Żakowski: Gender to fantastyczny kandydat do zajęcia miejsca masonerii. Wołek: A główny inkwizytor to ks. Oko

Gender to słowo, które zrobiło wielką karierę w Polsce. Za sprawą księży i polityków. - Rozumiem, że gender jest fantastycznym kandydatem do zajęcia miejsca masonerii. Można straszyć, bo nikt nie wie, co to jest - ocenił w TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta Tomasz Wołek zaproponował prowokacyjnie, by środowiska zajmujące się gender wręczyły nagrodę ks. Dariuszowi Oko. Za propagowanie zjawiska.
Słowo "gender" stało się w Polsce przebojem. Jednym z najczęściej używanych przez duchownych i polityków. - Rozumiem, że gender jest fantastycznym kandydatem do zajęcia miejsca masonerii. Bo nikt nie wie, co to znaczy. Nikt nie czyta przecież tych wyrafinowanych intelektualnie publikacji produkowanych przez studia gender, wybitne socjolożki, filozofki, antropolożki. Bo to jest zbyt skomplikowane dla normalnego człowieka. To więc idealna sytuacja, żeby straszyć - ocenił w "Poranku Radia TOK FM" Jacek Żakowski.

Kariery gender nie byłoby bez polskich duchownych. To przecież m.in. przewodniczący Episkopatu - abp. Józef Michalik - wielokrotnie podczas kazań ostrzegał przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą "ideologia gender". Dzięki arcybiskupowi dowiedzieliśmy się np., że "Ideologia gender odchodzi od praw natury, promuje tzw. związki małżeńskie między osobami jednej płci, walczy o prawo legalizacji adopcji dziecka przez takie pary".

Inkwizytor Oko

Ale to nie przewodniczący Episkopatu zajmuje pierwsze miejsce wśród duchownych ostrzegających przed gender. - Głównym inkwizytorem jest ks. Dariusz Oko - ocenił Tomasz Wołek. Zdaniem publicysty zasługi księdza z Krakowa są tak duże, że powinno je dostrzec środowisko zawodowo zajmujące się gender. - Może powinien dostać nagrodę, jako główny propagator zjawiska. Bo jeśli jacyś ludzie będą się chcieli dowiedzieć, co to jest gender, to jest to zasługa księdza Oko - proponował w "Poranku Radia TOK FM".Nikt chyba nie ma wątpliwości, dlaczego księża akurat teraz tak dużo i głośno mówią o "ideologii gender". - To próba obrony przed oskarżeniami o pedofilię i wszystkie schorzenia polskiego Kościoła, które się ujawniają. To próba odepchnięcia uwagi opinii publicznej od tych problemów - ocenił prof. Wiesław Władyka, publicysta tygodnika "Polityka".

"Nie ma czegoś takiego jak "ideologia gender Biskupi przekroczyli granice absurdu" - ocenia Anna Dryjańska>>

I zwrócił uwagę, że nie przez przypadek w wypowiedziach krytyków pojawia się określenie "ideologia gender". - W Polsce ideologia kojarzy się przede wszystkim z komunizmem. To słowo było zawsze negatywnie obciążone.

Zapotrzebowanie na wojnę

Osoby, które zawodowo zajmują się gender, nie mają szans na przebicie się ze swoimi argumentami, wyjaśnieniami. - To nie idzie, bo w naszym życiu publicznym jest zapotrzebowanie na wojnę, nienawiść. Już mamy włączenie gender w wojnę polsko-polską. Za chwilę Jarosław Kaczyński stanie na czele wojny z ideologią gender. I o. Tadeusz Rydzyk - mówił prof. Władyka.Awanturą wokół słowa na literę "g" zaskoczona jest Anna Materska-Sosnowska z Uniwersytetu Warszawskiego. - Mam poczucie, jakbym się obudziła z jakiegoś snu. Kiedy słyszę polityków, którzy krzyczą, żeby gender trzymało ręce z dala od ich dzieci, że to zagrożenie dla rodziny... A przecież gender to nie jest zjawisko nowe, od lat są studia, ta nauka u nas nabiera pewnych podstaw.

Według politolożki "wojna z gender" znakomicie wpisuje się w "polską kulturę patriarchatu".

Więcej o:
Komentarze (14)
Żakowski: Gender to fantastyczny kandydat do zajęcia miejsca masonerii. Wołek: A główny inkwizytor to ks. Oko
Zaloguj się
 • Miłosz Skrodzki

  Oceniono 3 razy 1

  Żałosna dyskusja. Totalnie żałosna. Garstka mądrali którzy oceiają wszystko swoim małym rozumkiem, nawet takie rzeczy, które przerastają ludzki rozum. Co za żałosne widowisko!

 • malvision

  Oceniono 4 razy 2

  gdy słyszysz słowo gender, to wiedz, ze coś się dzieje...

 • nirelle

  Oceniono 12 razy 6

  @elucidator
  Trudno okreslic gender dziedziną nauk społecznych. Treści którymi się zajmuje zawarte są częściowo w socjologii, psychologii, biologii, ekonomii a nawet medycynie. Gender to wybór problemów z tych dyscyplin naukowych pod kątem określonej ideologii w ramach politycal correct, czyli ideologia.

  www.pch24.pl/film-demaskujacy-gender-bije-rekordy-popularnosci-,19658,i.html

 • elucidator

  Oceniono 17 razy 9

  Nie ma czegos takiego jak "ideologia gender". To kosciol sobie po prostu wzial i wymyslil, i teraz ten swoj wlasny wymysl atakuje. "Gender" to angielskie slowo ktorym w naukach spolecznych okresla sie obecnie przede wszystkim niebiologiczne aspekty roznic miedzy plciami. To dziedzina nauk spolecznych takich jak psychologia czy socjologia, a nie zadna ideologia. Wbrew temu co bredza biskupi, nikt nie neguje roznic biologicznych, anatomicznych czy w funkcjach reprodukcyjnych. Fokus w badaniach w dziedzinie nauk spolecznych okreslanej mianem gender lezy jednak na czyms innym: m.inn. jak powstaja i kszaltuja sie nasze kolektywne wyobrazenia o roli spolecznej (nie biologicznej!) ktora przypisujemy mezczyznom i kobietom, i ktore sa wynikiem nie tylko roznic biologicznych, ale rowniez lokalnych i tym samym roznych w roznych spoleczenstwach i w roznych epokach historycznych uwarunkowan kulturowych, etnicznych, religijnych, ekonomicznych etc., jak chlopcy i dziewczynki _ucza_sie_ co im wypada a co nie wypada jako wlasnie chlopcom i dziewczynkom - od tego czym, w co i z kim sie bawic, poprzez chlopiece i dziewczece ubrania, do sposobu wyslawiania sie i roznic w roli spolecznej takich jak wybor wyksztalcenia i zawodu, aktywnosc w zyciu spolecznym, etc. Innym i slowy "gender" to dziedzina badan naukowych w naukach spolecznych, a nie ideologia.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 11 razy 3

  Ksiądz Kakaowe OKo... he,he.

 • johniii

  Oceniono 26 razy -4

  "Ideologia gender odchodzi od praw natury, promuje tzw. związki małżeńskie między osobami jednej płci, walczy o prawo legalizacji adopcji dziecka przez takie pary".
  Na poparcie niech bedzie proba stworzenia mozliwosci zmany plci - tzn, ze w zwiazku pederastow jeden poczuje sie kobieta, zmieni plec i juz legalnie bedzie mogl np: adoptowac dzieci. No to takie prymitywne manipulowanie i stworzenie mozliwosci dla dewiantow aby mogli wstepowac w zwiaki malzenskie oraz adoptowac dzieci bo bedzie juz mamusia i tatus...... komedia

 • w11mil

  Oceniono 17 razy -11

  "Wyrafinowane intelektualnie publikacje produkowane przez studia gender, wybitne socjolożki, filozofki, antropolożki."
  Pan Żakowski idiotą nie jest. Nie ulega więc wątpliwości, że robi tu sobie żarty.Wylazła z niego męska szowinistyczna świna!

 • Marian Piątek

  Oceniono 24 razy -10

  Pomijając uszczypliwe sprytnie sformułowane uwagi tego poprawnego politycznie pismaka, gender, to idiotyzm i koniec, kropka.

 • gdsta

  Oceniono 26 razy 12

  gender wymusza myslenie :) a to juz grozne :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX