Sondaż TNS dla "Wiadomości": PiS - 36 proc., PO - 34 proc.

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się teraz - PiS wygrałby z przewagą dwóch punktów procentowych nad PO - wynika z sondażu TNS dla "Wiadomości" TVP 1.
Z badania wynika, że do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z poparciem 12 proc. oraz Twój Ruch (5 proc.). Głosowanie na PSL oraz Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego zadeklarowało po 4 proc. wyborców.

Solidarna Polska otrzymałaby 2 proc. głosów, a Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 listopada 2013 roku na grupie 1001 respondentów.

To duża zmiana, bo z październikowego, dość sensacyjnego sondażu TNS dla "Wiadomości" wynikało, że PO (41 proc.) ma 9-procentową przewagę nad PiS (32 proc.).

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (154)
Sondaż TNS dla "Wiadomości": PiS - 36 proc., PO - 34 proc.
Zaloguj się
 • szczeciniarz

  Oceniono 1 raz -1

  4 % Dla Kongresu Nowej Prawicy. Oby się udało wejść do Sejmu.

 • ferroetigni

  Oceniono 1 raz -1

  A twój Ruch nieodmiennie dołuje; skutek beznadziejnych działań Palikota, który zawierzył Siwcowi i dał się ograć starej komunie.

 • sigizm

  Oceniono 2 razy 0

  czyli PiS nie utworzy rządu, a PO z jakimkolwiek koalicjantem szykuje się na trzecią kadencję

 • 3.praktyk

  Oceniono 3 razy 1

  Na PiS najchętniej chce głosować 45 proc. osób w wieku 65 lat i więcej; PO ma największe poparcie - 30 proc. - w grupie wiekowej 35-44 lata. Jeśli chodzi o poziom wykształcenia ankietowanych, to PiS największe poparcie ma w grupie osób z wykształceniem podstawowym (41 proc.) oraz zasadniczym zawodowym (34 proc.); PO cieszy się największym poparciem wśród osób z wykształceniem średnim i pomaturalnym - 30 proc.

 • automat0

  Oceniono 4 razy 0

  To takie zaklinanie rzeczywistości a nuż sie dadzą nabrać a ja wam powiem że prędzej Adolf z grobu wstanie niż POpapraniec się do sejmu dostanie !

 • hen-live

  Oceniono 4 razy 0

  Za 2 lata notowanie pisu może byc ok.10% jak Macierewicz zastąpi Kaczyńskiego na co się zanosi.

 • jusekp

  Oceniono 3 razy 1

  Jakie blubry, pingwiny na Madagaskarze. :)

  Od poniedziałku P.O. zyskała 10% !!! Aaaaa...
  A badanie prowadzono w Polszy, czy innym kołchozie, eSKaeRze, kibucu, etc. bo to by wiele tłumaczyło? :)

  "Brzydkie bajdurzenie o mesje Szopenie". :D)

 • jozio53

  0

  www.youtube.com/watch?v=GgaV9CKOZ-Y

 • drupal

  Oceniono 7 razy 3

  Głosuję od dwudziestu lat na różne partie Janusza Korwin-Mikke i zawsze po kilku latach przekonuję się, że tylko mój głos nie był zmarnowany. Spośród moich znajomych-wyborców wszyscy bez wyjątku żałują, że głosowali na to, na co głosowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX