Komentarze (156)
Żyjemy dłużej, niż przewidywano. Dla ZUS i NFZ to zła wiadomość
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • abeon138

  0

  Spokojnie!!! Wydłuży się kolejny raz wiek emerytalny, utworzy się (niczym średniowieczne latyfundia od) niewolnicze obozy pracy pod "opieką" nadzorcy z biczem z wypłatą w postaci rozgotowanej zupy i kubka wody, zreformuje się ponownie ZUS, aby okraść jak najlepiej ludzi, a przede wszystkim usprawni się służbę zdrowia, żeby tylko nieliczni (bogaci) mieli do niej dostęp, a pozostała reszta niech zdycha w kolejkach. I PO problemie.

 • klan_fan

  0

  Przecież służba zdrowia nas wykańcza....podobno. Tak słyszałem w kolejce do lekarza, do którego starsze paniusie przychodzą niemal codziennie jak do sklepu po bułki....

 • naw18

  Oceniono 1 raz -1

  Zatem glosujcie na PiS!
  Tylko prezes obiecuje obniżyc wiek emerytalny.
  Nie bardzo wie , co to jest, ta emerytura, bo niewiele sie napracowa,l ale wszyscy dorośli będa mogli na nia przejść po ukończeniu duzo mniej lat niż teraz...Aby dać emerytotom prezes bedzie musial podnieść podatki najmniej zarabiajacym , obniżając PIT najlepiej zarabiającyma aby mogli kupić te miliony mieszkań...

 • szpon

  Oceniono 1 raz 1

  Czy wy widzicie w jakim gó...e żyjecie? "Żyjemy dłużej, niż przewidywano. Dla ZUS i NFZ to zła wiadomość". Trzeba się pozbyć tego systemu, jak najszybciej.

 • wyciorex

  Oceniono 3 razy 3

  A oni się tak starają, wsypują ludziom sól drogową, sprzedają zgniłe mięso, przeterminowane produkty, nafaszerowane chemią ohydne produkty spożywczopodobne a wredny naród nadal się opiera. Następny krok, to pozwolić emerytom i rencistom przechodzić na czerwonym. Może to coś da ....

 • szaraczek123

  Oceniono 2 razy 2

  Przepraszamy z całego serca - chcielibyśmy żyć krócej (aby dojść do wieku emerytalnego), ale rząd nie chce się zgodzić na eutanazję.

 • randomjet

  Oceniono 2 razy 2

  Biedny ZUS...

 • olias

  Oceniono 2 razy 2

  wszyscy staliśmy się lemingami!
  "Żyjemy dłużej, niż przewidywano. Dla ZUS i NFZ to zła wiadomość" - gdyby za komuny Trybuna Ludu podała taki tytuł ludzie wyszliby na ulicę rozszarpać polityków.

  dziś ... wykazują zrozumienie sytuacji.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy 3

  Rzad zaraz obnizy ta srednia ................ obetnie wydatki na sluzbe zdrowia podniesie ceny lekow i po problemie.

 • taalyan

  Oceniono 5 razy 3

  skoro na wykresie jak byk widać, że mężczyźni urodzeni przez 1995 nie dożyją 68 roku życia to trzeba być prawdziwym sk...nem, aby właśnie tej grupie wlepić próg emerytalny na poziomie 67 lat. gratulację dla ZUSu. dobrze, że to i tak nic nie da, bo młodzi wyjadą, małe firmy rząd sprawnie zamknie podatkami i sprawa się sama rozwiąże.

 • oszolom-z-radia-maryja

  Oceniono 2 razy 2

  bzdura totalna! to nieprawda! w mojej rodzinie babcia od str mamy zyła 67lat a jej córka a moja ciocia umarła niedawno w wieku 62 lat! I to nie jest odosobniony przypadek!

 • mankut400

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, tak - znamy te prognozy: "w połowie XX wieku paryskie ulice będzie pokrywała półtora metrowa warstwa końskiego nawozu".

  A na poważnie:
  z wykresu widać, że mężczyźni urodzeni przed 1995 rokiem ŚREDNIO nie dożyją do emerytury!

  Z innej beczki: wzrost długości życia w ostatnich latach to wyłącznie zasługa lat 90. ub. w.
  Wielu mężczyzn odeszło wtedy na wcześniejsze emerytury (w wieku 55 czy 60 lat) i mają mniej stresu niż dzisiejsze pokolenia oraz mają CZAS na "zdobywanie" miejsc w kolejce do lekarzy.

 • nowytor5

  Oceniono 1 raz 1

  mniej pieniędzy dają na pogrzeb, to i nie opłaca się skracać życia

 • ergosumek

  Oceniono 2 razy 2

  Nasze życie wydłuża się znacznie szybciej, niż zakładał GUS - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  Doktory dobrze leczą, to i ludziska dłużej POżyją.

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  To katastrofa dla Arłukowicza bo jak na niego ma pluć opozycja gdy Polacy zamiast padać jak muchy żyją dłużej. To katastrofa dla opozycji bo mendzenie okazuje się mało skuteczne. B.Klimkiewicz.

 • malera

  Oceniono 3 razy 3

  A może pod choinkę, ZUS dla emerytów (dziadków) zafundowałby "Mały Zestaw Do Eutanazji"?
  Tanio by im to wyszło.

 • marysia3838

  Oceniono 1 raz 1

  Zła wiadomość dla ZUSu. Żyjemy dłużej. Chyba więcej komentarza nie potrzeba.

 • mozart

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna manipulacja: gatunkowo wcale nie zyjemy dluzej, lecz prawdopodobienstwo iz dozyjemy sedziwego wieku jest z roku na rok wieksze. Bedzie wiecej emerytow, i na to zadna polityka multi-kulti nie pomoze chyba, ze powrocimy do tradycji globalnych wojen i pandemii...

 • altomir

  Oceniono 1 raz -1

  Według załączonego wykresu długość życia mężczyzny wzrosła o 10 lat w ciągu ostatnich 20 lat. Bzdura. To są szacunki według jakiś nietykalnych i nieomylnych profesorskich algorytmów. Ciekawe jak w tym czasie wzrósł średni wiek mężczyzny w chwili śmierci. Też powinien o 10 lat. BZDURA......a jeżeli nie to wypadałoby dołączyć FAKTY do DYWAGACJI.

 • soulles

  Oceniono 4 razy 0

  Teraz w stosunku do ludzi w podeszłym wieku
  prowadzona jest polityka legalnej eutanazji,
  ale, kto wie czy nie już od jutra,
  zalecane będzie wzbogacanie żywności ogólnodostępnej,
  środkami skracającymi życie.

 • the-only-baca

  Oceniono 4 razy 0

  proponuję objąć podatkami grupę dotychczas zwolnionych z płacenia tejże daniny... czyli np. sędziów i prokuratorów! Drugą sprawą jest kwestia emerytur osób uprzywilejowanych, choć żołądki mamy takie same, np. wojskowi, policjanci, górnicy. Poza tym, w przyszłości powinna być taka sama emerytura dla wszystkich [ta płacona z ZUS-u].

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  To raczej dla nas niedobra wiadomość, emerytury będą symboliczne a składki horrendalne

 • smiki48

  Oceniono 2 razy 2

  i macie wyjaśnienie, dlaczego Arłukowicz jest ministrem zdrowia. Tuskowi na rekę jest jak najgorzej funkcjonujaca służba zdrowia zwłaszcza wobec osób w wieku emerytalnym. Leczenie ludzi starszych dla państwa jest podwójnie niekorzystne. Po pierwsze rząd musi wydać pieniądze na leczenie, po drugie musi zapłacić emeryturę. Dla Tuska najlepszym wyjściem byłoby aby ze dwa miliony emerytowanych Polaków popełniło samobójstwo. Budżet na tym zyskałby dziesiątki miliardów.

 • djemen

  Oceniono 6 razy 2

  To smutne że nawet liberalni Polacy mają roszczeniowy stosunek do Państwa i NIE ZASTANAWIAJĄ się w ogóle nad zasadami jego działania.
  .
  Żyjemy dłużej - z pustego nawet Salomon nie naleje.
  A Polak na to - g... mnie to obchodzi dawajta mi kasiore.

 • kerimil86

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki temu, że w moim wyuczonym zawodzie wszystkie stanowiska są pozajmowane przez 40-60 latków a dla młodych nie ma miejsc nie opłacam ZUS. Ciekawe kto zapłaci za ich emerytury ?? :-D

 • kuwy.i.zlodzieje

  0

  Służba zdrowia daje d. Nie tak to miało wyglądać!

 • edrek33

  Oceniono 5 razy 3

  te dane są tak wiarygodne,jak średnia krajowa...

 • mstarnawska

  Oceniono 6 razy 6

  Emeryci, uczcijcie Partię czynem i umrzyjcie przed terminem!!!!!

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 2 razy 0

  do roboty zjeby z matórami

 • dyrdy.mal

  Oceniono 4 razy 4

  Szybciutko trzeba zwiekszyc "wiek emerytalny" do 100lat. Skoro "eksperci" wyliczyli...

 • takitamsobie

  Oceniono 3 razy 1

  Wiadomo statystyka (tak przy okazji te dane są do wglądu czy weryfikacji?). Bo tak się składa, że codziennie przechodzę koło tablicy z ogłoszeniami i wiszą tam nekrologi... a wiek zmarłych to, 33,47, 67, 49, 54, 72, 57, 51, 49, 63, 59.. już dawno nie widziałem żadnego nekrologu np powyżej 80 lat.

 • adambiernacki69

  Oceniono 3 razy 1

  Wprowadzenie GMO do obiegu i dalsze ograniczanie możliwości zakładania rodziny oraz sprowadzenie ciapatych zapewne sprawę rozwiąże.

 • sw.stefan

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba pozwolić ludziom na darmową i legalną eutanazję, trochę problemów ZUS-u z głowy.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 4 razy 4

  Kolejna rzesza ekspertow robiaca w gacie na zamowienie.
  "Niedoszacowanie średniej długości życia negatywnie odbije się na funkcjonowaniu ZUS, który wylicza nowe emerytury, opierając się właśnie o prognozowaną długość życia." - swietne... ZUS "wylicza" juz dzisiaj ze bedzie mial za malo.
  Ja to bez wielkich wyliczen widze - pobodnie jak widze jak jestem okradany.

 • byrcyn11

  Oceniono 4 razy 2

  To dobra wiadomość dla Tuska, bo będzie można spokojnie podnieść wiek emerytalny do 70-siatki. Oczywiście Górnikom, sędziom, policjantom, nauczycielom, rolnikom i innym "krówkom" nic się nie zmieni, - to już współczesny Gierek zapewniał na Śląsku.

 • 666dup

  Oceniono 6 razy 2

  ciekawe.... tylko, że przechodząc obok nagrobków można przeczytać: żył - 64, 63, 66, 71, 53, 62, 64, itp.

 • pawel1piotr2

  Oceniono 4 razy 4

  Rzeczywiście przykre. Tym bardziej, że trzeba płacić 40-45 lat na emeryta, który przepracował ... 15 lat.
  Tylko jeszcze trzeba mieć siły, by w wieku 65 lat robić na 40-letniego byka będącego na emeryturze. To się nazywa sukces !

 • opelek44

  Oceniono 4 razy 0

  wSZYSTKO TO JEDNA WIELKA OBŁUDA LUDZKOŚCI .Te świnskie mordy w sejmie żaden nie zapyta z trybuny >Gdzie składki tych co poumierali wczesniej a jest ich około 70% ludzi ? Klech w kosciołach tylko czekaja na szybkie pogrzeby i obiecuja niebo a sami żuja jakl Lordowie przebrzydłe, zaklamane mordy. Ten kraj to jedno wielkie bagno tu kazdy patrzy tylko drugiego wykrzystac .ZUS ,Ten zasrany rząd, ten przeklety kosciół katolicki to jedna wielka mafia .

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  Ode mnie proszę się odwalić pije , palę to moja wysportowana żona i do niej podobne jest temu winna .Pocieszające jest że jak dobrze pójdzie a kryzys jeszcze przyciśnie to te wskaźniki runął na łeb na szyje z dnia na dzień i jeden problem będziemy mieli z głowy.

 • zbirone

  Oceniono 5 razy 3

  I o co tyle krzyku, Polska będzie musiała powtórzyć dokładnie to co kilkadziesiąt lat temu zrobił Zachód Europy - zaprosić do siebie jak najwięcej muzułmanów. I to nie kwestia wyboru, bo ten już został przez polskie elity dokonany w momencie rezygnacji z prowadzenia polityki prorodzinnej.

 • kane_777

  Oceniono 4 razy 4

  Co za złośliwy naród. Nawet NFZ nie potrafi sobie z nim poradzić? Trzeba będzie zacząć dotować papierosy, chipsy, słodycze karnie opodatkować wszystkie fitnesy, baseny i zakup sprzętu sportowego. Podnieść limit prędkości w miastach tak do 100km/h (tylko wtedy wszyscy na złość zaczną jeździć 50).

 • artur.1967

  Oceniono 3 razy 3

  po co te artykuły.przecież od 2009 roku liczba emerytów i rencistów w zusie spada.w sumie od tego czasu ubyłm ich ponad 250 tys.sprawdziłem też tak samo serwis krusu i w nim od tego czasu ubyło 270 tys świadczeniobiorców.rośnie też liczba wypłacanych zasiłków pogrzebowych.dane prepisałem z serwisu zusu i krusu

 • rysiyk

  Oceniono 3 razy 3

  Kto żyje wszyscy? Może by tak opublikować ilu już wykończyli a ilu wypędzili.

 • koniu800

  Oceniono 4 razy 2

  pomimo takich wysiłków bandytów z rządu żeby polakom maksymalnie obrzydzić życie jednak polacy się nie dają, był niemiec, rusek i nie dał rady to i rodzimy wróg nie da rady, jeszcze się przydadzą te latarnie

 • turbo-liberal

  Oceniono 5 razy 3

  Obecna reforma emerytalna jest dalece niewystarczająca.
  Jeśli naprawdę chcemy gonić Europę, to wiek emerytalny powinien wynosić 70 lat + kanadyjski system.
  No i KRUS pogonić w pizdu.

 • korada-1928

  Oceniono 4 razy 2

  Przypuszczam ze pozniejsze pojscie na emeryture jest uzasadnione, ZUS bedzie mogl emerytury wyplacac i nie musi ludzi usmiercac. Duda w swej walce o wczesniejsze emerytury powinien wyciagnac wnioski.

 • bezkasy

  Oceniono 180 razy 174

  Żeby wypłacić emeryturę "agentowi Tomkowi" złożyć się musi 10 pracujących obecnie Polaków, zarabiających na rękę 2 000 zł, ale żeby wypłacić ją prokuratorowi, czy sędziemu, czy wysokiemu wojskowemu, potrzeba tych ludzików 30. Tak 30 osób musi odprowadzić składkę, aby jeden facet dostał emeryturę.

 • podwladnywk

  Oceniono 6 razy 0

  JAKI PROBLEM ? Wystarczy zatrudnic wiecej lekarzy orzeczników takich jak w ZUS Kraków Pędzichów a szczególnie pani doktor urzedująca w pokoju 112. Po dziesięciu minutach rozmowy wszyscy chorzy zostają cudownie uzdrowieni!! Pani orzecznik o specjalizacji pulmonologa wysyła do pracy osoby nie mogące egzystowac samodzielnie!!!! Po co płaciłem przez 36 lat składke emerytalno-rentową jak teraz zostałem bez środków do życia?
  ps. Wyrządzona komuś krzywda wraca z podwójna siłą Pani doktor!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX