Kuczyński: Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa był okazją do przywalenia w polskie państwo

Zdaniem publicysty Waldemara Kuczyńskiego to nie troska o Ukrainę była najważniejszym motywem niedzielnej wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. - To oczywiście dobrze, że prezes powiedział miłe rzeczy marznącym na Majdanie Ukraińcom. Ale ten wyjazd był okazją do przywalenia w polskie państwo - mówił w TOK FM.
Według Waldemara Kuczyńskiego to nie troska o losy Ukrainy była głównym powodem niedzielnej wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie. Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", ważniejsza była polska polityka.

- To oczywiście dobrze, że prezes PiS powiedział miłe rzeczy Ukraińcom marznącym na Majdanie. Nie mam nic przeciwko temu. Ten wyjazd z ukraińskiego punktu widzenia jest zerowy, nie ma znaczenia. Ale z punktu widzenia naszej polityki był czynnikiem potężnego bombardowania rządu. Gdyby Kaczyński się nie zająknął na Majdanie na temat nieobecności premiera Tuska, to sprawy wyglądałyby inaczej. Wtedy pochwały pod adresem Prawa i Sprawiedliwości byłyby uzasadnione - tłumaczył były szef doradców premiera Tadeusza Mazowieckiego.

"Totalne bzdury" rzecznika

Zdaniem Kuczyńskiego najlepszym dowodem potwierdzającym postawioną przez niego tezę są wypowiedzi rzecznika PiS. - Ten pan gada totalne bzdury - ocenił. A te "bzdury" to totalna krytyka polskich władz, które zdaniem rzecznika - Andrzeja Dudy - "nic konkretnego nie zrobiły, żeby silnym głosem mówić o integracji Ukrainy z Unią Europejską".

Jak podkreślał Waldemar Kuczyński, politycy PiS stawiają "idiotyczne i krzywdzące zarzuty wobec państwa polskiego".Waldemarowi Kuczyńskiemu wtórowała Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej". - Zarzucanie Polsce i rządowi, że niewiele uczynili dla integracji Ukrainy z Unią Europejskiej, wydaje mi się zupełnie absurdalne. Nasza rola np. w sprawie Partnerstwa Wschodniego jest oczywista. To przecież Polska praktycznie przymusiła inne kraje UE - np. Francję - do tego, żeby w ogóle wystosować ofertę wobec Ukrainy - stwierdziła w TOK FM.

Nie ma rzeczy świętych

Nowakowska chwali wyjazd polskich polityków do Kijowa. Ale uważa, że polityczne wycieczki prezesa Prawa i Sprawiedliwości pod adresem rządu były nie na miejscu. - Zarzuty, że min. Radosław Sikorski nie pojechał na Ukrainę... To by dopiero było, gdyby pojechał! Gdyby władze ościennego kraju angażowały się np. w obalanie legalnie wybranych władz, to byłby absurd. Są rzeczy, które powinny być wyjęte z politycznej nawalanki, w imię polskiej racji stanu. Ale PiS uważa, że nie ma rzeczy świętych.

Także Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", przyznał, że "całościowa krytyka rządu" za brak zaangażowania w sprawy integracji Ukrainy z UE "jest przesadna". Ale na łagodną ocenę nie zasługuje, zdaniem dziennikarza, postawa min. Radosława Sikorskiego. A szczególnie jego słynny sobotni wpis na Twitterze. - Ten obraźliwy dla Ukraińców ton wpisu... Są słowa, których w pewnych momentach nie wypowiada się. I to był taki moment - powiedział Lisicki.

Przypomnijmy, szef polskiej dyplomacji napisał"Oczekuję od polityków PiS deklaracji ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę UKR aby przekupić prez. Janukowycza".

"Prezes Kaczyński był na Ukrainie po raz pierwszy od siedmiu lat. Nie byłem w Kijowie, bo byłoby to niedopuszczalne" - tłumaczy min. Radosław Sikorski w TOK FM>>

Więcej o:
Komentarze (43)
Kuczyński: Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa był okazją do przywalenia w polskie państwo
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 0

  << Ale z punktu widzenia naszej polityki był czynnikiem potężnego bombardowania rządu. >>
  Jak na bylego kacyka PZPR Kuczynski w swej partyjnej nowomowie ma sie niezle. Podobnie towarzyszka Janina Paradowska. Salonowe mendia zalapaly sie na "ałtorytety" i profesury. Prawdziwy PRL-bis i pelzajaca kontrrewolucja.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Komorowski i Tusk wypowiadali się z kurtuazją o występach Kartofla na Majdanie. Powinni raczej pominąć je milczeniem. Łudzą się, że mogą ułagodzić tego warchoła i szkodnika i oczekiwać po nim odrobiny rozsądku i nie szkodzenia interesom Polski? Nagrodę mają od razu : nie poszedł na RBN i wysłał tam durnego Rysia. Tak samo łudzili się godząc się na wpakowanie Zimnego Lecha do Wawelu. Nagrodę za to mają od trzech lat. Ten człowiek działa w interesie Putina.

 • zyks

  Oceniono 4 razy -2

  Oczywiscie. Bzdury Kaczyńskiego są takie same, na Majdanie czy w Polsce. Liczy na to, że ludzie nie rozumieją, że minister spraw zagranicznych NIE MOŻE I NIE POWINIEN występować na Majdanie. Plecie o rzekomych zaniechaniach rządu RP i jakimś "Wielkim Pakiecie", który ten rząd powinien był przygotować. To jest szkodnik i działa na korzyść Putina.

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ty tez Waldku wpie...łeś szczaw i mirabelki jak Stefan? Wasze wypowiedzi odnośnie Kaczora są POdobne! Gdzie się rodzą tak chore umysły jak twój i Szalonego Muchołapa?
  u.

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 4

  Tej wścieklizny u Kuczyńskiego i Niesiołowskiego żaden psychiatra nie jest w stanie zatrzymac rozwoju tej choroby a o wyleczeniu to nie ma mowy.

 • czyzyk331

  Oceniono 6 razy 2

  Prezes Jaro w Kijowie opowiadał się za Ukrainą w UE. Uroczystości barbórkowe, prezes Jaro mówi do górników: Węgiel to nasze narodowe dobro; daje nam bezpieczeństwo energetyczne(….) import taniego węgla z Ukrainy zagraża istnieniu tysięcy miejsc pracy na Śląsku.

 • czyzyk331

  Oceniono 5 razy -1

  Rząd Maga Donalda, otrzymał z Kijowa pytania:
  -czy przyjmie 1 milion bezrobotnych Ukraińców na swoje terytorium?
  -czy zgodzi się na import taniego ukraińskiego mięsa, zboża i węgla?
  -czy Polacy będą domagać się zwrotu majątków pozostawionych na terytorium Ukrainy?
  PółTusk przeczytał pytania od Janukowicza i zdębiał.. co widzisz na zdjęciu.
  m.flickr.com/photos/kancelariapremiera/11161042094/lightbox/

 • czyzyk331

  Oceniono 3 razy 3

  Po podpisaniu umowy z UE, za 2 lata pojawia się na Majdanie ukraiński Stan Tymiński i zdobywa władzę. Ci sami co dziś wołają za Unią, darli by gardła precz z Merkel, Holandem, Donaldem, Komorkiem i Jaro!

 • czyzyk331

  Oceniono 4 razy 0

  Ku pamięci naszym rodzimym politykom atakującym legalny rząd w Kijowie, ze siłą usuwa demonstrujących z Majdanu. Bowiem rząd w Kijowie bierze przykład z innych tz. demokratycznych państw: „Grecja policja użyła gazu łzawiącego i zaatakowała siedzibę zlikwidowanego nadawcy publicznego ERT okupowaną od czerwca przez byłych pracowników.>
  www.infoswiat.com/2013/11/07/grecka-policja-przeciwko-zwolninym-dziennikarzom/
  -„31 osób zostało aresztowanych w Waszyngtonie wczorajszej nocy w wyniku konfrontacji policji z miejscowymi demonstrantami ruchu Occupy Wall Street (OWS). Do aresztowań doszło też w Nowym Jorku.>wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-policja-usuwa-sila-demonstrantow/19hqw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX