Antyterroryści biją dwa razy. Za skatowanie mężczyzny na komendzie nie odpowiedzą

Policjanci najpierw poturbowali zatrzymanego mężczyznę na parkingu - i za to staną przed sądem. Za skatowanie go w komendzie już nie, bo inni policjanci zeznali, że nic nie słyszeli. Prokuratura w Szamotułach umorzyła właśnie śledztwo w sprawie pobicia w komendzie Łukasza Rafałki, poznaniaka zatrzymanego przez policję w czerwcu 2012 r. - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
Podczas Euro 2012 w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku bawili się antyterroryści z Łodzi ściągnięci do ochrony imprezy. Byli w cywilu, po służbie, gdy zaatakowała ich grupa mężczyzn. Jeden z pobitych policjantów wskazał potem na Rafałkę, którego zdjęcie, jako świadka w innej sprawie, figurowało w policyjnym albumie.

Po rozpoznaniu antyterroryści zgarnęli Rafałkę na jednym z parkingów w Poznaniu, zawieźli do komendy wojewódzkiej. Na korytarzu był bity i kopany po jądrach. Gdy mdlał, policjanci polewali go wodą - opowiadał Rafałko. Funkcjonariusze zdarli z niego koszulkę, którą potem wycierali mu krew z twarzy. Koszulka zaginęła.

Dzień po zatrzymaniu Rafałko wyszedł na wolność, bo okazało się, że jest niewinny. Gdy grupa napastników zaatakowała antyterrorystów, był w domu z sześcioletnią córką. A policjant, który na niego wskazał, po prostu się pomylił.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (99)
Antyterroryści biją dwa razy. Za skatowanie mężczyzny na komendzie nie odpowiedzą
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 3 razy 3

  To samo zrobić z tymi policjantami co oni mu zrobili tym też ci zrzekomo nie słyszeli i nie widzieli i do kicia conajmniej na 15 lat.

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy -4

  Antyterroryści to specjalna branża policji. Powinni bić raz a dobrze.

 • alexy-dwa

  Oceniono 3 razy 3

  Dla tego właśnie cierpią najbardziej zwykli uczciwi policjanci.
  Zbierają potem żniwo za tych s k u r w y s y n ó w - bandytów w mundurach chronionych przez pojebany system.

 • alexy-dwa

  Oceniono 3 razy 3

  Mój kolega wyglądał podobnie jak jebnął po pijaku twarzą o chodnik.
  Gdy zobaczyłem jego zdjęcie to mi się bardzo przykro zrobiło.
  Okazuje się że gliniarnia może być bardziej skuteczna niż walnięcie o chodnik.
  Przepraszam czy tu biją ? Taki powinien być tytuł tego artykułu.

 • kobiety_wino_taniec_spiew

  Oceniono 3 razy 3

  to sie teraz kolesie z policji nie wyplaca
  niech ten czlowiek wezmie dobrego adwokata i kolesie z policji wybula duuzo kasy

 • anna22290

  Oceniono 5 razy 5

  ^czlowieku domagaj sie ODSZKODOWANIA ;szukaj pomocy poza Polska bo najgorsi bandyci Polscy chodza bezkarni tylko przez to ze sa na wysokich stanowiskach a zwykly czlowiek moze byc beztjalsko pobity

 • wmc-33

  Oceniono 7 razy 7

  Donald Tusk nie musi apelować o poszanowanie praw człowieka do obcych państw zachęcających swoje służby bandyckich zachowań. Wystarczyłoby, gdyby zajął się naszą, polską policją, reformą polskich sądów i polskiej prokuratury. Niestety, to chyba za trudne zadania.

 • zz1026

  Oceniono 5 razy 5

  jak na ukrainie
  od prl mentalnosc tych smieci w mundurach sie nie zmienila

 • dk7000

  Oceniono 8 razy 8

  Tak to jes jeśli kary, za dotknięcie policjanta są drakońskie, a gdy policja pobije korzystając z całego systemu przymusu i przemocy, to najczęściej brutalane pobicie kończy się na paragrafie "przekroczenie uprawnień", w najagorszym wypadku bandyci w mundurach sądzeni są za tego samego pragrafu co byle lump co walnie kogoś na dyskotece. Jeśli dodamy do tego cały system krycia przewinień, tak jak w tym przypadku, to nic dziwnego, że włącza się im tryb bezkarności. Kończy się on najczęsciej, gdy ktoś nie przeżyje, dopiero wtedy zarządza się kontrole i dziwi jak to mozliwe, że na policjanta było setki skarg a nic się nie działo, a skarżący dziwnym trafem wycofywali oskrażenia, gdy nagle okazywało się, że to oni go bili, a nie on ich - oni co prawda mieli ślady pobicia, ale to on miał świadków - swoich kolegów. Nie ma co liczyć na państwo bo rządowi są na rękę agresywne psy, które będzie można wykorzystać w odpowiedniej chwili. Patologia więc trwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX