6 tys. dolarów na prawnika dla eksperta Macierewicza. "Do wtorku pieniądze muszą się znaleźć"

Dochód z biletów na spotkania Antoniego Macierewicza z amerykańską Polonią zostanie przeznaczony na prawnika dla jednego z ekspertów zespołu parlamentarnego. Dr. Kazimierzowi Nowaczykowi grozi usunięcie z University of Maryland. Do tej pory udało się zebrać 6 tys. dolarów - informuje serwis wPolityce.
Antoni Macierewicz podróżuje po USA, gdzie spotyka się z przedstawicielami organizacji polonijnych i organizuje prezentacje dotyczące katastrofy smoleńskiej. Wejście na prezentację jest biletowane, jednak chętnych nie brakuje, jak pisze serwis wPolityce. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na pomoc prawną dla jednego z ekspertów zespołu parlamentarnego.

"Pieniądze na adwokata muszą się znaleźć"

Dr. Kazimierzowi Nowaczykowi grozi usunięcie z University of Maryland - takie informacje pojawiły się już w październiku. Wówczas naukowiec nie chciał komentować tej sprawy, podkreślając, że są to kwestie prywatne. Teraz okazało się, że naukowiec rzeczywiście ma kłopoty w pracy.

- Nigdy nie przypuszczałem, że ta Polska, która mnie razem z panem Antonim wsadzała do aresztu, znów po mnie sięgnie w tym kraju. Ale trzymam się dzięki modlitwie i wsparciu. Chcę zadeklarować jedno: nigdy nie spocznę, jeśli chodzi o sprawę smoleńską - cytuje jego wypowiedź wPolityce. - Do wtorku pieniądze na adwokata muszą się znaleźć - apelował Antoni Macierewicz.

Jego apel spotkał się z dużym odzewem zebranych. Do puszki krążącej po sali na nowojorskim Greenpoincie zebrani wrzucali pieniądze. Razem z dochodami ze sprzedaży biletów udało się zebrać 6 tys. dolarów.

Kim jest dr Kazimierz Nowaczyk?

Kazimierz Nowaczyk pracuje w USA od 1996 roku. Na Uniwersytecie Maryland był adiunktem i fizykiem doświadczalnym w laboratorium Centrum Spektroskopii Fluorescencyjnej przy Szkole Medycznej.

Od trzech lat jest także ekspertem zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. W lutym "Gazeta Polska" przyznała mu razem z pozostałymi ekspertami zespołu tytuł Człowieka Roku 2013.

Powodem zwolnienia Nowaczyka z Uniwersytetu Maryland ma być redukcja etatów na uczelni. Jednak wiadomo, że fizyk był w konflikcie ze swoim przełożonym - prof. Josephem R. Lakowiczem. Poszło o majową wizytę Antoniego Macierewicza w USA, podczas której poseł spotkał się z prof. Lakowiczem na prośbę Nowaczyka. Jak opisywał portal Niezależna.pl, spotkanie miało świadczyć o wielkim zainteresowaniu tamtejszych naukowców sprawą wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Polski bloger Paweł Pisaniecki napisał do Lakowicza, czy takie spotkanie rzeczywiście miało miejsce. Lakowicz nie miał pojęcia, że udziela poparcia Macierewiczowi.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (436)
6 tys. dolarów na prawnika dla eksperta Macierewicza. "Do wtorku pieniądze muszą się znaleźć"
Zaloguj się
 • naprawdetrzezwy

  0

  „grozi usunięcie z University of Maryland.”

  Uniwersytet postanowił podnieść poziom dzięku usuwaniu idiotów?
  To chyba dobrze?

 • pogostarek

  Oceniono 6 razy 6

  ale w tej hameryce mamy debilna polonie

 • us_market

  Oceniono 3 razy 3

  Niektórzy Polacy w USA żyją legendą wypadku sprzed 3-ch lat i spotkaniami z szarlatanem-czarownikiem smoleńskim.
  Tymczasem Ameryka tak wczoraj jak i dzisiaj żyje destrukcją jaką spowodowały liczne tornada w wielu miejscach Środkowego Żachodu.
  To pokazuje, dlaczego Ci Polacy z tych spotkań nigdy do niczego w USA nie dojdą poza satysfakcją z uścisku dłoni Antoniego Macierewicza, który zebrał od naiwnych polskich durniów pudełka pieniądzy dla swojego kolesia a nie na używany aparat do USG www.e-usg.pl/ dla Ośrodka Zdrowia w Szczebrzeszynie www.zoz-szczebrzeszyn.pl na ofiary tajfunu na Filipinach, lub chociaż trochę dla Polaka z Ilinois, który od wczoraj jest bezdomny. Jednym ruchem zebrał tyle gotówki, bez podatku i pozwolenia na pracę - na ile wpatrzeni w czarodzieja pracują w pocie czoła cały rok lub dwa.
  Żyją tak zamknięci w swoim umysłowym gettcie jak się sami zamknęli i połknęli kluczyk. Nic nie pomogło przelecenie oceanu. Są tacy sami jak byli w Łomży, Nowym i Starym ‘Sonczu’ czy ‘Stalowy’ Woli. Są z innej bajki niż ta, w której się fizycznie znaleźli.
  Polaka da się wyjąć z Łomży ale Łomżę z Polaka - bardzo trudno.
  www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/macierewicz-polacy-chca-prawdy-o-tragedii-smolenskiej

 • bede_jojczyl

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli profesor fizyki twierdzi, że trzyma się dzięki modlitwie, to znaczy, że nie wieży w fizykę.

 • zbych1rych

  Oceniono 6 razy 6

  Antos debil wśród debilów. Jestem ciekawy czy ten "komuch Gewara" zamieści w swoim oświadczeniu o dochodach za 2013 rok kwotę 6000 dolarów na potrzeby tego idioty zwanego nowaczykiem .

 • amaz47

  Oceniono 7 razy 7

  Oto co robi polski poseł za pieniądze podatników.
  Judzi,szczuje i zbiera kase dla amerykańskiego prawnika aby bronił stronniczego dyletanta i nieuka

 • honkers

  Oceniono 7 razy 7

  Myślałem dotychczas, że tylko nasze szkoły znajdują się w opłakanym stanie a tu proszę - wyższa uczelnia w USA zatrudnia debili.

 • papaleone

  Oceniono 8 razy 8

  Sprytny ten Antonio!!!
  Wygryzł Nowaczyka i sam prowadzi wykłady.:)

 • dublet

  Oceniono 13 razy 13

  Czy to nie jest przestępstwo, kiedy leci się do USA, mieszka w hotelach i żre za pieniądze Sejmu, a jednocześnie prywatnie się zarabia na odczytach dla upośledzonych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX