"Mój przyjaciel u Barei przeniósł w dwóch palcach jezioro. Doradca rządu zrobił właśnie to samo"

"Były premier i obecny gospodarczy doradca rządu w studiu TVN24 wykonał piękny pokaz. Kilka drewnianych klocków wyciągnął spod stolika niczym królika z cylindra i ustawił je w dwie kolumny" - pisze o tłumaczeniu Jana Krzysztofa Bieleckiego nt. OFE Stanisław Tym w najnowszej "Polityce".
Tym w "Polityce" komentuje zeszłotygodniowe wystąpienie Jana Krzysztofa Bieleckiego, doradcy Donalda Tuska, w telewizji TVN24. Szef Rady Gospodarczej przy premierze próbował tłumaczyć przeprowadzaną reformę Otwartych Funduszy Emerytalnych za pomocą... klocków.

JKB wyjął w studiu sześć klocków, które ustawił jeden na drugim w dwóch kolumnach, i pokazywał nimi części składowe budżetu. "Jedna kolumna, sporo niższa, przedstawiała nasze budżetowe wpływy, a druga wydatki - na edukację, wojsko, zdrowie, OFE. Prestidigitator Jan Krzysztof Bielecki zdjął z wyższej kolumny klocek OFE... i tu padły słowa: wartość klocka OFE to koszt budowy autostrady Kraków - Gdańsk" - relacjonuje Tym.

"To samo zrobił mój przyjaciel u Barei"

Autor tygodnika ironizuje, że rzeczywiście lepiej przeznaczyć te pieniądze na autostrady, bo przecież emeryci mogą żyć nadzieją, nie pieniędzmi.

Tym podsumowuje anegdotą: "Mój przyjaciel Jerzy Dobrowolski w filmie Barei w ciągu sekundy przeniósł w dwóch palcach jezioro. Doradca rządu zakończył półtora roku dyskusji, kłótni i zaklinań na temat pieniędzy z OFE w identyczny sposób".

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (7)
"Mój przyjaciel u Barei przeniósł w dwóch palcach jezioro. Doradca rządu zrobił właśnie to samo"
Zaloguj się
 • skuba2

  Oceniono 1 raz 1

  Bielecki to wyjątkowy hochsztapler i przy tym dureń! Przez lata robił za "prezesa" kupionego przez Włochów PeKaO SA ale o wszystkim decydował dwudziestokilkuletni, przysłany z Włoch, "wiceprezes", który nawiasem mówiąc zarabiał dwa razy tyle co Bielecki. Teraz pan B. robi za szefa komisji gospodarczej przy premierze - Groza! Na szczęście nikt go nie słucha...

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 9 razy 3

  Premier Bielecki wie co i o czym mówi. OFE trudno strawić stratę pieniędzy emwrytów, bo i z ogłupiającej kłamliwej reklamy też mają kasę i do tego bez żadnego włąsnego grosza. Dobrze jak sioę przestaną paść na pieniądzach emerytów. B.Klimkiewicz.

 • jackie53

  Oceniono 15 razy 3

  Oj panie Stasiu! Premier Bielecki zrobił to tylko po to, aby nawet prymitywni ludzie zrozumieli na czym polega reforma OFE. Widać nie do wszystkich i to dotarło! Było się uczyć panie Stasiu!

 • stachkaz47

  Oceniono 20 razy 0

  Rżnęło się z PREMIEREM w gałę to teraz na ciepłej
  posadce można rżnąć głupa.
  Po JKB można się wszystkiego spodziewać. To chorągiewka.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 9 razy -3

  Jeśli by ZUS wpłacał automatycznie nawet 1/10 tego co do OFE, na lokaty bankowe przyszłych emerytów, to pieniądze na emerytury byłyby pewne i w dodatku większe.
  A na dokładkę budżet państwa nie miał by żadnego narastającego długu w OFE.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 19 razy -3

  widzicie jakich mamy fachowców a przewodzi im malarz kominów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX