Artur Zawisza: Żaden świstek z ratusza nie ma dla nas znaczenia. Incydenty? To była samoobrona!

Lider Ruchu Narodowego Artur Zawisza powiedział w TVN24, że decyzja ratusza o rozwiązaniu marszu była niesłuszna. - To jest formalna decyzja, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym pulsem życia narodowego - powiedział.
- Dziesiątki tysięcy młodych Polaków nadal uczestniczą w Marszu Niepodległości, który idzie ku pełnej niepodległości. Żaden świstek z ratusza nie zatrzyma dziesiątek tysięcy Polaków o szczerych narodowych sercach - zadeklarował Zawisza.

Powiedział, że prawdziwym obrazem Marszu Niepodległości nie są zadymy, ale "setki i tysiące Polaków idących z biało-czerwonymi flagami w podniosłym nastroju".

Zawisza: To była samoobrona

- Jakiekolwiek incydenty mają zupełnie wtórny charakter i w żadnym stopniu nie decydują o wadze tego wydarzenia. Marsz Niepodległości nadal trwa, a żaden świstek z ratusza nie ma dla nas znaczenia. Takie incydenty jak rzucanie butelkami z dachu budynku w kierunku uczestników marszu powinny być powstrzymywane przez policję - powiedział.

Udzielając wywiadu dla Polsat News, Zawisza powiedział, że z dachu były rzucane koktajle Mołotowa. - Oczywiście, że część uczestników marszu zareagowała w sposób samoobronny, ale nawet ta słuszna reakcja została powstrzymana przez straż Marszu Niepodległości. Istnieją nagrania telewizyjne, które pokazują, jak policja broni agresorów. To haniebne - stwierdził Zawisza. Jego zdaniem straż marszu zachowała się "niezwykle honorowo", bo ochroniła "lewackich agresorów" przed odwetem ze strony tłumu.

"Policja nie ma prawa występować przeciwko narodowi"

- Policja nie ma prawa występować przeciwko zorganizowanemu narodowi, który jest świadom swoich praw i występuje w obronie polskich interesów. Ja idę w tej chwili wśród setek i tysięcy spokojnych uczestników świętujących polską niepodległość. Tu nie ma bijatyk, nie ma ognia, nic strasznego się nie dzieje - stwierdził polityk. Dodał, że ratusz poniesie "polityczną odpowiedzialność" za rozwiązanie Marszu Niepodległości.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (226)
Artur Zawisza: Żaden świstek z ratusza nie ma dla nas znaczenia. Incydenty? To była samoobrona!
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego fotkę tego prymitywnego palanta muszę oglądać na ekranie mojego prywatnego monitora. Czy nie można zastąpić jej fotką pawiana.

 • piesion

  Oceniono 1 raz 1

  jeszcze tylko grzywka i , wypisz wymaluj Taschenfuehrer

 • wuem43

  Oceniono 1 raz 1

  A po co Wy tego głupola zapraszacie przed kamery? Niech idzie na ambone i tam głosi swoje pokręcone wywody.

 • czcigodnyjorge

  Oceniono 1 raz 1

  Co mi ta retoryka z "samoobroną" przypomina. 70 lat temu tak był tłumaczony atak na pewien kraj na Wisłą. Kapral Zawisza przygotowuje się do przejęcia sterów, tylko kto nim steruje. Heh, czy każdy "łobuz od historii" musi nosić taki bylejaki wąsik?

 • remis1

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że będzie siedział.

 • re-mixer

  Oceniono 4 razy 4

  Oskarżony o oszustwo Artur Z. - idealny przywódca bandy chuliganów. Jeszcze tylko wyrok skazujący by się przydał do kompletu;)
  ruchnarodowy.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9:oskarony-artur-zawisza&catid=1:artykuy

 • rom67

  Oceniono 3 razy 3

  Takież będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie! Pytam sie gdzie to bydło sie chowało??? Takich mamy ojców i takich mieliśmy dziadów to ich je...e przywiązanie do tradycji narodowej!!!
  Teraz to robactwo wyłazi na powierzchnie i pełza ku uciesze kaczorów i reszty pis-neylandu!!!

 • michos56

  Oceniono 3 razy 3

  Zawiszę charakteryzuje takie równanie - "prawdziwy patriota" = prawdziwy bęcwał

 • bog43

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli ten zasraniec Zawisza i jego kumple nie odpowiedzą przed sądem za lekceważenie prawa to będę miał bardzo kiepskie zdanie o całym systemie prawnym RP .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX