Polscy naukowcy: Grafen może niszczyć komórki nowotworowe. Dotychczasowe rezultaty są rewelacyjne

04.12.2013 07:30
Kampus SGGW

Kampus SGGW (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Grafen może niszczyć komórki nowotworowe - dowodzą naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Materiał ten przylega do komórki nowotworowej i tworzy wokół niej cieniutką warstwę, odcinając dostęp tlenu i składników odżywczych, prowadząc do jej śmierci. Jednak od dzisiejszych badań do leczenia raka u ludzi jeszcze daleka droga.
Zobacz także
 • Grafen zaskakuje naukowców niespotykanym polem pseudo-magnetycznym
Komentarze (146)
Polscy naukowcy: Grafen może niszczyć komórki nowotworowe. Dotychczasowe rezultaty są rewelacyjne
Zaloguj się
 • podwladnywk

  0

  Może lepiej zatrudnić n/w panią doktrot? Moja wdzięcznośc nie zna granic!!!
  W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękowac wszystkim którzy przesłali mi propozycje jak ODWDZIĘCZYC sie p. doktor orzecznik ZUS Kraków ul. Pędzichów p. Krystynie Grzymała -LuBańska za uzdrowienie z choroby onkologicznej w ciągu 10 minutowej wizyty. Skrajnej propozycji nie biorę pod uwagę ,lecz tylko te które pomogą nie zapomnieć jej o mojej wdzięczności!!!
  Jeszcze raz dziękuję!!!!!

 • wujek_extrema

  Oceniono 3 razy 1

  Mokre sny. Jak narazie te polskie wynalazki to "sraty pierdaty fromulantus duptus manyus zajebantus" (cytuje swoja dawna sasiadke)

 • andaraos

  Oceniono 1 raz 1

  Właściwości grafenu rozbudzają wyobraźnię. Nie wierzę jednak, by "lekarstwo" na raka prędko się pojawiło. Być może już takie jest, ale ogromne pieniądze, jakie co roku przeznacza się na badania nad lekiem są zbyt łakomym kąskiem, by jakiś wynalazek miał zahamować ich napływ.
  Podobnie nie wyobrażam sobie skutecznego leku na próchnicę zębów. Następnego dnia po wynalezieniu takiego specyfiku armia stomatologów poszła by z torbami. Nie wspomnę o producentach różności do pielęgnacji zębów, itp.
  Czasem myślę nawet, że takie stomatologiczne cudeńko nieźle namieszałby w niejednej gospodarce.

 • cyklista

  Oceniono 7 razy 5

  Wrzuciłem w goole "gpaphene cancer" i po 30 sekundach wiem, że pomysł nie jest nowy, został opracowany i opatentowany w znacznie lepszej i skuteczniejszej wersji. "Polscy naukowcy" mogą się wynikami podetrzeć, a Gazecie sugeruję zatrudniś na etacie redaktora naukowego kogoś, kto choćby gimnazjum skończył.

 • cyklista

  Oceniono 6 razy 6

  Lek na raka, który niszczy 80% komórek i w dodatku wywołuje reakcje zapalne to żaden lek. Wpisali do do projektu "grafen", recenzenci dostali orgazmu i przyznali pieniądze. Teraz załatwili sobie reklamę w gazecie.

 • starysweter

  Oceniono 3 razy 3

  Po co bylo kupowac Pendolino jak nasza PESA produkuje takie piękne pociągi??

 • kimi1234

  Oceniono 7 razy -1

  Grafen jest w modzie wiec wszyscy usiluja cos wymyslec z zastosowaniem grafenu. Jednak jesli chodzi o zastosowanie do zabjiania komorek rakowych to nie jest osignieciem zabicie komorki rakowej. Problem jest zeby zabic TYLKO komorki rakowe nie uszkadzajac normalnych. Z artykulu wynika, ze grafen zabija komorke rakowa poprzez szczelne odizolowanie od otoczenie. Nie ma ani slowa jak zapobiec zeby zdrowe komorki nie zostaly otoczone i tez zbite. Slowem nie ma sie co podniecac.

 • jkredman

  Oceniono 3 razy -1

  grafen, Azoty Tarnów, Mosze [Wiaczesław] Kantor, Aleksander Kwaśniewski

 • milewidziany

  Oceniono 6 razy 0

  Jeśli nie powstanie Narodowy Instytut Badań Nad Grafenem, to ja
  wyjeżdżam z tego kraju. To będzie oznaczało, że jesteśmy biedni
  i głupi, jak w znanym dowcipie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje