Wiadomości >  Wiadomości dnia

MON: Czesław Mroczek za Skrzypczaka. Będzie odpowiadał za zakup broni

mig, PAP
10.12.2013 18:10
A A A Drukuj
Czesław Mroczek

Czesław Mroczek (Fot. Michał Józefaciuk/Senat RP/Wikimedia Commons/)

Wiceszef MON Czesław Mroczek, który do tej pory odpowiadał za sprawy socjalne, będzie docelowo zajmował się zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego i zajmie miejsce odwołanego gen. Waldemara Skrzypczaka. Obowiązki Mroczka zostaną powierzone nowemu wiceministrowi.
"Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zdecydował o docelowym powierzeniu sekretarzowi stanu Czesławowi Mroczkowi kierownictwa nad pionem uzbrojenia i modernizacji" - napisano w komunikacie MON. "Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni" - zapowiedziano.

Rezygnacja generała Skrzypczaka

Wiceminister gen. Waldemar Skrzypczak zrezygnował ze stanowiska 28 listopada. Tego samego dnia jego dymisję przyjął premier Donald Tusk. Wtedy obowiązki Skrzypczaka tymczasowo powierzono Mroczkowi.

Mroczek został sekretarzem stanu MON latem 2011 r. wraz z objęciem resortu przez Siemoniaka. Podlegały mu departamenty spraw socjalnych, nauki i szkolnictwa wyższego oraz wychowania i promocji obronności, nadzorował też Wojskową Agencję Mieszkaniową. Był również pełnomocnikiem ds. wdrażania zaleceń sformułowanych po katastrofie smoleńskiej przez komisję Millera.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Tagi:

  • 1
  • 4
Komentarze (26)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX