Wyrok za spalenie wozu TVN24. Ponad 2 lata więzienia

2 lata i 3 miesiące oraz 2 lata i miesiąc więzienia - to wyrok sądu wobec Tomasza J. i Damiana P. za spalenie wozu transmisyjnego TVN podczas zamieszek 11 listopada 2011 r. w Warszawie. Sąd zobowiązał ich też do zapłaty ponad 785 tys. zł za wyrządzoną szkodę.
O takim wyroku, wydanym 14 listopada przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, poinformował Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura oceniła wyrok jako słuszny.

W dniu Święta Niepodległości w 2011 r., w trakcie zamieszek w wielu punktach Warszawy dochodziło do ataków na dziennikarzy, operatorów i fotoreporterów, którzy byli obrzucani kamieniami i petardami. Na pl. Konstytucji i pl. Na Rozdrożu zdemolowano kilka samochodów redakcji; spalono wóz transmisyjny TVN24. W wyniku starć demonstrantów z policją 40 funkcjonariuszy zostało lekko rannych. Do szpitali trafiło 30 osób. Zatrzymano 210 osób. Straty policji oszacowano na 250 tys. zł, podczas zamieszek zdewastowano m.in. 14 radiowozów. Straty miasta oszacowano na 72 tys. zł

W listopadzie 2012 r. stołeczna policja zatrzymała - w zbiegowisku podczas piłkarskich derbów Warszawy - Tomasza J. i Damiana P. podejrzewanych o podpalenie wozu TVN24. Na policji Tomasz J. przyznał się, że rzucał w wóz racami, a Damian P. - do ich podawania koledze. Akt oskarżenia przeciw nim Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście skierowała do sądu w grudniu 2012 r. Groziło im do 10 lat więzienia.

Według Nowaka sąd uznał dwudziestoletnich dziś Tomasza J. i Damiana P. za winnych tego, że działając wspólnie ze sobą oraz z innymi nieustalonymi osobami, na placu Na Rozdrożu zniszczyli wóz transmisyjny TVN SA wraz z wyposażeniem w sprzęt nagraniowy i elektryczny - o łącznej wartości strat 1,4 mln zł. Polegało to na tym, że wrzucili do środka pojazdu zapaloną racę, czym doprowadzili do całkowitego spalenia samochodu, przy czym - jak uznano - "działali publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku publicznego".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (227)
Wyrok za spalenie wozu TVN24. Ponad 2 lata więzienia
Zaloguj się
 • maligniak

  0

  działanie w interesie publicznym zwalnia z odpowiedzialności za uszkodzenie dóbr osobistych <booya!>

 • nikczemny.schab

  Oceniono 4 razy -2

  Ponad dwa lata za spalenie wozu lewackiej stacji i dwa lata dla księdza pedofila. Sędziowie mają chyba swoje dyplomy na żółtych papierach.

 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 3

  Będą do końca swojego zasranego życia płacić za swoją głupotę. I OK.

 • zawsze_prawdziwy

  Oceniono 10 razy -4

  Białoruś przy tym wysiada:) za spalenie wozu rządowej tv powinna być kara śmierci:)

 • yani-51

  Oceniono 7 razy 3

  I TO SIE CHWALI p. SEDZIO.....'-)

 • uszatek_2

  Oceniono 10 razy 6

  ...NARESZCIE !!!!! Takich wyroków więcej dla jednokomórkowych bandytów . Brawa dla sądu.

 • badziewiak66

  Oceniono 19 razy -9

  Jeśli ktoś ma wątpliwości , że sb-cy , pracownicy byłych służb , moskiewskie kundle i ich mienie są na specjalnych prawach to pozbył się jakichkolwiek złudzeń. Przypomnę :
  - Andrzej S. pseudonim Słowik - uniewinniony,
  - Zygmunt R. pseudonim Bolo - uniewinniony,
  - Janusz P. pseudonim Parasol - 1,5 roku.
  To bosowie gangu pruszkowskiego któremu zarzucono wymuszenia, napady z bronią w ręku, podżeganie do morderstwa , udział w grupie zbrojnej, porwania, fałszerstwa, wyłudzenia, rozboje, w sumie 46 zarzutów.
  Do tego :
  - uniewinniona Sawicka , bo sąd uznał że odpowiedzialność moralna wystarczy,
  - u morzenia przez sąd łapówki 24 tys złotych bo to niska szkodliwość czynu.
  A teraz wyroki przeciwko tym którzy protestują przeciwko takiej sb-ckiej, postkomunistycznej Polsce :
  - trzy miesiące bezwzględnego więzienia za znieważenie funkcjonariusza dla uczestnika marszu,
  - teraz dwa lata dla sprawcy podpalenia wozu byłych komunistycznych służb.
  Do tego Sawicka , Marczuk i cała grupa sędziów od Tuleya , Rysińskiego po Krzysztofiuka i tego który orzekł te dwa lata.

  pozdrowienia od Kiszczaka, Jaruzelskiego i reszt ich pryncypałów w Moskwy

 • do100jnik

  Oceniono 10 razy 4

  nareszcie

 • patryiotawwa

  Oceniono 19 razy -11

  Za kłamstwo kupiony przez prawdę spalony. Kłamią a potem płaczą ze ich nie szanują i dzieją się takie rzeczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX