Tusk bagatelizuje korupcję? "A potem się dziwimy, że urzędnicy ustawiają przetargi" [PUBLICYŚCI]

- Dziwię się zachowaniu premiera. Z jednej strony ogłasza, że walka z korupcją jest jednym z głównych zadań rządu, a potem na konwencji mówi, że to drobiazg - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Paweł Lisicki z "Do Rzeczy". Publicyści zgodnie przyznali, że z zarzutami korupcyjnymi w partyjnych szeregach lepiej poradził sobie PiS.
Zainteresowanie CBA nieujawnionymi przelewami na konto Adama Hofmana, byłego już rzecznika PiS, sprawiło, że przypominana jest także sprawa Sławomira Nowaka, który przez nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym stracił stanowisko ministra transportu. O obu politykach i rozpętanych przez nich aferach mówili w "Poranku Radia TOK FM" publicyści.

"Muszą się wytłumaczyć do końca. To zdrowe"

- To dobra sytuacja dla nas wszystkich - przekonywał Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" Polsatu. - W tym przypadku w Polsce zadziałały standardy antykorupcyjne, które nazwałbym skandynawskimi. Dwie błahe sprawy uważane za codzienną rzeczywistość spowodowały, że dwóch ważnych polityków musi się tłumaczyć. Mamy do czynienia z czymś, o czym wcześniej mogliśmy sobie tylko poczytać w zagranicznej prasie, że za wysłanie prywatnego listu w kopercie z państwowym znaczkiem w Szwecji czy Norwegii minister traci pracę. Idźmy dalej tą drogą, tylko nie zapominajmy o prawdziwych, wielkich "przewałach". A panowie muszą się wytłumaczyć do końca. To zdrowe - wskazywał.

"Surowe potraktowanie Adama Hofmana było właściwe i politycznie skuteczne"

Publicyści dyskutowali nad wysokością kary dla obu polityków. Hofman odszedł ze stanowiska rzecznika partii i zawiesił swoje członkostwo w PiS. Nowak podał się do dymisji z Ministerstwa Transportu, jednak gościł na sobotniej konwencji PO i jak twierdzi wielu komentatorów, był tam "oklaskiwany".

- Z punktu widzenia PiS bardzo surowe potraktowanie Adama Hofmana było właściwe i politycznie skuteczne - ocenił Paweł Lisicki, naczelny "Do Rzeczy". - Nie może być tak, by duża partia, która tyle uwagi poświęcała walce z korupcją, tolerowała zachowania, które są podejrzane - wskazywał. - Dziwię się zachowaniu premiera. Z jednej strony ogłasza, że walka z korupcją jest jednym z głównych zadań rządu, a potem na konwencji dezawuuje wagę sprawy i mówi, że to nic ważnego, to drobiazg i wszystko będzie dobrze - przekonywał Lisicki.

"Widzą, że premier bagatelizuje coś takiego, i sami sobie dają przyzwolenie"

- A potem się dziwimy, że urzędnicy w ministerstwach sypiając z kimś, dostając łapówki, ustawiają przetargi - podjął Tomasz Sekielski, prowadzący "Poranek Radia TOK FM". - To, co mówi premier, jak się zachowuje, ma olbrzymie znaczenie dla poczucia bezkarności wśród urzędników wydających publiczny grosz. Jeśli widzą, że premier bagatelizuje coś takiego, sami sobie dają przyzwolenie - zauważył.

- Premier tego nie zbagatelizował, bo przyjął dymisję i zlikwidował jego ministerstwo, uniemożliwiając mu powrót. Co więcej można zrobić? - kontrował Gugała. Przyznał jednak, że w tej sprawie "punkty przyznamy PiS". - Wystąpienie Tuska w tej sprawie było niezręczne. To był błąd, ale nie czyńmy z tego jakiegoś symbolu - mówił.

Gugała zwrócił też uwagę, że wciąż toczy się śledztwo w sprawie ogromnej afery korupcyjnej, w którą zamieszanych jest kilkudziesięciu urzędników i polityków. - I to jest najważniejsze. Dobrze, że sprawa zegarka i przelewu zostały potraktowane poważnie, ale nie dajmy się odciągnąć od głównego tematu - skwitował dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (10)
Tusk bagatelizuje korupcję? "A potem się dziwimy, że urzędnicy ustawiają przetargi" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • fasolkiszparagowe

  0

  Ostatnie afery korupcyjne zostały mocno wyolbrzymione przez serwis antyramki - celowo i z premedytacją w ramach kampanii reklamowej serwisu.

  Najzabawniejsze jest to że politycy dali się na to nabrać (na reklamę). Ale pocieszające jest to że wreszcie politycy przerwali na chwilę swoje kłótnie i raczyli zauważyć że problem korupcji istnieje. Miloby było, gdyby zauważyli że kraj potrzebuje też paru reform.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk jak na to wygląda to popiera korupcje,widać to było jak na zlocie PO pozdrawiał Nowaka uwikłanego w aferze zegarkowej i przetargowej dróg i autostrad a może jeszcze więcej.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 5 razy 1

  Za pisowskich nierządów, rzeczywiście lepiej sobie radzono z korupcją, bo było to wtedy o wiele łatwiejsze.
  Mechanizm był prosty i skupiał wszystkie wysiłki kaczego gestapo, na inwigilacji opozycji.
  Mechanizm był nieskomplikowany, bo "korupcję" w całości generowano przy pomocy prowokacji wybranych starannie osób z opozycji antykaczystowskiej, jak też mniej lub bardziej przypadkowo wytypowanych, znanych osób.
  Aferę z własnym kaczym ministrem sportu ukrywano starannie przed opinia publiczną, aż do czasu przejebanych w 2007 roku wyborów
  Wymyślono od początku do końca kretyńską "aferę gruntową", wycinając w własnego koalicyjnego wicepremiera, przez co upadł cały debilny kaczy nierząd.
  I to jest jedyny pozytywny efekt działania kretyna Kamińskiego z CBA., bo poza tym, po wydaniu co najmniej 200 mln złotych, nie udało im się znaleźć
  żadnej korupcji w żadnym swoim ministerstwie, a taka była, jest i będzie na wieki...więc za pisiu "musiało" być inaczej, po prostu santo subito....albo jej tam wcale nie szukali.

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 3

  Czekam na wznowienie postępowania prokuratorskiego w sprawie afery hazardowej

  i opublikowanie do kogo i w jakiej sprawie dzwonił Donek po wyjściu Kamińskiego ? ? ? ? ? ?

  Czy może tak jak Chlebowski, do Sobiesiaka ? ? ? ?

  A tak w ogóle, to interesujące zjawisko polityczne, że jakiś prymitywny biznesmen

  może trząść i stawiać na baczność przewodniczącego komisji sejmowej...

  TO KLASYCZNY MAFIJNY UKŁAD ! ! ! ! ! ! ! ! !

  Moja Ojczyzna, jest we władaniu mafii ! ! ! ! ! ! ! ! !

 • milorex10

  Oceniono 7 razy 3

  Polska jest przeżarta korupcją, a PO bryluje w tej korupcji na różny sposób. Młodzi nieźle wykształceni, z dużych i małych miast, nieudolni i do cna skorumpowani. Tak, to chłopcy i dziewczęta z PO.

 • bog43

  Oceniono 8 razy -8

  Podobno premier o korupcji - że to nic ważnego, to drobiazg i wszystko będzie dobrze - przekonywał Lisicki.
  Pan jest kłamcą p. Lisicki !!!!!!!!! , mówi pan to co by pan chciał usłyszeć a przypina to premierowi .

 • tot14

  Oceniono 10 razy 4

  Czy Tusk miał rację okaże się już w maju 2014 r. - wybory do PE.

  Obawiam się, że to będzie klęska PO i najniższa frekwencja od 2004 r.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 13 razy 7

  "walka z korupcją jest jednym z głównych zadań rządu"
  "na konwencji mówi, że to drobiazg"
  =====================================
  jest jak zwykle - kłamiąc POpiera korupcje i złodziejstwo

 • michu-najlepszy

  Oceniono 8 razy 2

  Chcą bogactwem carowi Rosji dorównać choć to utopia ale próbują.

  Z poważaniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX