''Ks. Bochyński nie miał zgody na wywiad?. Kuria się odcina, ale nie komentuje oburzającej wypowiedzi

?Ksiądz Ireneusz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych? - pisze w oświadczeniu łódzka kuria. Nie odniesiono się jednak do oburzającej wypowiedzi księdza na temat molestowania nieletnich.
- Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalski, w rozmowie z lokalnym serwisem ePiotrków

Do skandalicznych słów odniosła się łódzka kuria. Nie skomentowano jednak treści rozmowy. Zaznaczono jedynie, że wywiad został udzielony bez zgody przełożonych, a kuria ws. molestowania nieletnich stosuje się do wytycznych Watykanu. Oto pełna treść oświadczenia:

"Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Ireneusz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych.

Kuria jednocześnie oświadcza, że w sprawie pedofilii kieruje się następującymi dokumentami Konferencji Episkopatu Polski: - WYTYCZNE dotyczące wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia wraz z ANEKSAMI; - PREWENCJA nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych w pracy duszpasterskiej i wychowawczej Kościoła w Polsce. Ks. Zbigniew Tracz Kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej".

Więcej o:
Komentarze (171)
''Ks. Bochyński nie miał zgody na wywiad?. Kuria się odcina, ale nie komentuje oburzającej wypowiedzi
Zaloguj się
 • mamrot33

  Oceniono 1 raz 1

  i tak to śmierdzi pedofile są bezkarni

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 3

  Cóż? Piłat też umywał ręce... Może właśnie dlatego "trafił w Credo"?

 • belmondo1956

  Oceniono 2 razy 0

  - Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ks. dr Ireneusz Bochyński. A ksiądz się cieszył i korzystał z okazji. Przecież to nie jego wina. Pewnie Bóg tak chciał.

 • notremak

  Oceniono 5 razy 3

  Ksiądz doktor!
  To jak za komuny trabant limuzyna.

 • malkolm1

  Oceniono 3 razy 1

  To był taki lapsus słowny.

 • notremak

  Oceniono 7 razy 5

  Koorię wkoorviło, że klecha publicznie wygadał jej tajemnice, a nie to, co powiedział!
  I tylko dlatego się odcięła, co widać gołym okiem.

 • kibic1951

  Oceniono 10 razy 8

  Przez takich przestępców w habitach kościół upada. Tylko otumanieni ich popierają. Z wiarą nie mają nic wspólnego, a jedyny ich cel to kasa, nabić kabzę i żyć wygodnie .

 • munkela

  Oceniono 9 razy 7

  NIE WAZNE jest dla wiernych i szeroko pojetej opinii publicznej czy ten ksiadz mial pozwolenie czy tez nie.

  WAZNA jest tresc wystapienia. A tresc wystapienia jest DOWODEM na to iz NIE TYLKO buskupi glosza opinie, ZE PRZESTEPSTWOM PEDOFILII POPELNIANYM PRZEZ KLER KOSCIOLA RZYMSKOKATOLICKIEGO SA WINNI WSZYSCY Z WYJATKIEM TEGOZ KLERU.

  GLOWNYMI zas WINOWAJCAMI SA DZIECI !!!

  I TO wlasnie , jest przewodnia mysla strategii Kosciola rzymskokatolickiego w walce z pedofilia.

 • vandalia

  Oceniono 9 razy 7

  Księża i zakonnicy, odczuwając grzeszne ciągoty, sami sobie latami, przez całe dziesiątki lat, wmawiają, że to nie jest żadne zło. I z czasem NAPRAWDĘ W TO WIERZĄ. Przecież to jasno wynika i z wypowiedzi Michalika, i wszystkich innych - którzy się teraz bronią przed "atakiem" na Kościół. Oni tak myślą! Spowiadają się sobie nawzajem - i udzielają sobie rozgrzeszenia, bo dla nich to żaden grzech, ani przestępstwo.
  Konferencja Episkopatu Polski debatuje na temat pedofilii, i NIKOMU z tego "szacownego" grona nie przeszkadza, że w składzie Konferencji i na sali obrad siedzi sobie spokojnie abp Juliusz Paetz, znany z udowodnionego molestowania seksualnego (słynne czerwone majtki z napisem ROMA czyli wspak - AMOR). IM TO NIE PRZESZKADZA, nie widzą oczywistej sprzeczności swoich słów ze swoimi czynami. Walka z pedofilią? Figa z makiem i ściema dla naiwnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX