"Kaczyński siedzi, Dmowski i Piłsudski stoją. Tylko dlaczego Piłsudski tak spokojny nad mapą dzisiejszej Polski?"

"- Mogę przejrzeć? - pytam panią w kiosku. Mogę. W środku uśmiechnięta fotografia pewnego producenta filmowego, autora tekstu, co być może powiedziałby nam Piłsudski: "Polska spróchniała". Dmowski: "Polacy są dziś narodem chorym". Dobra jest, dalej nie czytam, bo o chorobach nie lubię" - opisuje swoje wrażenia z czytania "W Sieci" Stanisław Tym w najnowszej "Polityce".
Tym odnosi się w najnowszej "Polityce" do wydania "W Sieci", na którego okładce znalazł się obrazek przedstawiający Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego i Lecha Kaczyńskiego. Tytuł tego numeru tygodnika zachęcał: "Co dziś powiedzieliby nam wielcy rodacy. Pilnujcie Polski".

"Kaczyński siedzi przy stole, Dmowski i Piłsudski stoją. No, zgadza się. Tak powinno być, że ci dwaj stoją, tylko dlaczego Piłsudski taki spokojny nad mapą dzisiejszej Polski"? - zastanawia się w "Polityce" Stanisław Tym.

"Polacy do wszystkich drużyn!"

Stanisław Tym kontynuuje swoją opowieść, że był niedawno w Białymstoku. Na miejscu w hotelu jednak nie mógł spać, ponieważ na ulicach ludzie krzyczeli "Polska, biało-czerwoni!"... po meczu Arsenalu Londyn z Borussią Dortmund. "Nagle w głowie mi się robi jasno. Przecież gdyby Borussia wygrała z Arsenalem, to też byśmy wygrali. Bo tam Lewandowski, Piszczek..." - opisuje autor "Polityki".

Tym dodaje, że to jest właśnie pomysł na Polskę - musimy mieć Polaka w składzie każdej drużyny. "Wtedy zawsze wygrywamy. Piłsudski patrzy i oczom nie wierzy: - To znaczy jak to, Polacy zawsze wygrywają? - Zawsze, panie marszałku" - puentuje felietonista.

Cały tekst Tyma w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (9)
"Kaczyński siedzi, Dmowski i Piłsudski stoją. Tylko dlaczego Piłsudski tak spokojny nad mapą dzisiejszej Polski?"
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 3 razy 3

  Zimny Lechu, mierna marionetka Jarusia ("Panie Prezesie, melduję zwycięstwo!"), fuksem i na chama wciśnięty do Wawelu - i Piłsudski. Ciekawe zestawienie. Niezła banda idiotów, ci Niepokorni z "w sieci".
  Nawiasem mówiąc (mało kto o tym wie, bo taka jest tzw. polityka historyczna) kościół sprzeciwiał się gwałtownie wprowadzeniu ciała Piłsudskiego do Wawelu. Jego oficerowie grozili, że zrobią to przemocą i użyją szabel w razie co, czyli posiekają p. kardynała :). Panowie z "w sieci" udają, że tego nie wiedzą, a może faktycznie, biedaczki, nie wiedzą... A poczciwina Lesio dostał miejscówkę bez kłopotu. Mrożek !

 • 7ogamihcra

  Oceniono 6 razy 6

  Jakoś na tym fotomontażu nie uwzględniono sznureczków do główki, rączek i nóżek pisowskiej marionetki i nad nim sterującego braciszka.

 • irena5394

  Oceniono 14 razy 8

  Mierny prezydencik Kaczyński w takim gronie? to kpina z Piłsudskiego Wyszyńskiego,Dmowskiego ten pisowski brukowiec chce z Kaczyńskiego zrobić wielkiego Polaka ale normalni Polacy wiedzą że Kaczyński nie dorastał im do pięt

 • mederes

  Oceniono 27 razy 19

  Kto lansuje do tej zacnej grupy niczym nie wyróżniającego i niemającego zasług śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?

 • m8ts

  Oceniono 31 razy 23

  Taki to szmatławiec dla upośledzonych pisiorów.

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 32

  Piłsudski nie patrzy na mapę , Tylko w dal i zastanawia się dokąd doleci kaczor jak mu kopa zasadzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX