Ziemkiewicz: "Wybór między PiS a PO to wybór między sektą a mafią". Prawica oburzona

- Pamiętam, jak kiedyś śpiewało się piosenkę "Ten system musi upaść". I mam wrażenie, że ta piosenka jest nadal aktualna - powiedział na konwencji założycielskiej partii Gowina Rafał Ziemkiewicz. - Nie chcę ciągłego zmuszania mnie do wybierania między mafią a sektą - dodał, odnosząc się do PiS i PO. Jego słowa wywołały oburzenie zwolenników PiS. Zaatakowali dziennikarza na Twitterze.
- Ten system może trwać tylko dlatego, że my wciąż nie mamy wyboru. Kaczyński i Tusk to jest orzeł i reszka. Niby są po przeciwnych stronach, ale to jest ta sama moneta - powiedział Rafał Ziemkiewicz. - Możemy ją obracać, ale nie możemy za nią niczego kupić, bo to niewymienialna waluta. Ja chcę innej waluty - dodał.Znany prawicowy publicysta podczas przemowy wygłoszonej na konwencji założycielskiej nowej partii Jarosława Gowina porównał partie Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość do mafii i sekty. - Nie chcę ciągłego zmuszania mnie do takiego wyboru - stwierdził.

"Kiedy nastąpiła ta metamorfoza Ziemkiewicza"

Atak Ziemkiewicza na PiS oburzył niektórych zwolenników tej partii, którzy zaczęli komentować wystąpienie dziennikarza na Twitterze. Z ich słów wynika m.in., że "przemówienia antypisowskie są antypolskie".

"Kiedy nastąpiła ta metamorfoza R.A. Ziemkiewicza? Takie palikotowe przemówienia pozostawiają trudny do wytarcia niesmak" - napisał jeden z użytkowników Twittera.


"Stawianie znaku równości między Tuskiem a Kaczyńskim jest nie fair: - wtóruje mu inny twitterowicz.Rafał Ziemkiewicz odpowiedział swoim adwersarzom krótko:


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (265)
Ziemkiewicz: "Wybór między PiS a PO to wybór między sektą a mafią". Prawica oburzona
Zaloguj się
 • hh7

  Oceniono 2 razy 2

  Ciesz się palancie że ty jesteś zdrowy .

 • k.a.r.o.l

  0

  www.youtube.com/watch?v=ALP2ZFypnHY - polecam wszystkim !

 • doktor104

  Oceniono 5 razy 5

  A durny Polak znów pójdzie do urny wyborczej i w ramach "patriotycznego obowiązku" odda głos legitymizując te czy inną klikę.

 • vladexpat

  Oceniono 5 razy 1

  Niegdyś bardzo ceniłem faceta, choć nie zawsze podzielałem jego poglądów. Niestety potem rozum mu odebrało. Ale widać, że wraca do zdrowia. Gratulacje.

 • dddupa

  Oceniono 6 razy 2

  I znowu, kolejna katolicko-konserwatywna partia polityczna po PiS, PO, PJN, Ziobrystach.... czy w tym zacofanym kraju żyją tylko same kościelne dewoty i nikt poza tym???

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 4 razy 2

  Zemkewitz i Holocher powinni założyć partię żydowską w Polsce - sukces murowany :)

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 8 razy -2

  nie cierpię Ziemkiewicza za jego obleśność fizyczną i umysłową,
  niestety trzeba przyznać, że jest zamiast tego inteligentnym wyjadaczem,
  ze smutkiem wróżę mu udaną karierę polityczną

  cieszę się natomiast, że powstała kolejna partyjka, będzie gdzie posiedzieć i pozabierać głosów zapleśniałym prawakom

 • dupajasi0

  Oceniono 7 razy -1

  I dlatego wybiorę Twój Ruch pana Palikota bo mnie też wybór między katolewicą Jarka a katoprawicą Donka nie bawi. A co do ajatollahów pokroju Gowina to nie dał bym im rządzić pszczołom luzem a co dopiero całym państwem. ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX