"To na pewno jego koniec w PiS" - Dera komentuje rezygnację Hofmana

- Tu nie mogło być żadnej litości. Poseł nie powinien ukrywać tego typu przychodów - mówił w TVP Info Andrzej Dera. Polityk Solidarnej Polski skomentował w ten sposób aferę wokół nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Adama Hofmana.
Hofman zawiesił swoje członkostwo w PiS i klubie parlamentarnym partii po tym, jak Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym posła. Dodatkowo, Hofman przestał być szefem okręgu konińskiego Prawa i Sprawiedliwości. - To może być jego koniec w PiS. Trafi na polityczną bocznicę - oceniał w TVP Info Andrzej Dera z Solidarnej Polski.

"Zarzuty są poważne"

Zdaniem Dery, Hofman może zostać teraz "odstawiony na polityczną bocznicę". Wszystko przez to, że zarzuty - zdaniem polityka - są wbrew pozorom poważne. - Hofman otrzymał 100 tys. złotych, jak sam mówi, to pożyczka od znajomych. Otrzymywanie pieniędzy od osób prywatnych musi być jawne. 100 tysięcy to ogromna pożyczka, to prawie roczny dochód posła - podkreślił Dera.

Sam Hofman na briefingu w Sejmie wyjaśniał dzisiaj, że chodzi dokładnie o niezapłacenie podatku od pożyczki. - Sprawa będzie się jeszcze toczyć i łatwo by można zrobić z tego sposób na odwrócenie uwagi od tej wielkiej, łapówkarskiej, korupcyjnej afery - mówił, nawiązując do doniesień ws. korupcji m.in. w b. MSWiA i MSZ. Ocenił też, że "dla równowagi" obóz władzy uznał, że trzeba w tej sytuacji pokazać nieprawidłowości wśród opozycji.

Więcej o:
Komentarze (50)
"To na pewno jego koniec w PiS" - Dera komentuje rezygnację Hofmana
Zaloguj się
 • mietty1941

  Oceniono 1 raz 1

  "Nosił wilk razy kilka aż ponieśli wilka". To pasuje do Hofmana. Kopał, gryz, oblewał pomyjami i wydawało mu się, że tak będzie zawsze. Okazuje się, że żli ludzie sieją zło, nie stać ich na szacunek dla innych. Czy teraz wreszcie odświeży swój rozumek?

 • imaman.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu NIKT nie broni Adama? Zero wspolczucia!

 • tadeusz1939

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman gdzie TY znajdziesz teraz prace

 • imaman.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Adam Wielki penis chcial byc sumieniem PiS.Nakazywac ludziom co maja myslec i mowic.Wyszlo tak,ze qtasowi zamkneli morde na klodke.A chcial byc wazniejszy od Antka-policmajstra.Czlonki i dzieci GLOSU nie maja!

 • matylda1963

  Oceniono 2 razy 2

  Im większa łajza tym głośniej krzyczy jaka jest porządna i uczciwa. Kaczyński dobrał sobie współpracownika na zasadzie podobieństwa. Nawet gdy udowodnią prezesowi ile pieniędzy wyprowadził z państwowej kasy do swoich spółeczek, różnych zaprzyjaźnionych spółeczek oraz do wielebnego ojca przenajświętszego Rydzyka to on i tak zrobi minę szczeniaczka i powie że to spisek uknuty przeciw niemu przez wrogów ojczyzny. Jedną cechą prezes wyraźnie przerasta swój naród - kompletnym brakiem wstydu i pamięcią porównywalną z zaawansowanym alzheimerem

 • malkolm1

  Oceniono 6 razy 6

  To było pewne jak amen w pacierzu. Kto zawsze najgłośniej krzyczy - łapać złodzieja?

 • 3.janusz

  Oceniono 8 razy 8

  -
  Kaczyński na prochach, Hofman albo pijany,albo grzebiący w rozporku.
  Macierewicz,Kamińscy,Brudziński i "agent" tfu-Kaczmarek szukający spisków.
  Kto by tam w PiS-ie miał głowę do takich dupereli, jak płacenie podatków od "pożyczek" na adwokatów,ochronę i utrzymanie biednych Hofmanów.
  Ludzie,nie wymagajmy zbyt wiele od osobników specjalnej troski.
  -

 • 123t-olek

  Oceniono 6 razy 6

  Przyslowia, madroscia narodow, to sie spelnilo, Hofmanku, zycze ci wszystkiego najgorszego, HURA!!!!!!

 • grastep02

  Oceniono 7 razy 7

  Opaczność jest łaskawa! Wreszcie MOŻE( sic?) to wypudrowane, bezczelne, aroganckie, sączące jadem do wszystkich,kto nie z nami, ironiczne CUDO PIS i wazeliniarz prezesa, zniknie z oczu widzów i słuchaczy.
  Jest powiedzenie,że LOS MŚCI SIĘ BEZ UDZIAŁU LUDZI. Zemsta losu na tej ludzkiej miernocie już dawno powinna nastąpić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX