Min. Bieńkowska odwołała czterech wiceministrów z dawnego resortu Nowaka

Piotr Styczeń, Andrzej Massel, Patrycja Wolińska-Bartkiewicz i Maciej Jankowski zostali odwołani ze stanowisk wiceministrów infrastruktury i rozwoju (MIR). Wszyscy byli ludźmi Sławomira Nowaka, byłego szefa resortu transportu, połączonego z resortem infrastruktury w MIR.
Od środy ministrem infrastruktury i rozwoju jest Elżbieta Bieńkowska. Nowy resort powstał po połączeniu Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki morskiej oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Były minister transportu Sławomir Nowak w połowie listopada podał się do dymisji. Wszyscy odwołani wiceministrowie byli urzędnikami nieistniejącego już Ministerstwa Transportu - czyli ludźmi Nowaka.

- Odwołanie czterech wiceministrów nie wiąże się z merytoryczną oceną ich pracy, ale z reorganizacją prac w ministerstwie - twierdzi rzecznik ministerstwa Piotr Popa.

Wiceministrowie potwierdzają swoje odwołania

Dwaj byli wiceministrowie potwierdzili, że stracili swoje funkcje. - Z dniem dzisiejszym zostałem odwołany ze stanowiska - powiedział Styczeń. Pytany o powody odwołania, odpowiedział, że ich nie zna. - Zostały mi wręczone odpowiednie dokumenty i moja misja w Warszawie, w mieszkalnictwie, po ośmiu latach pracy została zakończona - mówił.

Również Andrzej Massel powiedział, że nie jest już wiceministrem. Pytany, czy zostały mu przedstawione powody, powiedział, że są one związane z tworzeniem nowego ministerstwa i nowym podziałem pracy. Na pytanie, co będzie robił dalej, były wiceminister odpowiedzialny za kolej powiedział: "Ja mam w życiu co robić". - W Instytucie Kolejnictwa byłem na bezpłatnym urlopie, prawdopodobnie teraz tam wrócę - dodał.

Poza Masselem i Styczniem z resortu odchodzą także odpowiedzialna dotąd za fundusze europejskie Patrycja Wolińska-Bartkiewicz oraz wiceminister Maciej Jankowski.

Kto został na stanowiskach w ministerstwie? MIR poinformował o tym na Twitterze:

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (22)
Min. Bieńkowska odwołała czterech wiceministrów z dawnego resortu Nowaka
Zaloguj się
 • em-biz

  Oceniono 1 raz 1

  W Instytucie Kolejnictwa blokował etat bi miejsce pracy dla młodych , zdolnych...
  Jeśli tyle czasu Instytut funkcjonował bez tego "niezbednego " ex vice ministra, tzn ,że jest on tam niepotrzebny !!!
  Ile takich miejsc pracy jest zablokowanych przez posłów , mini - i vice ministrów ,marszałków, starostów, radnych ????
  Przez takie "blokady" młodzi , wykształceni ludzie muszą jechać na Zachód na zmywaki , do sprzątania mieszkań , wynoszenia nocników u starych SSmanów !!! Żadna Inspekcja Pracy z Ministerstwa "Pracy" (czyt. BEZROBOCIA) nie dostrzegła takich "vacatów" ????

 • macia-9

  Oceniono 1 raz 1

  Ta dziewczyna,zdaje się,nie tylko świetnie wygląda ale ma olej w głowie.

 • zyks

  0

  W przeciwieństwie do tych panów, którzy na prasowych konfach plotą bzdury i są od razu, w trakcie konfy, przybijani (oj, podoba mi się to !), tu można pleść ile wlezie. Pierwsze - że anonimowo, drugie - że rzecznik MIR na pewno nie będzie reagować na bzdury, które są tu wysmarowywane.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Działaj Ela ! Masz moje pełne zaufanie.

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 4

  Jak nie będzie zmiany premiera to w Polsce lepiej napewno nie będzie-korupcja opanowała już cały rząd.

 • bog43

  Oceniono 7 razy 5

  Podoba mi się ta kobita , wie czego chce . Doszła do wniosku , że tu nie czas na uprzejmości a czas na robotę .

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 6 razy 2

  .
  Powinna wyrzucic wszystkich !
  .
  Zamknac caly ten bajzel i jechac sobie na Bermudy.
  .
  Od drog i autostrad jest dyrekcja, od kolei tez.
  Wszyscy dadza sobie rade bez niej i jej rudego bossa !
  ..

 • iks24

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo Pani Minister! Przerost biurokracji i nadmiar urzednikow w Polsce jest wrecz legendarny.

 • maruti800

  Oceniono 5 razy 3

  A moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie, żeby dokonywać sądu nad panią minister.
  Jeżeli te odwołania są prawdą, to być może wkrótce dowiemy się szczegółów. A może i nie. W każdym razie z takich kaczek dziennikarskich nic nie wynika i opinii wyrobić sobie nie sposób.

  ---
  dom drewniany w Jeziorzanach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX