MON: Czesław Mroczek za Skrzypczaka. Będzie odpowiadał za zakup broni

10.12.2013 18:10
Czesław Mroczek

Czesław Mroczek (Fot. Michał Józefaciuk/Senat RP/Wikimedia Commons/)

Wiceszef MON Czesław Mroczek, który do tej pory odpowiadał za sprawy socjalne, będzie docelowo zajmował się zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego i zajmie miejsce odwołanego gen. Waldemara Skrzypczaka. Obowiązki Mroczka zostaną powierzone nowemu wiceministrowi.
"Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zdecydował o docelowym powierzeniu sekretarzowi stanu Czesławowi Mroczkowi kierownictwa nad pionem uzbrojenia i modernizacji" - napisano w komunikacie MON. "Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni" - zapowiedziano.

Rezygnacja generała Skrzypczaka

Wiceminister gen. Waldemar Skrzypczak zrezygnował ze stanowiska 28 listopada. Tego samego dnia jego dymisję przyjął premier Donald Tusk. Wtedy obowiązki Skrzypczaka tymczasowo powierzono Mroczkowi.

Mroczek został sekretarzem stanu MON latem 2011 r. wraz z objęciem resortu przez Siemoniaka. Podlegały mu departamenty spraw socjalnych, nauki i szkolnictwa wyższego oraz wychowania i promocji obronności, nadzorował też Wojskową Agencję Mieszkaniową. Był również pełnomocnikiem ds. wdrażania zaleceń sformułowanych po katastrofie smoleńskiej przez komisję Millera.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (26)
MON: Czesław Mroczek za Skrzypczaka. Będzie odpowiadał za zakup broni
Zaloguj się
 • moro0

  0

  Istny putin z ryja.

 • kniazwitold

  Oceniono 2 razy 2

  Jak można powierzyć zakupy uzbrojenia komuś kto kupował tuszonke i kamasze?

  Szczyty kompetencji w tej naszej niby armii.

 • edd.y

  Oceniono 2 razy 2

  A to sie rodzina cieszy. Moze miec "boki".

 • observanto

  Oceniono 1 raz 1

  To i tak dobrze, że odpowiedzialny za zakup broni, nie będzie jakiś archeolog, lub historyk z wykształcenia!

 • placowy

  0

  1. czy Pan Mroczek ma poświadczenie o dopuszczeniu do informacji tajnych?
  2. każdy zakup uzbrojenia musi mieć ochronę kontrwywiadowczą i być przeanalizowany pod kontem przydatności, kompatybilności, ekonomicznym oraz servisu (czyli że robimy go u siebie swoimi przeszkolonymi specjalistami)
  3. treść przetargu zbadana czy nie faworyzuje jakiejkolwiek firmy, to one mają się dostosować do naszych wymagań obronnych.
  4. dopiszcie co jeszcze powinno być wzięte pod uwagę bo te zmiany z sociala na kluczowe zakupy to taka różnica jak rów z wodą a rzeka tylko inna szerokośc

 • proteusz33

  0

  Zamiast 3 niech kupią 15 U-bootów

 • bardzouparty

  Oceniono 5 razy -3

  Specjaliście od "spraw socjalnych" (czyste toalety) polecam zakupić samoloty myśliwskie "Jak-9" i szturmowe "Ił-2" - żeby obronić przestrzeń powietrzną Kaczej Rzeczpospolitej do roku 2018, kiedy "F-16" na wyposażeniu Polskiej Armii będą zdolne oddać pierwszy strzał.

 • cillian1

  Oceniono 6 razy 4

  dlaczego jakiś k..wa mroczek, ma odp. za zakup broni????

  nie ma innych?
  Co za debile, w naszej armii siedzą?

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  znajdę, nie znajdę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje