Tym: Czarna rozpacz przetykana fioletem i purpurą. Bardzo dziękuję za taką tęczę

Hofman porównuje rząd i premiera do Hitlera, a arcybiskup straszy rezerwatami dla białych i upadkiem cywilizacji, do którego ma przyczynić się ideologia gender. - To pokazuje, z jak głęboką wiarą i miłością bliźniego mamy dziś do czynienia - pisze w najnowszej ?Polityce? Stanisław Tym.
Gdy słyszę zawsze świetnie czującego się Adama Hofmana, który sytuację rządu i premiera przyrównuje do ostatnich chwil Hitlera i jego ekipy w bunkrze berlińskim w maju 1945 r., to czuję obrzydzenie. Gdy czytam wypowiedź pewnego właściciela koszulki z Matką Boską na piersi: "Nie mogę się godzić na pomnik grzechu sodomskiego wystawiony tuż przed świątynią (...), więc won z pederastami z placu Zbawiciela!", to chcę przypomnieć temu nieukowi, że tęcza - bo o niej mowa - jest symbolem przymierza Boga z człowiekiem. Tak mówi Biblia - pisze w felietonie w "Polityce" Stanisław Tym.

I dodaje: - Gdy słyszę słowa łódzkiego metropolity, abp. Marka Jędraszewskiego, że za 30 lat z powodu gender " nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim tu, na terenie Europy, tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach", to uważam, że rezerwat należy się przede wszystkim arcybiskupowi. Bo to biali wsadzili Indian do rezerwatów, a nie odwrotnie - uważa publicysta.

Zdaniem Tyma wydarzenia ostatnich dni i wypowiedzi np. o gender pokazują, "z jak głęboką wiarą i miłością bliźniego mamy dziś do czynienia. Po prostu czarna rozpacz przetykana gdzieniegdzie fioletem, a także purpurą. Bardzo dziękuję za taką tęczę".

Cały felieton w dzisiejszej "Polityce">>

Więcej o:
Komentarze (43)
Tym: Czarna rozpacz przetykana fioletem i purpurą. Bardzo dziękuję za taką tęczę
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  Redaktorzy Gazety,gdzie się podziały moje wpisy?

 • neostrada72

  0

  Stanisław Tym jak zawsze trafia w sedno.Wszystkich biskupów należy umieścić w rezerwatach i niech studiują,co to jest to gender,ktorym zawracają swoje puste głowy.

 • politol59

  Oceniono 2 razy 0

  Racja.

 • irena5394

  Oceniono 5 razy 5

  hofman cytuje głosy społeczeństwa tylko odwrotnie nie tak dawno to jego prezesa ludzie nazywali hitlerowcami i nazistami a teraz on nazywa tak Premiera Tuska ,hofman ma ciężki pomyślunek

 • kpiarz_w_bulu_i_nadzieji

  Oceniono 3 razy -1

  Wszystko pięknie wyczyszczone, a na forum brylują osobniki pokroju fakiby. Brawo cenzura....by zyło się lepiej

 • garbatonosy

  Oceniono 9 razy -3

  ...że tęcza - bo o niej mowa - jest symbolem przymierza Boga z człowiekiem. Tak mówi Biblia. Np tak, ale czy chodzi o tę, sztuczną z Placu Zbawiciela?
  Jeżeli tak, to ja chcę też mieć replikę sztucznej żony bez syndromu bolącej głowy. Tym, ciebie już całkiem popierd...liło?

 • paastafarai

  Oceniono 9 razy 9

  rezerwat dla czarnych szamanów
  chciałym dla odmiany kiedyś zobaczyć

  "Nasz polski katolicyzm nie jest podbudowany głębszą refleksją etyczną.
  Jest płytki i płaski jak naleśnik."
  Antoni Pawlak

 • bajo-bongo

  Oceniono 8 razy 6

  Tekst przedni, a hofman... durni jest wszędzie dość, ciekawe co powie po kolejnej przegranej prezia oszołom jeden? Brawo Panie Stanisławie, a pisorów zwyczajnie flekować! PiS to Paranoicy i Schizofrenicy

 • 123jna

  Oceniono 12 razy 12

  Prymitywny Hofman przechwalajacy sie swoim przyrodzeniem jakos nie zostal potepiony przez Jaroslawa, dbajacego podobno o "standardy" - pisowe chyba, spod budki z piwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX