  Oceniono 1 raz -1

  Nagle Palikotek obudził się, bo ma "parcie na szkło"?
  Jako były aktywista PO "pracując" w poronionej i zdechłej Komisji "przyjazne Państwo" miał okazje do zaobserwowania wiele niewłaściwego w zachowaniu tego zawziętego żyda.
  A może nic nie zauważył, bo tak było i wygodniej i politycznie poprawniej...??

 • pro-contra

  0

  Czepiacie się Singera vel Maciorewicza?
  Przecież ten figurant jest wypadkową pookrągłostołowej polityki solidaruchów.
  Jego działalność była znana całej steropianowej "elyty", i przez ćwierć wieku nikt nic nie widział?

 • mineyko

  Oceniono 1 raz 1

  Z tej sprawy, kolejny wniosek wynika,
  Pora się zabrać, za Rydzyka!
  Ten wniosek bardzo prosto ujmę,
  Dajemy łącza, ty plujesz na Unię!

 • mineyko

  Oceniono 1 raz 1

  Ten Mać-Erewic to szpieg, czy po prostu wariat?

 • gorillaglu

  Oceniono 2 razy 2

  Że Małpa z Brzytwą działa na szkodę państwa to wiadomo nie od dziś...coś może być z tym agentem, nikt tak oderwany od rzeczywistości nie zostałby politykiem u utrzymał się tak długo- to ewidentnie gra operacyjna.

 • djemen

  Oceniono 5 razy 3

  Nawet mi się podoba gdy Palikot przejmuje sprytną frazeologię Antka. Typu: Czy on jest Agentem? ;-)
  Do tej pory nikt z Antkiem nie miał szans w dyskursie bo reszta uważała że nie warto zniżać się do takich technik czrnego PR. Nareszcie swój na swego trafił. Szkoda że osamotniony.

 • jasioradom67

  Oceniono 2 razy 2

  raczej p.Singer zwący się Macierewicz to prędzej agen Izraela Mosadu przeciez to patriota jako żyd...............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje