"To uwłacza ofiarom pedofilii". Fundacja "Nie lękajcie się" oczekuje przeprosin od ks. Bochyńskiego

- Osoba pańskiego pokroju powinna ważyć słowa i nie "molestować" kolejny raz nas, ofiar - piszą przedstawiciele Fundacji "Nie lękajcie się" w liście otwartym do Bochyńskiego, według którego dzieci same szukają zaspokojenia w łóżkach dorosłych.
Fundacja "Nie lękajcie się" działająca na rzecz ofiar księży pedofilów wystosowała wczoraj oświadczenie w sprawie skandalicznych słów ks. dr. Ireneusza Bochyńskiego. Ksiądz w rozmowie z lokalnym portalem Epiotrkow.pl stwierdził, że zna dzieci, które w poszukiwaniu zaspokojenia swojego życia intymnego same wchodziły dorosłym do łóżek.

Przedstawiciele fundacji napisali w oświadczeniu, że ta wypowiedź jest policzkiem dla ofiar molestowania i kolejną próbą zrzucenia winy na ofiary pedofilii. "Kościół musi zmienić podejście w praktyce, a nie tylko w słowach" - napisali. Łódzka kuria, której podlega piotrkowski duchowny, nie odniosła się do słów Bochyńskiego. Oświadczyła jedynie, że złamał on Normy Konferencji Episkopatu Polski, udzielając wywiadu bez zgody przełożonych.

"Powiedział Pan, co myśli i czuje"

Marek Lisiński i Marek Mielewczyk z Fundacji "Nie lękajcie się" wystosowali jeszcze list otwarty do ks. dr. Bochyńskiego. Oczekują oni oficjalnych przeprosin od księdza na łamach prasy. "Uważamy wypowiedź Pana za uwłaczającą ofiarom przestępstw pedofilii w Polsce. Poczuliśmy silny ból, ból, który już kiedyś nam zadano. Osoba pańskiego pokroju powinna ważyć słowa i nie 'molestować' kolejny raz nas, ofiar" - piszą w liście. Niemniej przedstawiciele fundacji są gotowi na podjęcie dialogu z Kościołem. "Powiedział Pan, co myśli i czuje, dlatego jesteśmy gotowi spotkać się z księdzem i innymi przedstawicielami Kościoła w Polsce, aby porozmawiać o uczuciach i doznaniach, jakie towarzyszyły i towarzyszą nam - ofiarom księży pedofilów" - dodają.

Dziś rano poseł Twojego Ruchu Armand Ryfiński złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ks. Bochyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (10)
"To uwłacza ofiarom pedofilii". Fundacja "Nie lękajcie się" oczekuje przeprosin od ks. Bochyńskiego
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 2

  Takich zboczków jak Bochyński, do pedofilii prowokuje nawet niemowlę ! ! ! ! ! !

  Podczas wymiany pampersa, prowokacyjnie obnaża się ! ! ! ! !

 • antykkk

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedyś było takie powiedzonko
  Pierdzą przepraszają i pierdzą dalej
  Tylko ze ci tylko pierdzą i pierdzą że już oddychać niema czym w tym kraju

 • grymas50

  Oceniono 8 razy 8

  Ach, Ci DOKTORZY.
  Taki np Rydzyk Tadeusz, teraz Bochyński Irek. Mam pytanie. Jakie to tytuły noszą prace DOKTORSKIE obu uczonych?

 • 66aska66

  Oceniono 7 razy 7

  "Przepraszam" moze zabrzmiec mile ale niczego nie zmienia. To, co Bochynski powiedzial, to myslenie duzej czesci duchowienstwa a szczegolnie episkopatu. Hoser, Michalik, Dydycz i inni moga tez przeprosic. Slowa nic nie kosztuja. To myslenie trzeba zmienic. A winowajcow scigac!
  Przypominam list w obronie ks. Lemanskiego, tego, ktory poparl ofiary a dla sprawcow nie wynajdywal usprawiedliwien. Przeczytaj i pomoz rozpowszechnic adres tego listu:

  poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/

 • wyciety

  Oceniono 9 razy -3

  A fundacja kidprojekt nie ma nic do powiedzenia?Przeciez rebe Spiewak tez mial walczyc z pedofilia.

 • jerzysm42

  Oceniono 12 razy 12

  Może nawet ktoś zmusi Bochyńskiego żeby przeprosił.
  Tylko co to da? Jego przeprosiny będą równie szczere jak przeprosiny Michalika.
  Dzisiaj przeprosi, a jutro znów będzie robił swoje.

 • radix10

  Oceniono 12 razy -10

  No to mamy festiwal ks. Bochyńskiego. Czy jakiekolwiek inne wydarzenie doczekało się tak licznych "informacji" "Gazety"? Każdy ma szansę na zaistnienie w ogólnopolskich mediach, kto wypowie się na temat wypowiedzi księdza.

  Szczęśliwy kraj, który nie ma ważniejszych problemów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX