Minister nauki odchodzi. "Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi"

- Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi - mówiła w radiowej "Trójce" minister Barbara Kudrycka o zapowiadanej na listopad przez premiera rekonstrukcji rządu. Pytana, czy będzie zmiana na stanowisku ministra szkolnictwa wyższego, powiedziała: Tak. Ale na to musimy jeszcze chwilę poczekać - oświadczyła.
Minister Kudrycka mówiła, że rozmawiała o rekonstrukcji rządu z premierem. - Potrzebna jest duża rekonstrukcja rządu. O tym rozmawialiśmy z premierem wielokrotnie. Mówiliśmy o wielkości rekonstrukcji i kiedy to może nastąpić. Z mego punktu widzenia premier tę decyzję już podjął i niedługo ją ogłosi - powiedziała Barbara Kudrycka.

- Pobiłam wszelkie rekordy, nigdy minister nauki tak długo nie rządził - dodała.

"Rekonstrukcja jeszcze w listopadzie"

Zdaniem Kudryckiej "Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi". - Ale nie wiem, czy dymisja dokonana przez pana [prowadzącego audycję] ma mnie cieszyć z tego, że uzyskam wolność, czy martwić, że będę musiała jeszcze pracować z osobami, które będą czekały, aż zacznę się pakować - mówiła Kudrycka.

Premier Donald Tusk zapowiedział kilka dni temu, że jeszcze w listopadzie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Na pewno przed 1 grudnia - zapewniał premier. - Tak, jak mówiłem miesiąc temu, dwa miesiące temu, pół roku i rok temu - rekonstrukcja będzie w listopadzie tego roku - powiedział Tusk.

Według nieoficjalnych informacji rekonstrukcja rządu może objąć poza Kudrycką ministrów: sportu - Joannę Muchę, administracji i cyfryzacji - Michała Boniego, finansów - Jacka Rostowskiego, edukacji - Krystynę Szumilas.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (113)
Minister nauki odchodzi. "Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi"
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  niech się wynosi jak najszybciej
  koledzy ją przyjmą z otwartymi ramionami

 • xabc123

  Oceniono 5 razy 3

  Wielkie śledztwo w sprawie profesorskiej "spółdzielni":

  Zatrzymanie prof. Adama J. z Politechniki Wrocławskiej, podejrzanego o wyłudzenie 1,8 mln zł z grantów na badania naukowe, to tylko wierzchołek góry lodowej - ogólnopolskiej afery w świecie polskiej informatyki.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14844808,Wielkie_sledztwo_w_sprawie_profesorskiej__spoldzielni_.html

 • representation1

  Oceniono 6 razy 6

  Niech wraca do zadupia z którego przyszła
  ---------------------------------------------------------
  napierdziała się dosyć w ministerialny stołek, a nowy w europarlamencie jej się nie należy. Bo niby z jakiego powodu?

 • schwab2

  Oceniono 2 razy 2

  Nie znam dokonań Pani Minister. Ponosi Ona jednak moralną odpowiedzialność za publiczne wypowiedzi niektórych pracowników (profesorów, doktoró) wyższych uczelni i instytów badawczych.

 • kowalskyy49

  Oceniono 10 razy -8

  Tylu głupstw ile wypisano pod tym artykułem nie widziałem już dawno. Widać wylewającą się frustrację. Znam licznych młodych ludzi skutecznie zdobywających granty NCN, NCBiR i europejskie. Sam nie jestem tak sprawny w zdobywaniu grantów, jestem przed emeryturą i już nie ta głowa i nie to zdrowie. Cieszy jednak że są następcy, coraz bliżsi czołówce europejskiej. Podziękowania dla p. Kudryckiej.

 • kowalskyy49

  Oceniono 15 razy -11

  Kudrycka zrobiła bardzo wiele, chociaż nie wszystkim pracownikom uczelni zmiany się podobają bo wymagania wzrosły i nie wszyscy mogą im sprostać. Jest najlepszym ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego po 1990 roku.

 • hispar

  Oceniono 9 razy 7

  Pani minister dokonała takich zniszczeń w nauce, szczególnie w humanistyce, że jej odejście już niczego nie zmieni - niestety jest już za późno.

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 3

  Każda zmiana w tej ekipie to mi dynda i POwiewa, oni sa wszyscy do wymiany, wraz ze swoim szefem.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 7 razy 5

  .
  .
  Ministra od nauki - ''Polacy potrzbuja nowej energii'' ????
  .
  Czy to cyrk , czy na serio ?
  .
  Dac im debilom po puszce Red Bulla i po sprawie. Albo dwie, w ciezkich przypadkach. Na kij komu nauka czy ministerstwo od nauki ?
  .
  Kogo ten rudy sadza na ministerialnych stolkach ? Co jeden to lepszy.
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX