"Kościół przykrywa pedofilię kampanią przeciw gender. Może i jest to moralnie liche, ale skuteczne"

"Kampania przeciw gender jest umyślną próbą odwrócenia uwagi od tematu pedofilii w Kościele" - pisze na blogu na stronie Polityka.pl Adam Szostkiewicz. "W końcu Kościół uczy się, powoli, ale jednak, jak działać w pluralistycznym politycznie i ideowo otoczeniu" - pisze publicysta.
Zdaniem Szostkiewicza fakt, że teraz Kościół katolicki znalazł sobie wroga w postaci "ideologii" gender, świadczy o tym, że przykrywa trudny dla siebie temat innym, atrakcyjnym dla mediów. W tym przypadku problem molestowania nieletnich - "zagrożeniem" gender.

"Może być to odbierane jako sztuczka trywialna, łatwa do przejrzenia, a jednak ciągle nam się wrzuca tak pomyślane tematy - w polityce przede wszystkim, lecz nie tylko. Jest to zresztą skuteczne, nawet jeśli moralnie liche, jak widać po sukcesie kampanii przeciw gender. Media ją podjęły" - komentuje publicysta "Polityki". "Ważne, że temat pedofilii zszedł na drugi plan lub w ogóle zniknął" - wytyka Szostkiewicz.

A inny temat? Dialog z prawosławiem?

Szostkiewicz na blogu podkreśla, że tak jak udaje się Kościołowi przykryć niewygodny temat molestowania nieletnich, tak o innych swoich inicjatywach woli milczeć, np. o dialogu katolicko-prawosławnym w wykonaniu abp. Michalika, który publicysta określa "międzynarodówką antyliberałów".

"Katolicyzm bliski abp. Michalikowi dostrzegł, że prawosławie w wydaniu Moskwy może być mu bliskie jako sojusznik w walce z siłami liberalizmu broniącego moralnej i duchowej autonomii pojedynczego człowieka. Jest to sojusz arcykonserwatywny, nierzadko obskurancki. Na przykład w 'kwestii genderowej'. Nie ma czemu kibicować" - pisze Szostkiewicz.

Cały komentarz na blogu dziennikarza na Polityka.pl.

Więcej o:
Komentarze (43)
"Kościół przykrywa pedofilię kampanią przeciw gender. Może i jest to moralnie liche, ale skuteczne"
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście, że tym straszą moher.

 • mietty1941

  Oceniono 4 razy 4

  Kształtowanie umysłu zaczyna się od wczesnych lat dzieci i Kościół dobrze o tym wie. Dlatego tak bardzo zabiega, aby pierwszy kontakt z dziecmi był przez "słowo Boże". Stąd wejścia do przedszkoli i szkół. Chcieli by być także na maturach. Należy
  powiedzieć stop tym dążeniom.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 4 razy 4

  Jak zwykle rozlane mleko przykrywają dywanem sąsiada. Niewiniątka!
  Nawiedzeni wierni, czyli wytresowani pachołkowie Kościoła może zapomną, ale gwałcone i deprawowane dzieci nie zapomną nigdy.
  A "gender" to najnowsza wersja Szatana, którą straszą kapłani swoje ciemne owieczki.

 • marian8-1960

  Oceniono 2 razy 2

  Rebelya.TV: Gender Equality Paradox (polskie napisy) - norweski komik na tropach absurdów gender

  www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg#t=2284

 • gostek.pl

  Oceniono 7 razy 5

  Z rozrzewnieniem przeczytałem o zabiegach polskiego KK dot. prób przykrycia plagi pedofilii w szeregach jego funkcjonariuszy, straszeniem potworem o imieniu "gender". W pozycjonowaniu potwora kościelni politrucy bezczelnie i bezceremonialnie przylepiają mu łatkę "ideologii", udając, że nie kumają jakie bezwonne kłamstwo rozpylają. Kłamstwo orężem w rękach kleszków "urzędu nauczycieklskiego"?! Owszem, czemu nie, skoro tyle razy, w innych sytuacjach zadziałało ... Nie sądzę by red. Szostkiewicz miał rację, jakoby michalikowe służby robiły to skutecznie. Wbrew przeciwnie, taki np. ślepy i głuchy na argumenty Oko, jeden z wiodących kleszych zagończyków w tej sprawie, jest świetnym przykładem, jak nie należy zwalczać "gender". KK ma pola zasiane pedofilią, a zbiory dopiero nadejdą, w co silnie wierzę!

 • jamnik2003

  Oceniono 4 razy -2

  Każdy kombinuje jak umie.
  Kościół tak.
  Gazeta owak.
  Jeszcze inni - na swój sposób.
  Wszystim wychodzi raz lepiej raz gorzej.

 • totapis500

  Oceniono 5 razy 3

  Naród niepomny wydarzę w Targowicy,przyklaśnie gdy ta purpurowa swołocz znowu nas sprzeda,oczywiście w imię boże.

 • 0zoja29

  Oceniono 21 razy 17

  bo jesteśmy głupim narodem, nie potrafimy uporać się ztym problemen, wręczprzeciwnie -sami go zamiatamy pod dywan, zezwalajac na kolejne ekscesy kk. dosyć tego, MIEJSCE KOSCIOŁA JEST W KOSCIELE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX