Afera korupcyjna w b. MSWiA. RMF FM: Wiceszef GUS zostanie na stanowisku mimo zarzutów korupcji?

Krzysztof K. wciąż jest we władzach GUS, mimo że ma zarzuty korupcyjne w związku z ustawianiem przetargów w dawnym MSWiA. - Nie ma w tej chwili powodów, by wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego stracił stanowisko - skomentował to dla RMF FM rzecznik GUS.
Na odwołanie wiceprezesa Głównego Urzędu Statystycznego jest - zdaniem rzecznika GUS - za wcześnie - pisze RMF FM. Zdaniem Artura Satory w tej sprawie najpierw musi wydać stanowisko sąd. Rzecznik przyznał, że Krzysztof K. "fizycznie" w Urzędzie nie przebywa, "ale pełni funkcję" i "nie został pozbawiony tego stanowiska".

Rzecznik Satora podkreślił, że istnieje możliwość, iż Krzysztof K. "wyjdzie z tego bez zarzutów". Tymczasem RMF FM przypomina, że zarzuty wiceszef GUS usłyszał już wczoraj - chodzi o udział w zmowie cenowej i branie łapówek. Grozi za to 10 lat więzienia, a dziś okaże się, czy K. czeka areszt.

Afera korupcyjna w b. MSWiA

Stołeczna prokuratura apelacyjna prowadzi śledztwo dot. m.in. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA. To właśnie w związku z tą sprawą CBA zatrzymało 18 osób podejrzewanych o korupcję.

Wśród nich są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych. W Radiu ZET szef CBA Paweł Wojtunik zapowiedział, że w tej sprawie "będą kolejne zatrzymania".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (18)
Afera korupcyjna w b. MSWiA. RMF FM: Wiceszef GUS zostanie na stanowisku mimo zarzutów korupcji?
Zaloguj się
 • koniu800

  0

  korupcja dla pełowców to norma dlatego z powodu takiej błahostki nie ma się co przejmować

 • wojownicze_weze_ninja

  Oceniono 3 razy 3

  Nie lubię ONR i kibolstwa ale należy sobie zdać sprawę z tego że patologia w naszym kraju jest też znacznie wyżej:

  WIELOMILIONOWA AFERA KORUPCYJNA:

  "Wobec 17 osób zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze, takie jak poręczenia majątkowe, dozory policji i zakaz kontaktowania się między sobą - poinformował wieczorem rzecznik prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski. Część osób już zwolniono; wobec pozostałych procedura trwa."

  PODPALENIE BUDKI WARTOWNICZEJ:

  "Prokuratura postawiła mu zarzut udziału w nielegalnym zgromadzeniu i zniszczenia mienia. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Tydzień temu sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. - Zachodziła obawa matactwa. Podejrzany na wolności mógłby kontaktować się z osobami zamieszanymi w sprawę i próbować ustalać wspólną wersję wydarzeń - mówi Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie."

 • iha-iha-iha

  Oceniono 2 razy 2

  zostanie bo wziął niedużo - kilkanaście melonów

 • medycynaradziecka

  0

  Chyba nadszedł czas na wcześniejsze wybory.

 • kopalnianie

  Oceniono 10 razy 10

  Jaki jest sens zatrudniania i opłacania kogoś, kto "fizycznie" nie przebywa na terenie zakładu pracy. Rozumiem przedstawiciel handlowy, taksówkarz, marynarz, serwisant pralek ale wiceszef urzędu?

 • tsunami1

  Oceniono 13 razy 5

  Zawsze może powiedzieć, że te pieniądze tylko od kolegi pożyczył, a w zasadzie, żona na prezent dla niego pożyczyła. W końcu to ostatnio w PO modne. Trzymanie zresztą stołków też

 • michu-najlepszy

  Oceniono 16 razy 12

  „Wiceszef GUS zostanie na stanowisku mimo zarzutów korupcji?”
  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. PO prostu normalnie. Wielcy fachowcy wypowiadają się na forum godzinami o wymianach ministrów dopatrują się korzyści z restrukturyzacji resortów ( połączeń) i.t.d i i.t.p. Zastanawiają się nad uczciwością ministrów którzy sami odchodzą niby rezygnują z immunitetów jednak dalej je posiadają ponieważ czekają aż ktoś złoży wniosek. Czyli nie rezygnują sami tylko czekają aż Im odbiorą. I tak przez 24 godziny na dobę nap.....lają w mediach wywiadach które pochłaniają miliardy złotych i w czasie wywiadów mają płacone jak w pracy a licznik bije już 3 biliony złotych długu. Ale nie zauważyłem ani jednej wypowiedzi hipotetycznej fachowców którzy powiedzieliby że zmian na stołkach ministerialnych dokonano dlatego gdyż korupcja stała się wszechwładna i zachodzi podejrzenia że ministrowie sami mogli brać w niej udział, skoro łapówy były wymuszane oficjalnie na niższych szczeblach czyli dyrektorów departamentów czy innych instytucji. Dedukując dalej jak dyrektor departamentu może przekonać ministra że ta firma jest najlepsza, ja znam jeden tylko 2 sposoby, uczciwie zrobiony przetarg, albo łapówy od góry do dołu, jeden bierze i rozdziela. Jak można potraktować przetargi na przykład na autostrady gdzie najważniejszym czynnikiem przetargu są zabezpieczenia finansowe a nie ile ta firma zatrudnia ludzi ile Oni zarabiają bo to jest w pewnym sensie wykładnikiem fachowości tych ludzi, jaki mają sprzęt. Gwarancję 2 miliardową to może dać tylko Żyd który tej roboty nie będzie robił ale da łapówę wygra i zarobi na kapitale zamiast 3% jak każdy bank oferuje śmiertelnikowi tylko 20% a tego co wykonuje robotę zapłaci jak niewolnika i obciąży go odpowiedzialnością. Dlatego nie powinniście umywać tych ministrów resortów od odpowiedzialności w których takie sprawy się dzieją, bo czy brał czy nie brał i tak jest winny gdyż za resort był odpowiedzialny.
  Z poważaniem

 • kesik001

  Oceniono 11 razy 3

  Zbyt bardzo zaufany ryżego ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX