Dostał mandat za przekroczenie prędkości. Dopuszczalna - 0 km/h. GITD przeprasza za pomyłkę

Żeby nie dostać mandatu w Tuchomiu, pan Kazimierz powinien był przed fotoradarem zatrzymać swój samochód. Z mandatu, który otrzymał, wynika, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 0 km/h - donosi ?Express Kaszubski?. - To ewidentny błąd - tłumaczy GITD.
Jak wynikało z pisma przesłanego przez GITD do pana Kazimierza, 4 lipca tego roku w Tuchomiu na drodze krajowej nr 20 przekroczył on prędkość o 39 km/h. - Najpierw pomyślałem: cóż zdarza się, może faktycznie pojechałem za szybko. Ale kiedy doczytałem dokładnie, zdziwiłem się, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu jest 0 km/h. Czyli stąd wniosek, że jadąc na rowerze, czy idąc pieszo, dostałbym mandat? - mówił kierowca w rozmowie z "Expressem Kaszubskim".

GITD przeprasza

Dziennikarze gazety poprosili o wyjaśnienie sprawy Łukasza Majchrzaka z GITD. Po pięciu dniach otrzymali odpowiedź - zdaniem Majchrzaka z całą pewnością był to jednostkowy błąd na urządzeniu.

Szersze wyjaśnienie dziennikarze otrzymali jednak w delegaturze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Grudziądzu. Jak się okazało, fotoradar w Tuchomiu na początku lipca miał wykonać serię zdjęć testowych, które nie powinny trafić do kierowców. Doszło jednak do błędu i raporty zostały wysłane.

GITD zapewnia, że w ślad za nimi powinny już do nich dotrzeć pisma wyjaśniające z przeprosinami.

Więcej w "Expressie Kaszubskim" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (43)
Dostał mandat za przekroczenie prędkości. Dopuszczalna - 0 km/h. GITD przeprasza za pomyłkę
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 1 raz 1

  a ciapaty z Sokołowskim wideoklipy sobie nagrywają...

 • meerkat82

  0

  .... żenująca sytuacja. Dowód na nieudolność GITD i to, że w tym wszystkim chodzi głównie o kasę. Zamiast płacić tym fotoradarowym skarbonkom lepiej sobie YANOSIKA pobrać.

 • polololo.ltd

  0

  Zlikwidować to cholerne ustrojstwo!!!

 • zbyszek600

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam komentarze i serce mi rośnie - mamy w Polsce tyle osób, które w pracy nigdy nie popełniają żadnego błędu. Najlepsi pracownicy na tym świecie.

 • ehtarr

  0

  Pan Kazimierz się zorientował i zrobił dym, więc mu odpuścili na pokaz. Ale kilkuset innych sie nie zorientowało i zapłacili, a k...wy z GITD udają, że słonko świeci i kasę dla sk....syna Rostowskiego zainkasowali.

 • peloponez666

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie, błędy się zdarzają. A Wy wszyscy nieomylni?
  Ile tu nienawiści wszędzie....

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 1 raz -1

  To jest właśnie PRZYJAZNE OBYWATELOWI PAŃSTWO.....

 • ergosumek

  Oceniono 5 razy 1

  To w tej całej GITD bezmózgi wysyłają mandaty na oślep, bez analizy, nie czytając na czym polega przewinienie?

 • zieire

  Oceniono 6 razy 4

  Kolejny dziwny przypadek ? !
  A moze chodziło tylko i wyłączenie o to aby przetestować ilu da sie nabrać i pokornie zapłaci i podniesie statystyki ? !
  Czy oni nas maja za idiotów ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX