Eliza Michalik: Nie zaproszę już narodowców do studia. Dyskusja po Marszu Niepodległości

11.11.2013 23:29
Eliza Michalik

Eliza Michalik (www.facebook.com/pages/Eliza-Michalik-blog-natematpl)

Eliza Michalik, dziennikarka "Superstacji", zadeklarowała w Natemat.pl, że nie zaprosi już do swojego programu przedstawicieli Ruchu Narodowego. "Koniec promowania totalitarnych ideologii. Koniec z traktowaniem faszyzmu, kultu siły, chamstwa i warcholstwa jako równoprawnego głosu w debacie publicznej" - napisała. Nazwała Artura Zawiszę faszystą. Za zaproszenie do studia Krzysztofa Bosaka ostro skrytykowany został dziennikarz TVN24 Jarosław Kuźniar.
Dziennikarka zaapelowała do dziennikarzy, żeby nie zapraszali do swoich programów i gazet przedstawicieli organizatorów Ruchu Narodowego. "Nie traktujmy faszyzmu i kultu siły jako równoprawnego głosu w debacie publicznej. I tak jak nie zapraszamy pedofila, złodzieja, mordercy, gwałciciela czy psychopaty, żeby przedstawiał swój punkt widzenia, tak nie zapraszajmy ludzi, którzy życie, zdrowie innych ludzi, dobro publiczne i wolności obywatelskie mają za nic. Nie ryzykujmy naszą demokracją. Nie legitymizujmy faszystów" - napisała w Natemat.pl.

"Nie przyłożę już ręki do promowania (nawet niechcący) i reklamy tych ludzi. Bo tak rozumiem misję mediów i tak rozumiem swoją obywatelską powinność" - zakończyła.

Jarosław Kuźniar zaprasza Krzysztofa Bosaka. To "uwiarygodnianie faszyzującej prawicy"

Jutrzejszą, wtorkową rozmowę w TVN24 z Krzysztofem Bosakiem, jednym z liderów Ruchu Narodowego, zapowiedział na Twitterze Jarosław Kuźniar:

Odpowiedzieli mu m.in. Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego: "Nie rozumiem. Wpierw lansujecie osoby chore psychiczne z nazwiskami na Z. i B. a później wszyscy mamy problem". Piotr Szumlewicz z "Tygodnika Przegląd" zapytał, dlaczego Kuźniar "uwiarygodnia faszyzującą prawicę". Dorota Zawadzka, słynna "superniania", zapytała krótko: "W jakim celu?".

W twitterową dyskusję z Kuźniarem wszedł też Adam Jasser, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera:

Dziennikarz TVN24 odpowiedział Jasserowi, że "nieudolnie próbuje naśladować rzecznika rządu, Pawła Grasia" i "nie potrafi chować emocji". Zakończył stwierdzeniem:

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (386)
Zaloguj się
 • frankyy

  Oceniono 1146 razy 918

  BRAWO ELIZA!!!

  Dosyć gnoju w mediach! Dosyć popierania faszystów! Nie życzę sobie żeby przez media do mojego domu miała dostęp faszystowska ideologia! Z Hitlerem i jego pogrobowcami się nie dyskutuje.

  Kuźniar nie zapraszaj Bosaka!

  Bojkotujmy TVN jeśli Kuźniar zaprosi Bosaka!!!

 • czarna_zoska

  Oceniono 1011 razy 791

  OJ TVN nie wyłamujcie sie!!!!! Bo stracicie oglądalność, tak jak Kosciól traci wiernych. Brawo dla Superstacji. Ciekawe, czy słupki sa dla dzienikarzy wazniejsze, czy przyzwoitosc. Bojkotowac cale to warcholstwo począwszy z PiSem a na ONR konczac!

 • rosfita

  Oceniono 703 razy 631

  W RFN niewyobrażalnym jest aby media zapraszamy do studia przedstawicieli neofaszystow. Goniący za sensacja TVN łamie wszystkie zasady przyzwoitości. To prostytucja a nie dziennikarstwo. Jedyne co możemy zrobić my uczciwi obywatele to przyłączyć jutro kanał i zbojkotować TVN. Dość chamstwa i promowania ludzi którzy powinni stanąć przed sadem.

 • owca888

  Oceniono 733 razy 571

  Brawo, Eliza.
  Mało że śliczna, to mądra i z jajajmi :). W przeciwieństwie do niektórych niby-chłopów

 • luka2011

  Oceniono 520 razy 454

  Zawsze lubiłem kuźniara, ale teraz okazał się zwykłym bydlakiem, dla którego liczy się tylko oglądalność. Ma ktoś może email do delikwenta? Chętnie mu napiszę co myślę o jego "dziennikarstwie".

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 436 razy 394

  A ja mam przyjemność olać Pana Kuźniara i Jego program sikiem ciepłym, parabolicznym.
  A Panu , Pani Kuźniar, szef powinien zabrać klucze od studia, jak Pan tak pragniesz troglodytów promować.

 • jana51

  Oceniono 318 razy 260

  ... ma pan nauczkę panie ministrze, że takie bezczelne zero jak Kuźniar powinno się traktować jak powietrze ...

 • dk7000

  Oceniono 235 razy 181

  Tak apropos rozpowszechnianych kłamstw (min w TVN), jakoby ochrona marszu próbowała powstrzymac bojówkarzy:
  static3.demotix.com/sites/default/files/imagecache/a_scale_large/3200-5/photos/1384197392-nationalist-march-on-polish-independence-day-turns-violent-in-warsaw_3206725.jpg
  Ochrona jakby co na pomarańczowo, to się dzieje kilkaset metrów od marszu, atak i próba zabicia mieszkańców skłotu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje