Seremet: Domysły w sprawie Hofmana, że mamy do czynienia z wielką aferą, są zdecydowanie na wyrost

- Domysły formułowane w przestrzeni publicznej, że mamy do czynienia z wielką aferą, są zdecydowanie na wyrost - mówił prokurator generalny Andrzej Seremet w TVP 1, komentując informacje o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym Adama Hofmana.
Domysły formułowane w przestrzeni publicznej, że mamy do czynienia z wielką aferą, są zdecydowanie na wyrost, ponieważ zakres zawiadomienia, które złożyło CBA, obejmuje dwa zagadnienia. Pierwsze dotyczy nieopodatkowania zobowiązań pieniężnych zaciąganych przez posła oraz wątpliwych, zdaniem CBA, wpływów na konto posła Hofmana - wyjaśnił Seremet. Podkreślił, że sprawa znajduje się na etapie czynności sprawdzających.

CBA zawiadamia prokuraturę

Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował w ostatni piątek, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego. - CBA prowadziło kontrolę dotyczącą nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Adama Hofmana. Zawiadomiło Prokuraturę Rejonową w Kaliszu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Takie zawiadomienie trafiło także do Prokuratury Generalnej - rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, że CBA kontroluje w ten sposób wszystkich posłów i senatorów.

Wcześniej RMF FM podało, że agenci CBA znaleźli niezgłoszone do urzędu skarbowego przelewy, które wpływały na konto Hofmana. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o transakcje na kwotę około stu tysięcy złotych. Pieniądze - jak ustalił "Super Express" - pochodziły od Roberta Pietryszyna, prezesa spółki Wrocław 2012, a prywatnie przyjaciela posła.

Minister Nowak był świadom, co robi

Seremet odniósł się też do sprawy byłego ministra Sławomira Nowaka. Wyjaśnił, że w takim przypadku bada się, czy doszło do tego umyślnie czy nieumyślnie. - Pan minister Nowak był świadom, że taki obowiązek na nim spoczywa. Przypominano mu, że dysponuje przedmiotem o takiej wartości. A mimo to nie wpisał tego przedmiotu do oświadczenia majątkowego, co zdaniem prokuratora prowadzącego postępowanie wskazuje na umyślność - wyjaśnił Seremet.

Zapowiedział, że jeśli Sejm uchyli Nowakowi immunitet, polityk będzie przesłuchany w charakterze podejrzanego o złożenie fałszywego oświadczenia majątkowego.

Więcej w serwisie TVP

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (132)
Seremet: Domysły w sprawie Hofmana, że mamy do czynienia z wielką aferą, są zdecydowanie na wyrost
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  I to jest prokurator generalny? Wypowiada sie w trakcie dochodzenia? PSUJ pisowy. Powinien podac sie do dymisji gdyby mial choc troche tego pisowego "honoru". Psuje prawo i psuje panstwo., dziala na korzysz jednej partii politycznej. Via, precz z nim, won, ora ze dwora panie Seremet!

 • lokator

  Oceniono 2 razy 0

  ========
  @zbig1113
  >>> Hoffmann miał obowiązek wykazać te pieniądze w oświadczeniu majątkowym - nie uczynił tego, więc należy zakładać, że źródło dochodu jest nieznane... <<<

  1. Nie miał obowiązku wykazywać w oświadczeniu majątkowym, ponieważ to nie był DOCHÓD.
  Natomiast powinien zapłacić podatek od CZYNNOŚCI jakichśtam w wysokości 2% (dwa procenty).

  Na marginesie, jak pożyczymy pieniądze z banku to tego podatku nie ma. Gdy pożyczamy prywatnie - jest.
  To w jakim kraju żyjemy?

  2. Nie było żadnego dochodu - nie mogło być w związku z tym jego źródła. Była za to pożyczka i źródło tej pożyczki jest znane.

  PS. Naprawdę nie wiem do jakiej kategorii zakwalifikować twoje wypociny. Czy to prymitywna - wbrew faktom - manipulacja, czy po prostu głupota.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Aj, Sereme, banałów nie plećcie - a jakąż to "wielką aferę" mógłby ten Prosiaczek sprokurować, poza gadaniem o swoim "wielkim organie" ? Taka afera, jaki Prosiaczek, czyli aferka. Ale posłowi nie przystoi, zapomniał pewnie co to znaczy ten dumny skrót "PiS". Już większą aferą było bezczelne dojenie KGHM przez panią Prosiaczkową, ale to lege artis, zgodne z kodeksem pacy jaknajbardziej i Seremet do tego nic nie ma.

 • jkredman

  Oceniono 1 raz -1

  łapówki wręcza się pod stołem, w torbie, ewentualnie organizuje się wyjazd naukowy połączony z atrakcjami w bardzo atrakcyjnym regionie świata, można dzieciom zafundować studnia na zagranicznej uczelni, można wydać książkę - nie tylko w Polsce,
  kont bankowych w celach łapówkarskich się nie wykorzystuje,

 • korada-1928

  Oceniono 2 razy 2

  Niech no sie zainteresuja tym z czego ten"kolega" mogl przelac takie pieniadze na konto "kolegi" Adasia. Za co le lewe pieniadze byly przelane, jakie kolega mial za to przywileje?

 • queserasera

  Oceniono 2 razy 0

  Domysły w sprawie Hofmana, że mamy do czynienia z wielką aferą, są zdecydowanie na wyrost.

  To są standardowe polskie sprawy, że parlamentarzyści maja kłopoty z fiskusem. Taki kraj, taki naród. LOL!

 • jerzy1863

  Oceniono 2 razy 0

  Wg mnie "POŻYCZKA HOFMANA" to legalizacja sposobu przyjmowania "DOWODÓW WDZIĘCZNOŚCI" za pośrednictwem banków.
  Po 1 roku- nadal pożyczka
  Po 3 roku -nadal pożyczka
  Po 5 latach- nadal pożczka, chwilowo nie mam z czego oddać
  po 8 latch - bank zarchiwizuje wszystkie dane z kont
  po 10 latach - bank zleci zniszczenie danych z kont, KONIEC SPRAWY

 • oko.demona

  Oceniono 3 razy 1

  przelewy od kolesia ulokowanego na stanowisku prezesa spółki skarbu państwa nie są aferą? A gdzie dowody, że to była pożyczka?
  Ani Rycho, ani Zbycho, ani Miro niczego nikomu nie przelewali, a według zwolenników sekty, oraz czarnych i czerwonych bolszewików były wielką aferą.

 • kararaka

  Oceniono 5 razy -1

  Hoffman ze swoją mini sprawką ma być jedynie przykrywką dla największej afery jaką wykryto w III RP, gdzie w miliardowe przekrety umaczanych jest setki pełowców. Także w tym celu, w chwili aresztowania najwiekszych hersztów, sprawkę Hoffmana wysuwa się na pierwsze miejsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX