Rozenek: To śmieszne i żałosne, że Kaczyński chce robić jakiś marsz 13 grudnia

- Jestem zażenowany planami Jarosława Kaczyńskiego, który chce zorganizować 13 grudnia jakiś marsz - powiedział Andrzej Rozenek w Radiu ZET. - Kaczyński nawet nie był internowany, więc jakie on ma do tego prawo? To jest śmieszne i żałosne - dodał rzecznik Twojego Ruchu.
Andrzej Rozenek był gościem porannej audycji Moniki Olejnik "Gość Radia ZET". Komentował plany PiS, które chce 13 grudnia zorganizować w Warszawie marsz związany z obchodami rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. - Prawo do demonstracji 13 grudnia mają przede wszystkim osoby internowane w stanie wojennym. Kaczyński do nich nie należy - powiedział Rozenek. - Rozumiem, że prezes PiS chce sobie zawłaszczyć kolejną datę. Próbował 11 listopada, teraz będzie próbował 13 grudnia. Niech się bije z narodowcami o tę datę, nam nic do tego - dodał rzecznik Twojego Ruchu.

Monika Olejnik przypomniała, że w marszu udział wezmą hierarchowie Kościoła katolickiego. Na liście są m.in. Antoni Dydycz, Edward Frankowski i Wacław Depo. Rozenka ucieszyła ta wiadomość. - Może duchowni usłyszą, co ludzie myślą o ich obrzydliwym bogactwie, limuzynach i pedofilii - powiedział.

Rzecznik Twojego Ruchu odniósł się też do informacji, że na marszu obecny będzie biskup Dydycz, który mówił, że księża nie będą współpracowali z organami ścigania w sprawie pedofilii, bo nie są donosicielami.

- To jest wiadomość z gatunku horroru. Jeżeli jakikolwiek polski obywatel mówi, że nie będzie współpracował z wymiarem sprawiedliwości, i to w sprawie pedofilii... To jest po prostu coś obrzydliwego - powiedział Rozenek.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
 • Rozenek krytykuje Millera: Bierze 4250 zł emerytury, a podatnicy dopłacają do ZUS 54 miliardy!
 • Janusz Palikot, Andrzej Rozenek (od lewej) PiS kontra Twój Ruch Palikota: kto komu co zabrał?
 • Poseł Bartosz Kownacki Jak PiS przejął zespół parlamentarny Twojego Ruchu. Dębski: To dzicz!
Komentarze (164)
Rozenek: To śmieszne i żałosne, że Kaczyński chce robić jakiś marsz 13 grudnia
Zaloguj się
 • sabat7

  Oceniono 5 razy 5

  Ile lat można czcić wprowadzenie stanu wojennego? I po co te marsze żałobne? Czy ktokolwiek pamięta, ile ludzi zginęło w wyniku represji w tych latach? A ile ludzi zmarło np z wyziębienia po transformacji ustrojowej? To może też zorganizować marsz 4 czerwca? A kto i za ile posprząta po marszach? Może bezrobotni niepotrzebni Polsce magistrowie? Najłatwiej jest maszerować, o wiele trudniej wymyślić sposób na likwidację bezrobocia, przemocy, bandytyzmu, pedofilii itd...

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  rzygać mi się chce jak słyszę o tym co "wielki, błogosławiony, dumny, mądry" J.Kaczyński robi. Jestem z pokolenia, które na własnych plecach odczuło wprowadzenie stanu wojennego. NIKT wtedy nie słyszał o "bohaterskim" J.Kaczyńskim. Jego odwaga wzrasta im bardziej jest pewny swego bezpieczeństwa.
  1, J.Kaczyński jest małym człowiekiem - wzrost poniżej 160cm
  2. Studiował w komunistycznych uczelniach
  3. Korzystał w czasie komuny z wszystkiego tego, co przysługiwało komunistom przy żłobie(ojciec)
  4. Nie był aresztowany w czasie stanu wojennego - dlaczego? czy ktoś to wyjaśnił?

  Ile jest prawdy w tym,że to właśnie J.Kaczyński namówił mojego prezydenta śp.L.Kaczyńskiego na wylot do Katynia?
  Pytań można mnożyć, o sposób pozyskania majątku, o sposób wykorzystywania dotacji (obrona, prawnicy) .
  STOP PIS

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 2 razy 2

  Na PiSlamskiej zadymie, pod egidą "największego opozycjonisty" (który o wprowadzeniu stanu wojennego dowiedział się po południu 14 grudnia i który psa z kulawą nogą nie interesował, a co dopiero SB) będzie "wybitny piskup, Jego Luminancja Antoni Atlantyk Dydycz. Toż to iście "ewangeliczne świadectwo miłosierdzia, pojednania i przebaczenia" w wykonaniu tego ajatollaha z ePiSkopatu :)

 • toja.bogdan

  Oceniono 3 razy 3

  A będzie na drzewcu niósł tę spódnicę maminą pod którą się chował w czasie wojennego stanu ?
  Na chwałę swoją i całego pisiostwa.

 • iremus

  Oceniono 4 razy 4

  I jak co roku 13 grudnia bohaterska kaczka niesiona przez goryli odwiedzi furtkę ogrodzeniową Jaruzelskiego.

 • toja.bogdan

  Oceniono 2 razy 2

  A będzie na drzewcu niósł tę spódnicę maminą pod którą się chował w czasie wojennego stanu ?

 • atero

  Oceniono 6 razy 4

  Mam pomysł w związku z PREZESEM.Teraz są modne grupy rekonstrukcyjne,więc proponuję zrobić jedną specgrupę,która 13 grudnia schwyta Jarka,wylapie tych jego przydupasów i zamknie na jakiś czas /albo na stałe/ w psychuszce.PREZES będzie zadowolony bo wreszcie coś przeżyje,a naród też bo pozbędzie się bandy kretynów.

 • piesnakaczory

  Oceniono 6 razy 4

  Co Wy tu za bzdury piszecie? Przecież kaczy gnom to największy kombatant stanu wojennego.To on obalił komunę i przeskoczył w stoczni przez płot! Pani katechetka tak mówiła!

 • zlappande

  Oceniono 7 razy 7

  13 grudnia nie powinno sie obchodzic, bo nie ma nic do obchodzenia
  czy Francja bedzie obchodzic rocznice powstania rzadu w Vichy ?
  nie obchodzimy tez dnia zakonczenia kampanii wrzesniowej 1939 roku ani wiele innych swiat
  nawet Dnia Zwyciestwa 9 maja (czy 8 maja), choc zakonczenie II wojny swiatowej mimo wszystko bylo wazne

  uwazam, ze 11 listopada jest wazna rocznica i dobrze, ze sa obchody pod patronatem Prezydenta RP
  dzisiaj prezydentem jest Komorowski a moze za kilka lat bedzie Glinski, wszystko jedno kto jest - to swieto jest oficjalne

  a jak ktos organizuj sobie jakies swoje rocznice "po swojemu" - ma do tego prawo

  ja sie zastanawiam, czy 10-tego kazdego miesiaca nie obchodzic miesiecznicy smierci Michaila Bulhakowa (10 marca 1940) i mam do tego prawo

  poza 10 kwietnia kazdego roku, w ktory zamierzam swiecic rocznice bardzo waznego dla Polski zdarzenia: Holdu Pruskiego i prosic Boga, aby moja Ojczyzna wrocila kiedys do tego, co zostalo nazwane slusznie Zlotym Wiekiem

  jedyny czas, kiedy dopracowalismy sie swiatowej klasy naukowca czyli Mikolaja Kopernika(bo Maria Curie Sklodowska byla oczywiscie swiatowej klasy, ale byla Polka, ktorej Francja dala prawo zaistniec)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje