Terlikowski robi "coming out" i ogłasza, że ceni ludzi o innych poglądach

- Mam swoje poglądy, nie waham się ich użyć, ale lubię spotykać się z ludźmi. Innymi ode mnie - pisze na portalu Fronda.pl konserwatywny dziennikarz Tomasz Terlikowski.
- Jestem konserwatywnym katolikiem, któremu o wiele bliżej (choć są miejsca poważnych różnic) światopoglądowo do narodowców niż do lewicy. Mam ostre i zdecydowane poglądy, a opinie formułuję bez specjalnego certolenia się. Ale jednocześnie mam dość szufladkowania, wpisywania się w role i maszerowania w zwartych grupach intelektualnych -napisał Tomasz Terlikowski.

Publicysta - robiąc coming out - przyznaje się m.in. do fascynacji literaturą oraz językiem rosyjskim. Chwali się, że doktorat pisał o Lwie Szestowie, rosyjskim Żydzie.

Mało tego, przyznaje się do tego, że ma przyjaciół w TVN24 i "Gazecie Wyborczej". W gronie jego znajomych są również osoby homoseksualne.

Dlaczego dziennikarz słynący z kontrowersyjnych opinii zdecydował się na to wyznanie? - Mam dość budowania kolejnych murów między nami, odcinania się ścisłymi liniami od innych nieczystych, niewystarczająco dobrych, konserwatywnych albo mainstreamowych. Mocne, ostre, zdecydowane poglądy nie muszą oznaczać siedzenia za murem... I kultywowania swojej rytualnej czystości. Mam swoje poglądy, nie waham się ich użyć, ale lubię spotykać się z ludźmi. Innymi ode mnie - pisze Terlikowski.

Więcej o:
Komentarze (27)
Terlikowski robi "coming out" i ogłasza, że ceni ludzi o innych poglądach
Zaloguj się
 • adamtax71

  0

  Z poglądami TT bardzo mi nie po drodze. Ale trzeba powiedzieć, że jest on w tym swoim światopoglądzie uczciwy i niekoniunkturalny. Jak bp. Michalik sieknął coś o dzieciach które prowokują do seksu - TT zareagował przecież dość zdecydowanie. Więc w sumie OK. Przecież nikt tej jego Frondy czytać nie musi.

 • zyks

  0

  Jeszcze, : nie chodzi mi o jakieś tam jego poglądy, takie czy inne. To po prostu głupol i tyle.

 • zyks

  0

  To media wykreowały tego mało ważnego głupola. Dużo zrobiła dla dla niego Moniczka z "kropki" (oglądalność, klikalność, KASA...). Gdyby nie oni, pies z kulawą nogą by o nim nie wiedział.

 • t0maszek44

  Oceniono 1 raz 1

  Rok 1793, Paryż. Epicentrum rewolucji. Bezbożność szybko ogarnęła ten lud, który uzbroiwszy się w łomy i młoty, kruszył święte wizerunki, przed którymi sześć miesięcy wcześniej padał na kolana. Z łatwością został przekonany, że pożytecznie jest zamienić świątynie w magazyny, pozłacane kielichymszalne i krzyże przetopić w monety [...], miedziane cherubiny w działa [...].Widziano na straganach ornaty wiszące obok pantalonów. [...] Widziano szmaragdy, zdobiące monstrancje, teraz błyszczące na palcach przewodniczących komitetów. [...] Na podwórzach palono drewniane figury świętych i krucyfiksy [...]. Tak narastający ludowy antyklerykalizm opisywał w Obrazie Paryża Louis Sébastien Mercier, pisarz i dramaturg, wyśmienity obserwator paryskiej ulicy.
  REWOLUCJA WKRACZA DO ŚWIĄTYŃ
  Waldemar Wojnar
  Mówią Wieki

  Nr 14 (645)

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  P terlikowski zna pan to ? Przed smiercia stan zdrowia sie poprawia .

 • dzikimietek

  Oceniono 3 razy 3

  myslalem ze doktorat pisal o poslance Pawlowicz

 • milleniusz

  Oceniono 2 razy 2

  Wow, jakie wyznanie. Pewnie dlatego na Frondzie mnie zbanowali, pomimo tego, że starałem się argumentować ad rem, nie ad personam, choć przyznaję, że w obliczu zaciekłości prawdziwych katolików, było to dość trudne i z parę razy mogło mi się nie udać. Najciekawsze w tym jest to, że za jednym zamachem usunęli wszystkie moje wpisy, pewnie z kilkaset ich było...

  Puste słowa.

 • wlodas1959

  Oceniono 2 razy 2

  to sa wyznania typowego hipokryty a hipokryci nie maja honoru o co go zawsze podejrzewalem a teraz to jestem pewien on nawet do gangu mordercow nic by nie mial zeby tylko chodzili do kosciola i calowali lapy klechom wyksztalcony prostak

 • djemen

  0

  Odważny coming out!

  No to się doigrał. Następny marsz patriotów zajdzie też pod jego dom.
  ..
  Zwłaszcza za stosunki z żydo-komuno-gejowską Wyborczą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX