Najnowszy sondaż CBOS: PiS tuż przed PO i mocne SLD

15.11.2013 16:23
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk (Fot. Agencja Gazeta)

W listopadzie na PiS chciało głosować 25 proc. badanych, którzy zadeklarowali, że na pewno wzięliby udział w wyborach parlamentarnych. 24 proc. zamierzało poprzeć PO. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD (10 proc. poparcia) oraz PSL (7 proc.) - wynika z sondażu CBOS.
W porównaniu z październikiem poparcie dla PiS obniżyło się o trzy punkty procentowe. Poparcie dla PO wzrosło w tym czasie o dwa punkty procentowe.

Poparcie dla SLD i PSL również wzrosło - po dwa punkty procentowe.

Trzyprocentowe poparcie zanotował Twój Ruch. Po 1 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego, Solidarną Polskę, Polska Jest Najważniejsza i Polską Partię Pracy.54 proc. zadeklarowało udział w wyborach

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie, do urn udałoby się, według własnych deklaracji, 54 proc. dorosłych Polaków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem gotowość do wzięcia udziału w głosowaniu obniżyła się o trzy punkty procentowe.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) 7-14 listopada 2013 r. na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (235)
Najnowszy sondaż CBOS: PiS tuż przed PO i mocne SLD
Zaloguj się
 • Krzysztof Kosinski

  0

  Niestety Polacy to w większości tępy naród. Pomimo tego, że od wielu lat każda kolejna władza ich okrada nadal będą głosować na tych samych. Współczuję... Ale w sumie nie ma się co dziwić skoro przez tyle lat polskie umysły były maglowane przez komunę, a cała elita została wymordowana między innymi podczas II Wojny Światowej. Śmiać mi się chce jak słyszę jakie tematy poruszane są obecnie w sejmie. Nie mówiąc już o ludziach, którzy w nim zasiadają. Niestety nie mają oni absolutnie żadnych walorów aby reprezentować kraj. Przykre ale prawdziwe. Mówię to jako świeży absolwent polskiej uczelni wyższej. Niestety muszę wyjechać z tego kraju... Nigdy w życiu nie zagłosuję na PiS, PO, PSL lub SLD. Jedyną partią i ludźmi, którzy mogą coś zmienić jest KNP. Jeżeli ktoś nie widzi, że rządzą nami socjaliści rodem z komunistycznej Rosji, a nasz kraj jest zniewolony to chyba ma klapki na oczach. Ludzie, przejrzyjcie na oczy bo nigdy tu nie wrócę!!!!!!

 • eu-antonio

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze kilku " profesorów" od spraw Smoleńska,kilka konferencji Macierewicza
  i znikną głupkowate uśmieszki pisiorów.
  A Hofmanowi puder spadnie.

 • drupal

  Oceniono 1 raz 1

  @poppers68
  A może to wszystko DZIĘKI tej nieustannej fali krytyki Tuska z epitetami wyżej wymienionymi?
  Może trzeba tak trzymać? Dalej "Tusku ty matole" bo jak zacznie być chwalony to wszystko klapnie?
  Afery są wszędzie na świecie, rządowe, sądowe, gospodarcze i władz lokalnych.

  Zasadnicza różnica polega na tym, jak problemy są rozwiązywane, czy zamiatane pod dywan czy przykładnie karane z wyciągnięciem wniosków (w tym legislacyjnych) na przyszłość.

  Na uboczu tych wszystkich wymienionych przez Ciebie polskich sukcesów wyrosła nam przez ostatnie dwadzieścia kilka lat mafia, która się na Polsce "uwłaszczyła". Tak, uwłaszczyła się nie na majątku tej czy innej firmy, kamienicy czy działki w dobrej lokalizacji. Ale właśnie na Polsce.
  Zasiadła na urzędach, w instytucjach, w radach nadzorczych państwowych spółek, w sądach, prokuraturze i w mediach. I nie da się za nic od tego koryta oderwać.
  A Polacy nie są ślepi i głusi. "Tusku ty kłamco i złodzieju" będzie słychać nawet pomimo tego, że kraj się rozwija i każdy jakoś sobie radzi. Ale każdy z nas ma sumienie i elementarne poczucie sprawiedliwości i widzi obsiadające nas i gardzące nami pasożyty, których jedyną kwalifikacją jest to, że znają wójta albo burmistrza czy są krewnymi radnego albo posła.

  Nie mówię, że tego nie ma w innych krajach, nawet wyższych cywilizacyjnie.
  Ale to gniecie nasze polskie poczucie przyzwoitości. I będzie waliło w Tuska i PO jak w bęben dopóki się ktoś za to nie weźmie i nie zrobi z tym porządku.

 • harry.szwinger

  Oceniono 2 razy 0

  Kto chce głosować na Korwina? naszawwa.webd.pl/

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  To nieszczęście Polski powałęsowej należy uczcić doniośle okolicznościowym wierszykiem.

  Dekrety partii zdrady i z kościołem układy.

  Nie dolewaj z czajnika do ognia.
  Oliwy. Przysłowia często kręcą.
  Sejmowy szatan czai się co dnia.
  Więc go z „ojczulkiem” przepędzą.

  Posłowie służą kapłanom wzajem.
  Rzekł biskup, co zmienić ustawy.
  Co z dekretu grabione wam w najem.
  W szkołach religia za wiedzę w ławy.

  To nie pomyłka, czają się wszędzie.
  Sztandarowe wyznanie karierą.
  Wrogi ateista praw nie zdobędzie.
  Oszuści rządzą z wiarą nieszczerą.

  Niby ksiądz transparentny czynem.
  Razem z obłudną Polsce zwierzchnością.
  Boskim, lecz po spowiedzi suki synem.
  Gryzący wściekle ze swą pobożnością.

  Czai się, partia czai, a sejm taki czajnik.
  Tracone pieniądze dla zgrai. A episkopat podajnik.

  Szacowny, biedny emerycie. Nadziejo na własne zarobki.
  Kochacie bliźnich nad życie. Lecz wzięli szpitale i żłobki.

  Inwestycjami kościoły. Dzwony przypomną o tacy.
  Nie uczą zawodu szkoły. Żyj w Polsce zrobiony na cacy!

  2013-11-16 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 2

  Precz z moich oczu wirusie zarazy smoleńskiej i moralności bolszewickiej. Czekam na kolejne wybory.

 • poppers68

  Oceniono 7 razy 7

  To ciekawa historia….
  Bo jak tak się rozglądam dookoła , to ta Polska trochę inaczej wygląda niż wkładają mi do głowy media z lewa i prawa.
  Cała rzesza internautów powiela teksty żywcem wzięte z ambony proboszczów….
  A ja tak sobie patrzę na te ostatnie 7 lat Tuska i……
  Zamiast szydery pt. zielona wyspa – szacun zachodnich społeczeństw ( już nie rządów tylko po prostu ludzi) dla Polski i Polaków za autentyczne radzenie sobie z kryzysem.
  Zamiast Tusk : Ty złodzieju – kolejne inwestycje w każdej gminie i mieście z maksymalnym wykorzystaniem unijnych dopat.
  Zamiast Tusk : Ty morderco polskiej wsi - powoli wyłaniający się status Polski jako NAJWIĘKSZEGO i NAJPRĘŻNIEJSZEGO producenta żywności w Unii.
  Zamiast Tusk : Ty kłamco – status Polski jako 6 tej gospodarki Unii Europejskiej ( wg. zarówno inwestorów ale co najważniejsze wg. analityków gospodarczych w Europie)
  Zamiast Tusk : Ty złamasie – wsiadam w Berlinie na Heerstrasse aby za parę godzin jazdy AUTOSTRADĄ wylądować na Alei Krakowskiej w Warszawie.
  Zamiast Tusk : jak żyć – zawalone Rosjanami, Ukraińcami i Białorusinami galerie handlowe Rzeszowa, Tarnowa czy innych miast Ściany Wschodniej bo taniej i jak na Zachodzie.
  Zamiast Tusk : Ty niedouczony fałszywy rudzielcu – rosnące PKB Polski ( jakoś przemilczane przez media )
  Zamiast Tusk : Ty nieudaczniku - jakoś nierosnące bezrobocie ( też w mediach cichutko)
  Zamiast Tusk : Ty matole – napakowane Polakami plaże greckie, hiszpańskie i egipskie.

  Ano można tak w kółko. Jakoś i banki nam nie padają , jakoś nie musimy żebrać o wsparcie MFW , jakoś Grecją się nie staliśmy, jakoś wyglądamy lepiej niż Victor Orban Land ( duma narodowa jest ale dupsko węgierskie gołe i bez widoków na wyjście z kryzysu).
  I co w tym wszystkim obchodzi mnie – obywatela czyjś zegarek , wynik lokalnych wyborów we wrocławskim PO czy odchodzący z klubu Jacuś Żalek ze swoim Jarkiem Gowinem….
  Po wielu jajcach – wreszcie widzę ten kraj idący kurde do przodu. Bez szatańskich pomysłów Jarka Kaczyńskiego oraz Zbyszka Ziobry z ich planami z lutego 2007 utworzenia URZĘDU ds. Kontroli mediów i internetu, bez pomysłów nieżyjącego szefa NBP Skrzypka aby …..ROZDAĆ polskie zapasy walutowe wśród najbardziej potrzebujących ( patrz: Rydzyk , Solidarność , Świątynia Opatrzności Bożej etc)……
  Wyłączcie media i rozejrzyjcie się dookoła. Tylko nie piszcie, że pensje marne – tak marne ale to ani wina Kaczyńskiego ani Tuska. Po prostu pracodawcy po latach jedzenia kaszanki , teraz chcą być Czartoryskimi….

 • szary-polak

  Oceniono 3 razy 3

  Nadworna Sondażownia PiS-u, "Homosie dla Homosiów " nie daruje, jutro poda nowe dane...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje