Prof. Rońda pozwie AGH. "Władze uczelni przykładają rękę do medialnego linczu"

Prof. Jacek Rońda

Prof. Jacek Rońda (Fot. TVP1)

Jacek Rońda został na pół roku zawieszony w obowiązkach dydaktycznych przez rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Portal wPolityce.pl opublikował oświadczenie profesora, w którym zapowiada on reakcję na drodze sądowej i nazywa działania skierowane wobec jego osoby "inkwizycyjnymi".
Wróć do artykułu
Komentarze (190)
Prof. Rońda pozwie AGH. "Władze uczelni przykładają rękę do medialnego linczu"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • executioner

  Oceniono 7 razy 7

  ˙

  Sam nasr*ał na swoją wiarygodność.

  ˙

 • leser.1

  Oceniono 4 razy 4

  Rońda sam się zlinczował.
  Skoro nawet tego nie jest w stanie zrozumieć, to znaczy, że słowa "etyka zawodowa" i "honor" są mu zupełnie obce.
  Powinien być wdzięczny Rektorowi Uczelni, że ten pozwala mu przekraczać jej próg.

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego na pół roku???
  Czy menda po pół roku przestanie być mendą?
  Pytanie retoryczne -nie przestanie.
  "Ekspert" od katastrof lotniczych ,w której poniosły śmierc elity narodu 96 ludzi
  ,gdzie o przyczynie decydują sekundy i niekiedy milimetry ten "profesor" w TVP I
  wobec całego NARODU kłamie i po pół roku mówi ,ze ten samolot to leciał o 50 metrów niżej
  ale tak mówił na złość reporterowi. TO JAJCARZ a nie PROFESOR.
  Pijuuuuuuu BŹdziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 • belzebub1001

  Oceniono 2 razy 2

  I jak tu wymagac od studentow uczciwosci i etyki? Ilu takich mianowanych az w Belwederze "psorkow" funkcjonuje w polskiej nauce?

 • wojtusz

  Oceniono 2 razy 2

  Zas*any profesorek.

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 3

  Powinien mieć ZAKAZ przekraczania progu wszystkich szanujących się uczelni.
  TO HAŃBA POLSKICH NAUKOWCÓW.
  Ten GŁĄB NADAL nie rozumie co zrobił.
  Tacy naukowcy PRAWDĄ wycierają sobie gęby.
  Niedługo ogłosi , że w warunkach "smoleńskich" dwa razy dwa jest trzy.
  I podeprze to swoim PROFESORSKIM "autorytetem"
  Pijuuu bździuuuuuuu i bęc.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  Parafrazując założyciela Akademii Zamojskiej: „ Takie będą IV Rzeczypospolite, jakie jej profesury nadawanie”…

 • pascvale

  Oceniono 3 razy 3

  Brońda nas Panie Boże przed takimi fachowcami.

 • 1utek

  Oceniono 3 razy 3

  Rońda kłamać - dobrze. AGH ukarać Rońdę za kłamstwa - źle.

 • sprawazlewa

  Oceniono 1 raz 1

  Profesorze! Do dzieła! Nich Pan teraz przedstawi w sądzie dowody, że Pan nie kłamał i wszystkim tym niedowiarkom zamknie usta. I zakończy spór kto zlikwidował "7-mio procentowego Prezydenta Tysiąclecia". Do dzieła!

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  gdyby nie łgał jak pies i nie próbował wciągać w pisowskie gierki polaków mie musiał ny się zastanawiać jak się wybielić a tak się po prostu zeszmacił trzeba na kolanach do Torunia i prości ojca Rydzyka o posadę.

 • belferski

  Oceniono 1 raz 1

  Rońda się publicznie dyskredytuje. TO jest samolinczowanie. Szkoda Człowieka.

 • belferski

  Oceniono 1 raz 1

  Rońda się publicznie dyskredytuje i linczuje. Szkoda Człowieka i Obywatela.

 • z-zimny

  Oceniono 1 raz 1

  Medialny lincz to skutek medialny]ego blefu, nie trzeba było pitolić głupot "profesorze".

 • papaleone

  Oceniono 2 razy 2

  Znowu blefuje? :):)

 • wneqma2

  Oceniono 1 raz 1

  Spoko, Jacuś. Takiemu staremu lisowi, jak sam się skromnie oceniasz, byle rektorzyna nie podskoczy. Zablefujesz ich na śmierć przed sądem. Nie będą cię przecież etyki uczyć

 • argos2

  Oceniono 1 raz 1

  Wcale nie jest taki głupi. Piswojaki dojdą do władzy to go nagrodzą.

 • argos2

  Oceniono 2 razy 2

  Porządny facet z poczuciem honoru strzeliłby sobie w łeb a ten chce pozywać. PIS dojdzie do władzy to go nagrodzi. Młodzi wypieprzajcie z tego bagno-cyrku.

 • money.eu

  Oceniono 1 raz 1

  Ronda ...jestes KRETYNEM

 • cokolwiekpowiesz

  Oceniono 8 razy 8

  Mnie się to w głowie nie mieści, że placówka naukowa nie potrafi poradzić sobiez beszczelnym pajacem pociąganym za sznurki przez SamWieszKogo. W USA, University of Maryland wiedzieli co zrobić, od razu wywalili kolesia z tej samej komisji na zbity pysk, tam gdzie jego miejsce. To, że pajace nie rozumieją, że swoim pajacowaniem przynoszą hańbę instytucji, która go żywi jest dla mnie jeszcze jakoś zrozumiałe (niby takie prawo idioty być idiotą), ale niemoc organizacji wobec tych oszołomskich miernot już do mnie nie przemawia. Przecież da się stworzyć paragrafy na taką okoliczność, a potem, w stosownych momentach ich używać. W USA potrafią, czary? AGH powinno dawno kretyna wywalić za przysparzanie międzynarodowego wstydu, który rzutuje na tysiące ludzi, absolwentów, studentów, wykładowców, władze uczelni, dodatkowo rzutuje na ich renomę, rzetelność, itd. Ech, słabe mamy państwo, więc nie dziwne, że co bardziej pyskata swołocz pozbawiona kszty szacunku do czegokolwiek fika na taką skalę. Nie dziwne, ale smutne.

 • munkela

  Oceniono 4 razy 2

  Jedyny blad jaki popelnily wladze uczelni to brak decyzji o usunieciu pana Rondy !!!

  Czlowiek, ktory tak bardzo skompromitowal siebie ale rowniez uczelnie utracil calkowicie autorytet. A to oznacza iz NIE powinien nigdy w przyszlosci byc wykladowca akademickim.

  Wykladowca powinien bowiem nie tylko posiadac wiedze ale rowniez cieszyc sie szacunkiem swoich studentow.

 • m.malone

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba to będzie nowy szczyt hucpy: Szuja za to, że nazwano go szują leci do sądu

 • marian8-1960

  Oceniono 4 razy 0

  Racja, wytykają innym inkwizycję a sami ją stosują.

 • tomtg123

  Oceniono 9 razy 3

  Rońda jest jest nie tylko oszustem, ale i debilem. Stracił szansę, żeby schować się do jakiejś dziury , milczeć i przeczekać.
  AGH nie mogła podjąć innej decyzji, bo Rońda jako oszust stracił wszelką wiarygodność. Kto i po co miałby chodzić na jego wykłady, jeśli ten człowiek jest gotów świadomie i celowo kłamać swoim słuchaczom... ?
  Jeśli ten debil tego nie pojmuje, to jego miejsce jest nie na uczelni, tylko raczej w jakimś ośrodku leczenia upośledzeń.
  ps.
  A najlepsze, że Rońda pare lat temu zasłynął tym, że złapanym na ściąganiu studentom kazał podpisywać takie oświadczenia :
  "Ja, niżej podpisany, zobowiązuję się zamiatać liście przed wydziałem, odgarniać śnieg, a także sprzątać pety z terenów wokół wydziału oraz odklejać gumy do żucia spod ławek, krzeseł i stołów.
  Z poważaniem, przestępca"

  No i okazuje się, że dziś sam powinien takie oświadczenie napisać. Nie dość że to oszust, nie dość że debil, to jeszcze człowiek skrajnie obłudny.
  Nieczęsto spotykana kumulacja paskudztwa w jednym człowieku...

 • czytelnik23-is-me

  Oceniono 13 razy -9

  w necie:

  @udany blef: "Zacznę od początku. Profesor Rońda podczas wywiadu w TVN stwierdził że posiada dokumenty w których jest informacja o tym że TU154 podczas lądowania w Smoleńsku nie zszedł poniżej stu metrów. Nie zszedł bo rozpadł się powyżej tej wysokości na tysiące kawałków. Wniosek nasuwa się tylko jeden. Był wybuch. Czyli zamach lub usterka techniczna. Profesor powtórzył informację podczas przesłuchania w prokuraturze wojskowej... No i tu robi się wesoło. Katastrofa lotnicza w której ginie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej a z nim elita patriotyczna kraju. Prokuratura wojskowa prowadzi "śledztwo". Do tej prokuratury przychodzi Profesor Rońda i informuje śledczych że ma dokumenty będące dowodem że katastrofa pod Smoleńskiem to był zamach i on posiada na to dowód w postaci dokumentów... Cóż powinna wtedy zrobić prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie śmierci najważniejszych osób w państwie ??? Prokuratura prosi o te dokumenty ! Jeśli Profesor odmawia to śledczy żądają wydania tych dokumentów gdyż te dokumenty są dowodem zbrodni,DOWODEM ZAMACHU NA 96 OSÓB z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele. Jeśli Profesor odmawia dalej wydania dowodów świadczących o masowym mordzie pod Smoleńskiem to śledczy z prokuratury wojskowej zatrzymują profesora w areszcie. Składają do sądu wniosek o areszt na trzy miesiące oraz pozwolenie na rewizję w mieszkaniu Profesora, u jego rodziny, przyjaciół i w miejscu jego pracy...
  A co zrobiła prokuratura??? Nie wiem czy choć wyrazili chęć zapoznania się z dokumentami o których Profesor Rońda podczas przesłuchania twierdził że są dowodem zamachu na 96 osób. Wiem natomiast nie nie starali się tych dokumentów zdobyć . Nie zrobili nic by te dokumenty zdobyć... Pan Profesor Rońda "blefował". To był udany "blef". Prokuratura wojskowa prowadząca śledztwo w sprawie śmierci Polskiej elity pod Smoleńskiem potwierdziła swoim zachowaniem że posiada dowody na to że samolot rozpadł się jeszcze nad ziemią a nie w kontakcie z nią. Dlatego nie byli zainteresowani dokumentami w posiadaniu których był pan Profesor. Przypuszczam jednak że zeznania złożone przez Profesora Rońdę wywołały w prokuraturze dużą burzę i zostało wszczęte śledztwo. Śledztwo w sprawie przecieku z prokuratury dokumentów o rozpadzie samolotu jeszcze nad ziemią... Znamy wszyscy siłę reżymowych mediów. Sprawa opisana powyżej została przedstawiona społeczeństwu jako wielkie kłamstwo eksperta komisji Macierewicza. Prawda jest jednak inna. Prawdę opisałem powyżej. Niestety, to co opisałem przeczyta jedynie kilka tysięcy naszych rodaków...
  Ta sprawa jest dziwna. Rońda przecież nie był przymuszony przez nikogo do wydania tego dokumentu ale także do składania oświadczenia że był to blef! W dodatku stwierdzenie że piloci zeszli poniżej 100m jest w sumie dość bezsensowne. Dziwne jest że Rońda przyznaje się mimo że nie musi ale także że przyznaje się do czegoś na co nie ma mocnych ani sensownych dowodów. Według mnie mogło być tak że Rońda miał mocne dowody. To co mówił w TVN nie było blefem ale odwiedził go ktoś kto go przekonał do teorii blefu.
  Był to blef w dwu znaczeniach: odwołanie w TRWAM poprzedniej deklaracji TVP posiadania pewnego dokumentu, gdyż Rońda nie ma zaufania do prokuratury, która mu ten dokument chciała odebrać i zniszczyć, więc powiedział, że blefował, że go nie ma. Ukrył dokument. by nie wydać go wrogom na zniszczenie. Stąd to żadne kłamstwo wobec organu państwa i opinii publicznej a fortel, jak powiedziała o tym Wasserman. Obrona konieczna. Poczekamy, aż się zmieni władza i wyłapie ruskich agentów też w uległej smoleńskim mordercom prokuraturze. Wtedy dokument "się odnajdzie". A jest mocny."

 • vomitorium1

  Oceniono 7 razy 3

  panie rońda
  pan zapomina
  że pan nie tylko z siebie zrobił nieuczciwego idiotę
  ale mocno zaszkodził
  cieszącej się dobrą reputacją uczelni

 • osika4

  Oceniono 6 razy 2

  Z czym on się nie zgadza, jaką sprawę chce założyć w sądzie? Chyba chce donieść sam na siebie o popełnionym oszustwie. On chce na piśmie? Komisja etyki czy rektor powinni mu machnąć przed nosem świstkiem papieru tak jak on to zrobił milionom polaków a przede wszystkim rodzinom ofiar katastrofy.

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy 12

  Kilka lat temu Rońda zasłynął (sprawa była głośna w mediach) tym, że złapanym na ściąganiu studentom kazał podpisywać takie oświadczenia :
  "Ja, niżej podpisany, zobowiązuję się zamiatać liście przed wydziałem, odgarniać śnieg, a także sprzątać pety z terenów wokół wydziału oraz odklejać gumy do żucia spod ławek, krzeseł i stołów.
  Z poważaniem, przestępca"

  Myśle, że właśnie takie oświadczenie powinien teraz dostać do podpisu od AGH sam zasrany Rońda .
  AGH powinno mu taki tekst właśnie przedłożyć do podpisu, a jak nie , to dyscyplinarne zwolnienie i wywalenie oszusta z uczelni na ryj.

 • tadjan

  Oceniono 5 razy 5

  ale bałwan....

 • mrawicz

  Oceniono 12 razy -12

  Ależ – z nielicznymi wyjątkami – obrzydliwe towarzystwo się tu zeszło i szczuje! Szczujcie, szczujcie, kiedyś się między sobą pozagryzacie w równie haniebnym stylu.

 • orion57

  Oceniono 9 razy 9

  a jak zagrałeś medialnie to było wszystko ok? 13% ludzi Tobie uwierzyło. Jak się mówi nieprawdę trzeba ponieść konsekwencje, to nie brydż gdzie blef bywa zagrywką. Ale w brydżu nawet blef musi mieć solidną podstawę. Pan jest oszustem nie godnym miana profesora.

 • e-mv

  Oceniono 6 razy 6

  Stałeś się gościu ofiarą drugiej ofiary, niejakiego A.M., ale jakby na własną prośbę. Prawdziwą ofiarą jest opinia, jaką wyrabiasz pracownikom nauki, ty pomyłko Ministerstwa Oświaty!.

 • yani-51

  Oceniono 13 razy 13

  profesor najwyraznie sie domaga potwierdzenia sadowego

  .... o swojej glupocie

 • tad-tad

  Oceniono 4 razy 4

  Takich , jak ten " profesor'' powinno się kierować do kopania rowów. tam mogą być przydatni,

 • kula5211

  Oceniono 11 razy 9

  I to ma być Profesor ????????????? Do PISu do PISu z nim tam są tacy sami rozgarnięci

 • nafletek

  Oceniono 2 razy 2

  pisac pisać koniecznie trzeba polubić... zmienmy nazwe warszawskiego ronda z palma
  na inna..
  www.facebook.com/pages/RO%C5%83DO-imMACIEREWICZA/238853162958234?fref=ts

 • yani-51

  Oceniono 11 razy 11

  Profesor najwyrazniej potrzebuje potwierdzenia sadowego......

  o swojej glupocie...

 • franek-janek

  Oceniono 7 razy 7

  Niech pozwie, wiecej samobiczowania panie Ronda.

 • pacynka0258

  Oceniono 9 razy 9

  i to ma być ta wykształcona część polski??
  Gratuluję.

 • franek-janek

  Oceniono 4 razy 2

  Niech pozwie, wiecej somobiczowania panie Ronda.

 • nafletek

  Oceniono 5 razy -1

  www.facebook.com/pages/RO%C5%83DO-imMACIEREWICZA/238853162958234?fref=ts
  można polubić... bo jak tu nie lubić Rońda im Macierewicza... tego z palma... w warszawie... niedaleko byłej Partyii..

 • nedlog123

  Oceniono 6 razy -4

  Nie oglądałem wystąpienia w TV, więc spytam: czy prowadzącym ten program był Kraśko?

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 2 razy 2

  No dobra, facet sam się prosi. Ja tylko mam pyrtanie: kto mu dał jakikolwiek tytuł naukowy? Czy nie nalezy dokonać "lustracji" wszystkich profesorów szanownej uczelni?

 • sks1956

  Oceniono 2 razy 0

  Pan profesorek jak wygląda tak rozumuje, to że zdobył wyższe wykształcenie i tytuł nie dowodzi iż posiada cechy jakimi powinien charakteryzować się człowiek nauki, który zdobył wiedzę i powinien ją przekazywać młodszym pokoleniom, ale niestety, jest część polskiego społeczeństwa która potrafi ustawić się w życiu mimo braku kwalifikacji moralnych do zdobywania zaszczytów i różnych tytułów, najwięcej takich egzemplarzy można spotkać w polityce, gdzie mało się pracuje za nic nie odpowiada i pobiera się niezłe wynagrodzenie z kieszeni podatnika. Wszystko wskazuje na to, że profesorek chciał sobie dorobić w polityce, więc przystąpił do bardzo upolitycznionego gremium z nadzieją na zrewanżowanie się ze strony popieranej partii, budującej swój kapitał polityczny, na chorych teoriach spiskowych i naiwności ludzi wierzących to znaczy pozbawionych zdolności do samodzielnego myślenia i poprawnego analizowania obserwowanych zdarzeń. Pan profesor jak ulał pasuje do tej około trzydziestoprocentowej części naszego społeczeństwa, która zaczyna wierzyć, że PiS pod przywództwem kawalera J. Kaczyńskiego doprowadzi nasz kraj do pełnej szczęśliwości.

 • rezun-one

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Rońda, sprawdź pan, może Uczelnia................blefuje.
  Czyżby nigdy nie grał pan w pokera?

 • nafletek

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Rońda... jest tyle zawodów i specjalnosci gdzie z powodzeniem może pan sie realizować...moze Pan nawet pracowac przy książkach... tzn liczyć...niech Pan jeszcze bardziej nie ośmiesza tej nieszczęsnej AGH... na firma z tradycjami ... naprawde nie potrzeba tam chwastów i zwykłych przygłupów... inna sprawa to w jaki sposób stał sie Pan profesorem ? Dużo kosztowało? Cała wioska sie złozyła?

 • szympansjera

  Oceniono 4 razy 2

  Szuraj Jacek, szuraj! jak dobrze p o d k u r w i s z przełożonych to ci jeszcze dyscyplinarką poprawią (wariant pesymistyczny) albo emeryturą wcześniejszą (wariant optymistyczny).

 • krzywelustro

  Oceniono 11 razy 9

  Proponuję, aby rondo wokół Pomnika Palmy, Która Odbiła Pewnemu Niewysokiemu Politykowi przemianować na Rońdo Macierewicza. Będzie od razu pomnik Trójcy Świętej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje