Rosja. W proteście przeciwko reżimowi Putina przybił genitalia do bruku

11.11.2013 15:58
Piotr Pawlenski na Placu Czerwonym

Piotr Pawlenski na Placu Czerwonym (Fot. STRINGER/RUSSIA / REUTERS)

Rosyjski artysta Piotr Pawlenski w proteście przeciwko reżimowi Władimira Putina oraz bierności rosyjskiego społeczeństwa przybił swoje genitalia do bruku na Placu Czerwonym.
Pawlenski zasłynął już wcześniej protestem przeciwko skazaniu członkiń zespołu Pussy Riot. Artysta postanowił wtedy zaszyć sobie usta, by zwrócić uwagę na brak wolności słowa w kraju.

Wczoraj Rosjanin zaprotestował przeciwko reżimowi Putina i obojętności społeczeństwa na całą sytuację - całkowicie nagi usiadł na Placu Czerwonym i młotkiem przybił swoje genitalia do bruku. Siedział tak około godziny, po czym trafił do szpitala. Po opatrzeniu ran został przewieziony na komisariat.

Znany rosyjski reżyser teatralny Kirill Serebrennikov skomentował akcję artysty na swoim profilu na Facebooku, nazywając ją "gestem absolutnej rozpaczy".

W związku z akcją dzisiaj artysta ma stawić się przed moskiewskim sadem. Grozi mu 15 dni aresztu.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także
Komentarze (256)
Zaloguj się
 • jotys

  Oceniono 156 razy 128

  nu - maładiec !!

 • elkipan

  Oceniono 169 razy 87

  Kurna, w bruk nic nie da rady wbić
  a pomiędzy kostki brukowe,zbyt łatwo.
  Jednak wpierw trzeba worek przebić...
  Hmmm
  Masochista może?

 • mlot_na_mlotow

  Oceniono 375 razy 77

  Czekam na komentarze forowiczów i autorytetów GW i TOK FM, którzy w tym bezdennie głupim czynie widzą jakąś tam "walkę" z reżimem. Podobnie jak i w przypadku sprawy Pussy Riots, to tylko pokaz głupoty. Niczego więcej. Niech się facet cieszy, że gliniarze po prostu go nie pociągnęli, wyrywając mu klejnoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje