Tusk pozbywa się wartościowych ludzi. Biernat? To sygnał. Jutro rzeź Grupińskiego i Schetyny [PUBLICYŚCI]

- Nominacja Biernata to wyraźny sygnał. A wczoraj powiedział, co się będzie działo z Grupińskim i schetynowcami. To będzie rzeź - mówił w Poranku Radia TOK FM Wiesław Władyka z ?Polityki?. Publicyści komentowali ostatnie zmiany w otoczeniu premiera. - To zmierza w złą stronę - ocenił Tomasz Wołek.
W Poranku Radia TOK FM publicyści rozmawiali o rekonstrukcji rządu.

Biernat? "Nominacja partyjnego, gorliwego aparatczyka"

- Mam przykre wrażenie, że Donald Tusk bardzo instrumentalnie potraktował Joannę Muchę. Najpierw rzucił ją na głęboką wodę, a potem odrzucił jak zużyty sprzęt - stwierdził Tomasz Wołek. Podobną opinię wyraziła wczoraj w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Joanna Mucha została skrzywdzona, złożona na ołtarzu bardzo wątpliwych interesów partyjnych - mówiła publicystka.

Paradowska: Biernat jest trywialny. Ale zna się na piłce >>>

- Biernat to nominacja partyjnego, gorliwego aparatczyka, który wykonał brudną robotę, jaką było niszczenie Grzegorza Schetyny - ciągnął Wołek. - Mam wrażenie, jakby Tusk momentami wchodził w buty Mariana Krzaklewskiego. To zmierza w złą stronę - zaznaczył. - Tomek, co ci się stało? Sześć lat walki o Donalda Tuska z wszystkimi wrogimi siłami. I teraz... - zdziwił się prowadzący Poranek Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Mówię to z przykrością - przyznał Wołek.

"Biernat powiedział, co stanie się z Grupińskim i Schetyną. To będzie rzeź"

- Jeśli Biernat, będąc nominowany na ministra, wygłasza filipikę i gromi Rafała Grupińskiego, odsądzając go od czci i wiary jako szefa klubu, to oznacza, że pomylił role - wskazywał Wołek. - Administrowanie jest tylko na dokładkę - dodał. - A generalnie Biernat pełni rolę partyjnego wykidajły - podjął Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka".

- Musimy to łączyć z tym, co będzie się działo jutro - zaznaczył Wiesław Władyka z "Polityki", przypominając o sobotniej krajowej konwencji PO. - Nominacja Biernata to wyraźny sygnał. A wczoraj powiedział, co się będzie działo z Grupińskim i schetynowcami. To będzie rzeź - zaznaczył Władyka.

"Tusk nie jest w stanie tolerować partnerstwa"

- W wyraźny sposób pogarsza się jakość otoczenia Tuska - zauważył Wołek. - Jeśli twarzą Platformy mają być ludzie pokroju Biernata, Rasia, czyli druga, trzecia liga, jeśli chodzi o poziom, to nie wróży to dobrze. Nie wiem, dlaczego Tusk pozbywa się co rusz ludzi wartościowych. Nie chodzi tylko o Schetynę - zastrzegł Wołek. I wyliczył Krzysztofa Kiliana, byłego już szefa PGE, czy "marginalizowanego" jego zdaniem Michała Boniego.

Publicyści przyznali, że Tusk wyciął niemal wszelkie postaci o jakimkolwiek politycznym potencjale. Pozostał jedynie Radosław Sikorski. Prócz niego jednak, zdaniem gości Poranka Radia TOK FM, w rządzie nie ma nikogo, kto mógłby dyskutować z Tuskiem. Nie mówiąc o sprzeciwie. - Tusk sprawia wrażenie polityka, który nie jest w stanie tolerować jakiegokolwiek partnerstwa - skwitował Lis.

- Chłopaki, zapisaliście się do PiS? - zapytał Żakowski. - Próbowaliśmy, ale nie chcieli nas przyjąć - zażartował Lis.

Więcej o:
Komentarze (17)
Tusk pozbywa się wartościowych ludzi. Biernat? To sygnał. Jutro rzeź Grupińskiego i Schetyny [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • szmul.bender

  0

  Panie Tusk - pan nie jest agentem Putina jak twierdzi PIS. Pan jestes agentem Kaczynskiego i robi pan wszystko aby PIS wygrał. To ja za to robię na pana z góry wielką nieprzyzwoitosć !

 • kain_brat_abla

  0

  Publicyści przyznali, że Tusk wyciął niemal wszelkie postaci o jakimkolwiek politycznym potencjale. Pozostał jedynie Radosław Sikorski. - tego Annie by nie zrobił.

 • proteusz33

  Oceniono 1 raz 1

  No i co Rafale,taki byłeś wesoły w TV gdy śmiałeś się z PiS-u
  Może nawet byłeś lepszy od Monty Pythona
  A teraz biorą się za ciebie twoi koledzy
  Dalej ci wesoło ?

 • leon.bzykatz

  Oceniono 3 razy 1

  Wartościowych?
  Wolne żarty he he,tak samo wartościowych jak tusk,
  no i autorytety które to wymyśliły,
  najlepsi z najlepszych,he he!

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 0

  "Donald Tusk bardzo instrumentalnie potraktował Joannę Muchę"

  O ile mnie pamiec nie zawodzi, to wieszano na Musze wszelkie psy, nieomalze od poczatku, i to z kazdej strony. Wtedy, jakos nie slyszalam glosow stajacych w jej obronie.

  Dlaczego ?

  Mniej wiecej jak to sie robilo i robi dalej, jesli chodzi o premiera. Sama tez nie jestem "bez winy", jesli chodzi o premiera, szczegolnie gdy chodzi o jego slabosc pozbywania sie tych, ktorzy byli naprawde dobrzy i przydatni dla kraju ( np...Cwiakalski, Kwiatkowski, Schetyna).
  Kilkakrotnie proponowalam mu (tzn premierowi) podanie sie do dymisji...Nie skorzystal z moich porad :).
  Wydalwalo mi sie, ze po rekonstrukcji spoleczenstwo, media, jego najblizsi wspolpracownicy, zechca dac mu jeszcze jedna szanse.
  Nie mniej, wszelkie znaki na niebie i na ziemi, wskazuja raczej na cos odwrotnego.
  W zwiazku z powyzszym:

  Panie premierze

  Oddaj pan wladze Kaczynskiemu, ku uszczesliwieniu tych wszystkich kwaczacych, gegajacych, rozczarowanych, niezadowolonych i ku oczekiwaniom, marzeniom calego narodu.

  Z uszanowaniem i pozdrowieniem

  Czi- neng

  Niezaleznie od moich zyczen, ma pan do konca moj glos :).
  Ja z tych lojalnych, co nie jest rownoznaczne z zamokowanymi, co widac po moich poradach i uwagach :)

 • 7ogamihcra

  Oceniono 7 razy 7

  Konie trojańskie na rzeź, to idea całkiem słuszna.
  Tylko Panie Biernat, trzeba się czasem zastanowić nad powiedzeniem "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem".

 • moro01

  Oceniono 9 razy 1

  To mi się podoba. Jeszcze dwa lata i tusek sam zostanie . Nawet wybory nie będą potrzebne bo już nie będzie pełowskiej opcji do wyboru.

 • ok-cham

  Oceniono 5 razy 1

  Jak wiadomo, demokracja to władza większości. W PO absolutną większość ma premier Tusk. Sam ją sobie zrobił, dzięki czemu jego większość bardzo zbliżyła się do jedyności. Tej doskonale znanej z PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX